Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

21 страници V  « < 19 20 21  
Reply to this topicStart new topic
> Новият Ювентус, Възкресението на "Старата госпожа"
ForzaJuve29
коментар 18 Jan 2017, 12:44
Коментар #401

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 3 458
Регистриран: 19-February 12
Град: Пловдив
Потребител No.: 24 637

Цитат(since1897 @ 18 Jan 2017, 12:16) *
Пичове,Паоло Роси "затворника" направи Италия Световен шампион през 1982. Стана и голмайстор на първенството,мислите ли,че тогава италианците ги е било грижа какъв е бил като човек. Паоло Роси също игра в Ювентус,така че,аз не мисля че има голямо значение какъв си извън терена,след като си топ като играч.

Какво да кажат феновете на Марадона тогава,след като техния любимец е леке номер едно в световния футбол,а на терена според мнозина е най- добрия за всички времена smile.gif

И да ви кажа чесно- и аз съм на менние,че Видал на 8 ракий ще е по-добър от Стураро,Ринкон,Ернанеш и Асамоа взети заедно 😃

Ти пък,кой беше тоя Паоло Роси?!Марко Бориело си е истинска легенда,такива момчета ни трябват!

--------------------
K I N G A R T H U R

ANTONIO UNO DI NOI ! ! !

Go to the top of the page

+Quote Post
JIZAH
коментар 18 Jan 2017, 12:54
Коментар #402

Juventus regular

Група: Ветерани
Коментари: 1 533
Регистриран: 17-January 10
Град: София
Потребител No.: 3 242

Ето една интересна статия за логото, значението му и идеята зад промяната. На мен лично ми се струва идеално от дизайнерска гледна точка. От емоционална няма как да не ми е чуждо. Но така или иначе любимият ми вариант за емблема е този от 1905 г. След кончето от 80те не виждам за какво е този рев, че чак до трансферна политика да го докарате smile.gif

--------------------

+Quote Post
Spark11
коментар 18 Jan 2017, 13:05
Коментар #403

Juventus star

Коментари: 2 727
Регистриран: 22-March 10
Град: Варна
Потребител No.: 3 634

Цитат(FJ1897 @ 18 Jan 2017, 12:05) *
Слаб (2) ти се пише за четене и разбиране на текст на български език.

Жив и здрав бъди младежо.

cry.gif cry.gif cry.gif

Целият ми ден се провали, след като не получих одобрението на новоизлюпили се форумни капацитети като теб. sad.gif

--------------------

Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post
FJ1897
коментар 18 Jan 2017, 13:32
Коментар #404

Primavera player
**

Коментари: 153
Регистриран: 16-March 16
Потребител No.: 24 930

Цитат(JIZAH @ 18 Jan 2017, 12:54) *
Ето една интересна статия за логото, значението му и идеята зад промяната. На мен лично ми се струва идеално от дизайнерска гледна точка. От емоционална няма как да не ми е чуждо. Но така или иначе любимият ми вариант за емблема е този от 1905 г. След кончето от 80те не виждам за какво е този рев, че чак до трансферна политика да го докарате smile.gif

Juventus’s move is unprecedented—to become recognized for more than their performance on the field, but as a universal symbol for perseverance, ambition, and premium Italian style.

Точно за това говоря.

+Quote Post
Hristo
коментар 18 Jan 2017, 13:38
Коментар #405

Juventus star

Група: Admin
Коментари: 4 937
Регистриран: 24-April 06
Потребител No.: 110

Е, не ми харесва и това е. Вече втори ден я гледам и не мога да си обясня 1) защо трябваше да сменяме старата емблема; 2) защо трябваше да я сменяме точно с тази; 3) защо това трябваше да се случи по средата на сезона и 4) защо, по дяволите, в Милано. Вярно, че съм консерва и романтик, но не съм и кон с капаци, за да отхвърлям всичко ново.

Първо, сегашната емблема е далеч по-стилна, по-изчистена, по-прибрана. В унисон е с историята и традициите на клуба. Тя олицетворява еволюцията на емблемата в последните над 100 години и, поне за мен, беше най-хубавата, най-стилната и най-изпипаната емблема, която сме имали досега. И не, не го казвам, защото съм пристрастен или защото новото не ми харесва. Тази емблема има потенциала да бъде актуална и след още 100 години. Нещо повече - тя има потенциала да остане вечна.

