IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

6 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Алберто Дзакерони, "Спасителят"
parhovo
коментар 30 Jan 2010, 09:23
Коментар #41

Juventus bench

Група: Фенове
Коментари: 947
Регистриран: 8-December 09
Град: plovdiv
Потребител No.: 3 053

Дзакерони ще трябва да построи отбора си правилно тактически,да им даде точните тактически указания и точните позиции на всеки един играч там къде той е най силен,да им вдъхне малко увереност.За мен мотивацията на отбора е на много ниско ниво и си мисля че ако в тази насока паработи Дзакерони да им върне желанието за победа,отбора ще тръгне нагоре.За мен Джакерони трябва да извади няколко играчи от състава като на първо място е Амаури,защото Ферара постоянно го налагаше в отбора въпреки че цял мач нищо не играе.Без нападател се играе наистина трудно ,така че там трябва да се търси опция,незнам какво е състоянието на Якуинта,защото ни трябва нападател който да вкарва,без такъв трудно ще стигнем зона шл.
Go to the top of the page

+Quote Post
gecata-juve
коментар 30 Jan 2010, 10:49
Коментар #42

Primavera player
**

Коментари: 258
Регистриран: 22-September 09
Град: sofia
Потребител No.: 2 777

Дзакерони: Целта ми е Шампионската лига, искам да остана и след 30 юни
30 януари 2010 10:40
Наставникът на Ювентус Алберто Дзакерони оповести целта, която си е поставил - място в Серия „А”, даващо право на промоция в Шампионската лига.
Вчера, след като бе официално обявено, че Дзакерони ще поеме Юве, той проведе първа тренировка с тима си. 56-годишният специалист се върна към треньорската професия след почти три години пауза.

„Наистина вече беше време Юве да отвори нова страница. Ювентус е тим с големи традиции. Тук играят футболисти от световна класа. Ще дам всичко от себе си, ще използвам всичките си знания и опит, за да се оправят нещата в тима”, каза Дзакерони.

„Старата госпожа” вече отпадна от Шампионската лига и Купата на Италия. Възможности за спечелване на Скудетото почти няма. „Сега отборът преминава през труден период и нашата обща задача е възможно най-бързо да се справим с трудностите. За мен е чест да помогна на Ювентус в преодоляването на кризата. Целта ми освен това е класиране в топ четири в Серия „А”. Нашият отбор трябва да спечели промоция в Шампионската лига през следващата година”, добави Дзакерони.

Наследникът на Чиро Ферара изрази надежда, че ще остане при „бианконерите” и през следващия сезон. „Какво може да се промени към по-добро? Трябва да се разбере защо Фелипе Мело и Диего не играеха според очакванията. Аз започнах да работя с голям ентусиазъм. Приятно ми е да бъда част от клуб като Ювентус. Надявам се сътрудничеството ни да продължи и след 30 юни”, добави бившия треньор на Милан и Интер.Gong.bg

+Quote Post
Ian
коментар 30 Jan 2010, 12:07
Коментар #43

sir

Група: Ветерани
Коментари: 2 439
Регистриран: 22-February 06
Потребител No.: 20

Аз пък, за разлика от повечето тук, приветствам този ход на ръководството.

На всеки трезвомислещ човек му беше ясно, че лелеяният Хидинк няма как да дойде в Торино по ред причини. Не мисля, че само финансовата част е оказала влияние. Хидинк се води едва ли не в топ 3 на треньорите в момента - как си мислите, че би дошъл начело на разбита команда като нашата, при положение че може да отиде буквално където си поиска? Разни недоказани имена като Джентиле, Конте, а преди това даже Недвед се споменаваше, също биха били грешен ход. Видя се с Ферара до къде водят подобни назначения. Бенитес не искам да го коментирам. Единствено на Трапатони може би се надявах повече, въпреки (вероятно) остарелите му методи.

Така че Дзакерони, колкото и да сте предубедени към него, има всички предпоставки да се справи далеч по-добре от това, което чета тук. Поне аз така си мисля. Просто трябва да му се даде спокойствие и пълен картбланш по отношение на трансферната политика. Така че аз лично съм оптимист. Знаех, че по-зле от Раниери може, както всъщност и стана. Но знам също и че по-зле от Ферара няма как.

--------------------

+Quote Post
Milenrec
коментар 30 Jan 2010, 12:44
Коментар #44

Juventus star

Коментари: 2 832
Регистриран: 30-May 07
Град: Рудозем
Потребител No.: 531

И аз предпочитам Дзакерони вместо Ферара ,но наистина трябваше доста по рано да се направи смяната,дано успее да ни вкара в ШЛ и лятото да вземем Прандели.