В тази емблема има толкова много история, колкото няма в много от предишните. С нея бяхме на върха през 2005, оцеляхме след "Калчополи", играхме в Серия Б, върнахме се в А, преживяхме още няколко черни години, преди през 2012 да се възродим и да започнем нов златен етап от историята. С тази емблема открихме новия си стадион и постигнахме една камара рекорди. С тази емблема отново имахме президент от фамилия Аниели.

Емблемата се харесва от феновете, стои добре на всички артикули. С годините стана разпознаваема в целия свят. Та, защо беше нужно да се сменя?

Второ, новата емблема представлява радикална промяна. 100 години сме се придържали към една линия и сега изведнъж сякаш зачеркваме всичко и започваме от нулата. Сега, когато сме на прага на историческото шесто поредно скудето; сега, когато сме тотален хегемон в Италия и сме твърдо в топ 8 на Европа; сега, когато бъдещето изглежда толкова светло. Сега ли е времето за такава радикална промяна? Сега ли е времето за това голямо ребрандиране? Никаква приемственост, никакъв плавен преход. Сякаш след края на сезона започваме изцяло нов етап от съществуването на клуба, вместо естествено да продъжлим напред.

Да не говорим, че това нещо повече прилича на лого на телевизионен канал или на мобилен оператор, отколкото на емблема на футболен клуб, и то - с такава история и такива традиции.

А защо в средата на сезона и защо в Милано - тук нямам коментар. За мен това е напълно непонятно.

Никой не може да ме убеди, че с това лого ще продаваме повече тениски и ще имаме повече фенове, каквато е генералната идея на цялото мероприятие. Феновете се печелят с резултати и игра, не със "секси" или "фешън" лого. А на терена емблемата не играе. Тя играе извън терена, защото това е лицето на клуба, първата асоциация, която един фен прави с името. Това нещо ще е на стадиона, около стадиона, в магазините, върху фланелки, анцузи, якета, шалове, знамена, раници, химикалки, моливи, тетрадки, чаши, чинии и всякаква посуда, кърпи, чадъри, халати, часовници и т.н., и т.н.

Най-малкото - можеше да пуснат някаква анкета сред феновете. Да предложат 5-6 варианта и да се гласува. Дори да са си го решили предварително, поне да ни замажат очите и да кажат "вие си го избрахте". Можеше да направят конкурс. Толкова талантливи хора има по света, които могат да родят поне милион по-подходящи лога от това. Защо трябваше да става по такъв начин?

Единственото логично обяснение, което имам, е, че Аниели иска да отбележи подобаващо евентуалното шесто поредно скудето. Още от мианлия сезон започнаха да говорят, че това ще бъде "легенда", че ще бъде нещо специално и явно това е идеята. С малко повече въображение се забелязва, че символът на скудетото е вплетен в емблемата. По-точно част от него, защото, огледалният образ на тази емблема ще разкрие цялото щитче. ОК, няма лошо да отбележим това събитие по някакъв по-специален начин, но чак да сменяме един символите на клуба?

Совен това, Ювентус винаги е бил новатор в Италия и явно сега ще се опитваме да прокараме нова мода. Изобщо, новаторството е в кръвта на фамилия Аниели. Самият Андреа, пък, не веднъж е доказвал, че непопулярните решения не са му чужди. Тук визирам освобождаването на Дел Пиеро. Назначаването на млад и неопитен треньор като Конте в момент, когато бяхме на дъното, също беше смел ход на Аниели.

Самата концепция, пък, е съвсем естествено продължение на всичко друго: J TV, J Museum, J Medical, J Stadium... логично е буквата да е в основата и на новата емблемата.

Още от самото начало Аниели управлява клуба като корпорация. Самият той е бизнесмен. И не бива да се отрича и забравя всичко, което той направи за Ювентус през последните почти 7 години. Действително превърна клуба в един успешен и печеливш (бизнес) модел. Много е хубаво, че се опитва да се движи паралелно с променящата се реалност и да държи клуба в крак с новите тенденции, но има неща, които не бива да се пипат; неща, които са непреходни. Това са традициите, стила, цветовете и емблемата.