+Quote Post
commando84
коментар 30 Jan 2010, 13:04
Коментар #45

Juventus star

Коментари: 2 779
Регистриран: 16-March 09
Потребител No.: 1 958

Според мен първото нещо, което трябва да направи Дзак е да вдъхне надежда у играчите и да ги мотивира максимално. След това идва може би един от най-важните елементи в игрово отношение, а именно да намери точното място на Диего. Досега си личеше, че бразилецът е далеч от най- доброто си време и показваше качества в много малки моменти. Разиграе ли се Диего ще дойдат и положенията, и головете, и самочувствието. Също така ще се радвам и да закотви на пейката прехваления псевдо нападател Амаури. Но това е малко вероятно предвид афининета на Дзак да играе с трима нападатели. А като си спомним и кой му беше любимец по времето в Удинезе и Милан - Бирхоф, нещата клонят към титулярно място за Амаури. Подобно на немското дърво двамата са еднотипни като стил на игра.

--------------------

"Музиката дава душата на нашите сърца и крилата на мисълта." Platon

+Quote Post
lqlqlq
коментар 30 Jan 2010, 14:51
Коментар #46

Guests

Вчера по ринг казаха, че първото нещо, което Дзакерони е направил, е било да разговаря с ветераните в отбора лично.

+Quote Post
masterhp
коментар 30 Jan 2010, 15:00
Коментар #47

Juventus hero

Коментари: 11 058
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(lqlqlq @ Jan 30 2010, 14:51ч.) *
Вчера по ринг казаха, че първото нещо, което Дзакерони е направил, е било да разговаря с ветераните в отбора лично.

Добър подход, ама не сме ние тея дето да коментираме и да се правим, че знаем какво трябва да се направи. Гласувам му доверие, докато сам не го изгуби ще вярвам в него. Нещото което най-много ме вълнува е дали ще вземем някой до затварянето на трансферняит прозорец и разбира се с каква схема на игра ще предпочете да играем smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
europefan
коментар 30 Jan 2010, 17:12
Коментар #48

Juventus star

Коментари: 2 917
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

Момчета, дайте да подходим с оптимизъм (то и какво друго остава). Да изпращаме позитивизъм към отбора, а не негативизъм и да стискаме палци Дзак да успее. Още повече според мен част от проблемите бяха, защото играчите не искаха да играят с Ферара, просто не може мачовете от началото на сезона да са били случайни и изведнъж футболистите да спрат да играят просто ей така.

--------------------

+Quote Post
parhovo
коментар 30 Jan 2010, 18:58
Коментар #49

Juventus bench

Коментари: 947
Регистриран: 8-December 09
Град: plovdiv
Потребител No.: 3 053

Цитат(europefan @ Jan 30 2010, 17:12ч.) *
Момчета, дайте да подходим с оптимизъм (то и какво друго остава). Да изпращаме позитивизъм към отбора, а не негативизъм и да стискаме палци Дзак да успее. Още повече според мен част от проблемите бяха, защото играчите не искаха да играят с Ферара, просто не може мачовете от началото на сезона да са били случайни и изведнъж футболистите да спрат да играят просто ей така.

Напълно съм съгласен с това,и аз мисля че няма как с футболистите които имаме да падат от изпадащи отбори и да загубим толкова мачове колкото за 3 сезона,така че има и вариянт те самите да не са искали да играят под ръковоството на ферара,само че шефовете отгоре трябваше да го разберат по навреме и да реагират.

+Quote Post
yanko
коментар 30 Jan 2010, 22:16
Коментар #50

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 5 180
Регистриран: 31-May 08
Град: Пловдив
Потребител No.: 1 134
Любим футболист: 8 Marchisio
Фен клуб: 705/289

Принципно аз също съм настроен негативно относно назначението на Дзакерони, но явно това ръководство има други виждания и перспективи. Ако и новият ни наставник се провали по отношение ръководенето на тима, просто не виждам алтернативен изход от тоталната криза, освен оставката на Блан.

+Quote Post
The_Boss
коментар 30 Jan 2010, 23:32
Коментар #51

Juventus bench

Коментари: 872
Регистриран: 19-November 08
Град: Dupnica
Потребител No.: 1 456

В главата ми е пълна каша , но ще напревя един опит да си подредя мислите :
1)Песимизъм. Много , ама много съм против да има такива временни назначения. Така е защото правя асациация с времето , когато бях ученик и ни идваха учители по заместване. Надявам се да раберете какво имам в предвид smile.gif . А пък и определено се надявах , особено след множеството спекулации по медиите на едно друго холандско име. Дотук с песимизма
2) Оптимизъм. За мен лично Ферара беше изключително слаб треньор и определено мисля , че Дзакерони е по добър. Така - опитах се да си припомня отборите , които водеше що за футбол играеха. В Удинезе беше изградил един доста приличен състав , като най-ярките футболисти мисля , че бяха Бирхоф , Хелвег и Йоргенсен. Определено мога да кажа , че в Удине , Дзак се справи доста добре. После дойде Милан - за изненада на всички тогава успя да ги направи шампиони. Според моето мнение от както наблюдавам футбол , именно през този период Милан нямаха особено силни футболисти и това , че ги направи шампионни в една доста силна конкуренция( тогава за Серия А казваха , че има топ 7 - т.е. седем отбора които са способни да се борят за титлата) е достойно за уважение. След Милан кариерата му е в определен спад. ( за предстоя му в Интер ще кажа само , че не го взимам в предвид , защото там се провали дори и Дон Марчело Липи). Това ме кара да си мислия , че не е чак такъв некадърник. Другото , което ми вдъхва оптимизъм е , че не е работил доста време и гори от желание да се докаже.

Не ми оставя нищо друго освен да му пожелая , да направи такава серия от успешни игри, че ръководствот да няма възможност да го замени. Ако пък се провали лятото чакаме доказано име. Моите предпочитания са, поред на номерата : Липи , Капело , Прандели , Хидинк , Бенитес (споменавам само варианти , които донякъде ми се струват реални ) post-294-1159107520.gif

+Quote Post
the_parasite
коментар 31 Jan 2010, 00:28
Коментар #52

Juventus regular

Коментари: 2 463
Регистриран: 10-December 09
Потребител No.: 3 058

Нормално е да има известна доза негативизъм към Дзакерони, предвид визитката му. Аз обаче съм от хората, които ще изчакат преди да дават оценки за него. Миналото има значение, но мен ме интересува какво ще прави сега и в близкото бъдеще. Нека минат 2-3 месеца и ще го съдим или боготворим. В крайна сметка може той да се окаже нашият спасител, както Спалети възроди Рома преди няколко години. Пожелавам му успех и дано ръководството последва Чиро.

Иначе всичко най-хубаво желая на Чиро. Дано понатрупа ползотворен опит и някой ден отново да с върне у дома, но с по-добри резултати!

--------------------

+Quote Post
DeLiriuM
коментар 31 Jan 2010, 11:06
Коментар #53

Juventus regular

Коментари: 1 749
Регистриран: 21-April 07
Град: Somewhere in the middle of nowhere
Потребител No.: 475

Цитат(the_parasite @ Jan 31 2010, 00:28ч.) *
Нормално е да има известна доза негативизъм към Дзакерони, предвид визитката му. Аз обаче съм от хората, които ще изчакат преди да дават оценки за него. Миналото има значение, но мен ме интересува какво ще прави сега и в близкото бъдеще. Нека минат 2-3 месеца и ще го съдим или боготворим. В крайна сметка може той да се окаже нашият спасител, както Спалети възроди Рома преди няколко години. Пожелавам му успех и дано ръководството последва Чиро.

Иначе всичко най-хубаво желая на Чиро. Дано понатрупа ползотворен опит и някой ден отново да с върне у дома, но с по-добри резултати!

Горе долу на същото мнение съм, но 2-3 месеца в нашия случай са много. Резултатите трябва почти веднага да ги видим (а за това е виновно ръководството много ясно). Защото ако не започнем да печелим мачовете си, още от днес, ШЛ ще я изпуснем догодина.

+Quote Post
ge6a666
коментар 31 Jan 2010, 15:28
Коментар #54

Juventus bench

Коментари: 817
Регистриран: 30-March 07
Град: Ловеч
Потребител No.: 435

Цитат(the_parasite @ Jan 31 2010, 00:28ч.) *

И аз мисля точно като теб.Само никак не съм сагласен Чиро да се върне някога в отбора.Толкова ми е антипатичен вече, че колкото по далеч, толкова по добре според мен!!!

--------------------
With their 14 million fans Juventus is the best-loved team in Italy!!!

+Quote Post
Репликант
коментар 31 Jan 2010, 15:35
Коментар #55

Juventus star

Коментари: 2 563
Регистриран: 21-October 08
Потребител No.: 1 392

Аз нямам нищо против Чиро - той с нищо не е виновен, че е некомпетентен.Не е негова вината, че го сложиха да върши работа, която не умее.Чиро си остава легенда на Юве и аз продължавам да го уважавам, за всичко, което е дал на клуба.
Просто е далеч от това, да бъде адекватен избор за треньор на голям отбор.

Вината е изцяло на ръководството!

--------------------
Special police squads - Blade Runner Units - had orders to shoot to kill, upon detection, any trespassing Replicant. This was not called execution. It was called retirement.