Само времето ще покаже дали този ход ще даде очакваните резултати. За мен, обаче, това е най-черната точка във визитката на Аниели като президент на Ювентус.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
snitch
коментар 18 Jan 2017, 13:52
Коментар #406

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 367
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Ако не друго, то поне превъртяхме нета вчера и днес- всяка трета новина, на която попадам е я за новото лого, имиджа или рембрандирането на клуба (е, повечето са в негативен оттенък, но нали няма лоша реклама (може би, лоша емблема)) и най-интересно, че под всяка статия е пълно с коментари дори от хора, които не се интересуват от "сокър".

Цитат
@juventusfc reportedly paid €200k to designers for new logo.

+Quote Post
Kirilov
коментар 18 Jan 2017, 16:32
Коментар #407

Juventus bench

Коментари: 920
Регистриран: 28-April 14
Потребител No.: 24 823

Новата емблема на Юве – идентична и иновативна
Само ден след обявяване на промяната на логото, стойността на Ювентус бранда се повиши с 4%

През последните няколко дни полемиките около новото лого на Ювентус е водеща новина сред бяло-черната фенска маса, но също така и повод за подигравки от фенове на други отбори.

Аз приемам новото лого/емблема на клуба, защото е признак на иноватичност и зад него има идея. Идея обсъждана и градена през последните 18 месеца. За мен пътят на Ювентус е към развитие в глобален аспект като бранд и марка, не само в Италия. Първата промяна е в логото. Да, предишното бе страхотно и някои не приемат новото, но попитайте по-възрастните фенове дали и при предишните промени не са реагирали по същия начин, дали всеки сезон екипите ни не са странни и не ни харесват. А след няколко седмици всеки има поне един екип или желание да си закупи такъв. Това е нормален процес за приемане на промяната описан от др. Елизабет Кублер-Рос. При всяка една промяна в началото присъства шок и отказ да се приеме различното, преминава през гняв и страх, докато не настъпи осъзнаване и приемането на промяната, завършвайки с осъзнаване на принадлежността към промяната. Това се случва в момента и с феновете на Ювентус. Позитивното е, че само ден след обявяване на промяната на логото, стойността на Ювентус бранда се повиши с 4%. Само за ден.

Идеята на Аниели, който през последните 7 години промени клуба и го върна там където му е мястото, еда продължава политиката си да го превърне в световно разпознаваем, не само клуб, но и бранд. Да, бранд. Някой ще кажат, че отборите и емблемите принадлежат на феновете и футбола, а не на парите и маркетинга. Да, ама не. Ако все още някой романтик вярва в това, трябва да се събуди, защото футболът отдавна се е превърнал в машина за пари. Много отбори се поддадоха на руски, арабски, китайски, индонезийски, американски, тайландски инвеститори, които не са футболни фенове, а виждат добра възможност за пробиване на нови пазари, имидж на компаниите си и други нефутболни причини. Отбор като Реал Мадрид, символ на кралското семейство и отбор емблема на една от страните проповядващи християнството, премахна кръста от емблемата си, заради договор с FlyEmirates. Други загърбиха историята и идентичността си за руски, арабски и американски пари. Милан, Интер и Рома продадоха отборите си, защото собствениците им бяха неспособни или не намираха начин да продължат развитието на отборите си, клубовете, школите.

Неспособността и липсата на капацитет да се развиваш и налагаш определена политика, бе капитализирана с продажбата на емблематични отбори като Рома, Интер и Милан. Това бе най-лесният вариант за собствениците, загърбвайки десетилетия успехи, постигнати със страхотни усилия от футболисти, треньори и ръководители. Захвърлиха и феновете си на нищо разбиращи от футбол американци, за които най-популярният спорт в света се нарича „сокър“, а този практикуван в Щатите е футбол, нищо, че се играе с ръце и топката е във формата на яйце.

През 90-те италианските отбори бяха хегемон в Европа и ако сега се говори за испанско и английско господство в Европа, то тогава почти всичко красиво във футбола, бе свързано с Италия. Отбори като Сампдория на Вуядин Бошков, Милан на Капело, Ювентус на Липи, Лацио, Интер, Рома, Фиорентина бяха фактор на Стария континент и всеки играч искаше да е в тези отбори. Само че направиха редица грешки на растежа, които ограничиха възможността им за промяна, защото възможността за адаптация и промяна е важно качество на компаниите и отборите да просперират и да се развиват. Примери с компании фалирали заради нежелание или неспособност за промяна са много.