+Quote Post
JuveFan17
коментар 31 Jan 2010, 15:49
Коментар #56

Juventus regular

Коментари: 1 236
Регистриран: 30-September 07
Град: Sofiq
Потребител No.: 688

Цитат(Репликант @ Jan 31 2010, 15:35ч.) *
Аз нямам нищо против Чиро - той с нищо не е виновен, че е некомпетентен.Не е негова вината, че го сложиха да върши работа, която не умее.Чиро си остава легенда на Юве и аз продължавам да го уважавам, за всичко, което е дал на клуба.
Просто е далеч от това, да бъде адекватен избор за треньор на голям отбор.

Вината е изцяло на ръководството!

Сигурно не е виновен и че не си тръгна/даде оставката след като изхвърли Юве от всички възможни турнири, в които участвахме и загуби почти всички мачове начело на отбора. : ) Няма никаква вина ..

--------------------

+Quote Post
Репликант
коментар 31 Jan 2010, 15:57
Коментар #57

Juventus star

Коментари: 2 563
Регистриран: 21-October 08
Потребител No.: 1 392

Цитат(Prisona @ Jan 31 2010, 15:49ч.) *
Сигурно не е виновен и че не си тръгна/даде оставката след като изхвърли Юве от всички възможни турнири, в които участвахме и загуби почти всички мачове начело на отбора. : ) Няма никаква вина ..

Ами виж, той просто не искаше да оставя кочината след себе си.Искаше да оправи нещата.Просто не беше в състояние да го направи и не го осъзнаваше.Това е единственото, за което можем да го виним.Това, разбира се, е моята гледна точка. smile.gif

--------------------
Special police squads - Blade Runner Units - had orders to shoot to kill, upon detection, any trespassing Replicant. This was not called execution. It was called retirement.

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 31 Jan 2010, 16:32
Коментар #58

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат(Prisona @ Jan 31 2010, 15:49ч.) *

Теб ако една суууууупер яка мацка ти се пусне, но нещо става и не успееш да я задоволиш...ще я зарежеш ли след първия провал или ще опитва отново, отново, отново...?

И както си има приказка в България - не е луд, който яде баницата, а който му я дава wink.gif

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
ge6a666
коментар 31 Jan 2010, 16:44
Коментар #59

Juventus bench

Коментари: 817
Регистриран: 30-March 07
Град: Ловеч
Потребител No.: 435

Цитат(bianconero27 @ Jan 31 2010, 16:32ч.) *

Теб ако една суууууупер яка мацка ти се пусне, но нещо става и не успееш да я задоволиш...ще я зарежеш ли след първия провал или ще опитва отново, отново, отново...?

И както си има приказка в България - не е луд, който яде баницата, а който му я дава wink.gif

Ами ако се излагаш пред целия свят може да пробваш 3,4 пъти ,пък от срам ще я предостъпиш на някой да я задоволи щом ти неможеш.Поне ще си се изложил след 4,5 пъти а няма да си странал за резил след 12,13.

--------------------
With their 14 million fans Juventus is the best-loved team in Italy!!!

+Quote Post
commando84
коментар 01 Feb 2010, 11:39
Коментар #60

Juventus star

Коментари: 2 779
Регистриран: 16-March 09
Потребител No.: 1 958

В играчите се е натрупал гняв и скоро ще започнат да побеждават, оптимист е Дзак

Новият старши треньор на Ювентус Алберто Дзакерони се надяваше да започне кариерата си в торинския гранд с победа, но гол на Стефано Маури в 78-ата минута позволи на Лацио да измъкне една точка при гостуването си на "Олимпико". - Отсега нататък ще ставаме все по-добри. Отборът има нужната класа, а днес показа и огромно желание да спечели мача. В някои ситуации това ни попречи, защото прибързвахме и не взимахме най-точното решение. У футболистите се е натрупал много гняв заради слабите резултати напоследък. Всички искат да преодолеят този труден период и затова бяха толкова разочаровани след мача. Аз обаче вярвам, че победите скоро ще дойдат", коментира Дзакерони.

Той отчете като минус в представянето на тима липсата на дълбочина в атаките и посъветва Диего по-често да опитва пробиви по фланговете. "Има върху какво да работим във всички линии. Днес (вчера - б. р.) играхме с прекалено много къси пасове, а нападателите ни бяха близо един до друг и понякога си пречеха. Диего трябва да търси топката и по крилата, а не само в центъра", анализира опитният специалист.

"В момента няма как да се сравняваме с Интер, но другите тобори имат своите върхове и спадове. Реалната ни цел е да се класираме в Шампионската лига. Това би било успех за нас", заключи Дзакерони.

--------------------

"Музиката дава душата на нашите сърца и крилата на мисълта." Platon

+Quote Post

6 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 15th October 2019 - 08:51ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team