Промяната за италианските отбори беше нужна още в началото на 21 век, когато английските отбори се насочиха към Азия и прегърнаха идеята за привличане на повече фенове и респективно повече средства, развивайки един продукт, който и у нас беше представен като „Най-висшата лига“, а години наред гледахме отбори като Болтън и Стоук С, които бяха възхвалявани за прекрасен футбол при 3 точни паса. В България има най-много фенове на английските тимове и ни най-малко искам да подценя тяхната принадлежност към отборите, които подкрепят или да ги обиждам, просто до голяма степен те са резултат от добра реклама на един продукт – Висшата лига.

Клубовете се развиха перфектно в маркетинг естество и парите потекоха. Този продукт бе развит, не само в Англия и Европа, но и в цял свят – Азия, САЩ, Австралия. Английските отбори промениха статуквото, но това бе дело на тяхната способност да се променят. Донякъде дадени отбори загърбиха идентичността и историята си, но питайте феновете на Челси дали не обичат Абрамович за това, което направи с клуба им? Или феновете на Манчестър Сити и Юнайтед за финансовата сила, в която се превърнаха и титлите, които спечелиха? Испанските отбори последваха тези от Англия и в момента и те берат плодовете на тази промяна повече от 15 години. Италианците останаха романтици и решиха да се отдадат на скандали, които под една или друга форма се наблюдаваха и в Германия, и в Англия, и в Испания, но хората в тези страни осъзнаха, че щетите за продуктите им, които са градили ще са пагубни.

Та да се върнем на Ювентус и емблемата на клуба, която е достояние за дискусии и подигравки. Сега искам да попитам, кой от горепосочените има право да се подиграва или да обсъжда тази промяна? Феновете на отборите, чиито собственици са араби, руснаци, американци, индонезийци, китайци? Ювентус въпреки всички измислените скандали и сътресенията от Калчополи успя да съхрани идентичността си и се завърна с пълни сили в Топ 10. Върнахме се благодарение на прекрасните идеи, умения и виждане на Аниели, чиято собственост е отборът от създаването си. И за да не попадне клуба в чужди ръце, той се променя отвътре и хората начело имат топките да я направят.

Промяната се налага, защото за Ювентус Италия е вече тясна. Покоряването на Европа е следващата цел за Аниели и ръководството на Ювентус. Аниели, Марота, Паратичи и Недвед знаят как да постигат целите си. Доказаха го през последните 6-7 години и имат силите да го направят. Сила, която може да се намери и в самото лого. Приликата с японския символ за „сила“ е показателен:
Черно белите ивици представляват цветовете на клуба, а формата на логото е подобна на това на италианския национален отбор, чийто символ винаги е бил Ювентус, както в миналото, така е и през последните години. Новото лого и предстоящите промени са резултат от няколко годишна работа и проучвания на пазара, от какво се интересуват потребителите, влиянието на социалните мрежи.
Според мен емблемата е свързана с идеята и за навлизане на американския пазар чрез крос промотиране. Затова търсене на уеднаквяване на емблемата с автомобилните марки и компании в групата Фиат не е далеч от виждането не само на Аниели, а и Джон Елкан (CEO на Axor и Fiat Group). От това ще спечелят и двете страни. Ювентус покрай популярността на щатските автомобили в групата – Крайслер, Додж, Рам, ще е разпознаваем в Щатите, а автомобилите ще се продават на фенове на Юве.

Щатския пазар е била отколешна мечта на Адвоката (Джани Аниели) и желанието Фиат да навлезе на този пазар още през 20 век. Това се случи чрез придобиването на Крайслер от Фиат преди 4-5 години. А сега е време и Ювентус го последва като бранд и марка. Тази промяна може да се погледне и от друга гледна точка – тази на Аниели като СЕО на Ювентус. Със сигурност развивайки Ювентус като отбор и бранд, Андреа се цели в мястото на Джон Елкан.
Новото лого на Ювентус е новаторско и само ден след обявяването му, стойността на бранда Ювентус се покачи с 4%. Това само по себе си може да е повод за оптимизъм. Ще завърша с един слоган на Адидас от миналото лято: First never follows.

Fino alla fine forza Juventus!

Благой Симеонов специално за gol.bg

Страхотна статия clap.gif

--------------------

+Quote Post
ForzaJuve29
коментар 18 Jan 2017, 18:53
Коментар #408

Juventus star

Коментари: 3 458
Регистриран: 19-February 12
Град: Пловдив
Потребител No.: 24 637

Вие утре очаквете да скочим с още 4% ли,а след месец с 40%?!Квото и да си смучат от пръстите ръководство и част от феновете ни,това нещо е пълен смях!

Този коментар е бил редактиран от ForzaJuve29 на 18 Jan 2017, 18:54

--------------------
K I N G A R T H U R

ANTONIO UNO DI NOI ! ! !

+Quote Post
oldschool
коментар 18 Jan 2017, 19:29
Коментар #409

Juventus regular

Коментари: 1 413
Регистриран: 8-January 09
Потребител No.: 1 625
Любим футболист:Del Piero

Цитат(ForzaJuve29 @ 18 Jan 2017, 18:53) *
Вие утре очаквете да скочим с още 4% ли,а след месец с 40%?!Квото и да си смучат от пръстите ръководство и част от феновете ни,това нещо е пълен смях!

нали ти е ясно, че новата емблема е само една малка част от новата ни маркетингова стратегия? не, само заради нея няма да скочим с 40%.

--------------------

+Quote Post
lyubaka
коментар 18 Jan 2017, 21:25
Коментар #410

Primavera player
**

Коментари: 251
Регистриран: 1-April 16
Потребител No.: 24 990

Ако ще и с 400 процента да скочат акциите,ще продължаваме да продаваме играчи като Видал и Погба,да подаряваме играчи като Тевез,а да купуваме такива дето даже имената им няма споменавам......
Относно имената последните 2 години приятели и познати постоянно ме питат тоя какъе е,оня какъв е....изобщо не са ги чували!
Именно имената продават,а не нова емблема......

+Quote Post
since1897
коментар 18 Jan 2017, 21:44
Коментар #411

Primavera player
**

Коментари: 191
Регистриран: 11-April 16
Потребител No.: 24 999

Цитат(lyubaka @ 18 Jan 2017, 21:25) *
Ако ще и с 400 процента да скочат акциите,ще продължаваме да продаваме играчи като Видал и Погба,да подаряваме играчи като Тевез,а да купуваме такива дето даже имената им няма споменавам......
Относно имената последните 2 години приятели и познати постоянно ме питат тоя какъе е,оня какъв е....изобщо не са ги чували!
Именно имената продават,а не нова емблема......

Какъв ли ще бъде си мисля,пазарният дял на фланелка с номер 28 (Ринкон) с новото лого.Може би ще се покачи от 15 на 16 екземпляра за година.

Съгласен съм с теб,не ми сменяйте логото,ами доведете Гризман с парите от мангала примерно wink.gif

Бахти,мн ме е яд,пичове аз си мисля че този сезон много ще ни разочарова,пепел ми на устата,но съм убеден, че няма да вземем нито една от 3те купи за които играем smile.gif

Нещата хич не вървят добре,4 загуби да имаме до средата на сезона,а като видиш и играта е под всякаква критика.Нз дано не съм прав.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 18 Jan 2017, 21:50
Коментар #412

Juventus star

Група: Admin
Коментари: 4 930
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

И аз съм разочарован от емблемата, ама почвате да отивате на другия полюс вече. Тоя къв бил, онзи къв бил, Марота как нищо не е направил. Марота направи супер много глупости, но не е като да няма и добри ходове все пак. "Сампдорския" доведе Видал и Погба за общо 11 млн. евро и ги продаде за 150 млн. Съвсем друг въпрос е дали трябваше да ги продава и защо, след като ги продаде, не взе никого и не намери адекватни заместници. Голямата му вина (не само негова, а на цялото ръководство) е, че тимът не надгражда в последните два сезона, но все пак това ръководство е с основна заслуга този отбор да е в този си вид. Аниели, колкото и неадекватни неща да е правил, има и принос към клуба. Да не забравяме, че в годините преди това Ювентус беше управляван от Секо, Блан и подобни такива, а титлата не беше спечелена в същото това "слабо" първенство. От последните страници човек ще си направи извода, че още сме на майната си в чисто спортен аспект. А не сме.

Но това, разбира се, не оправдава цялата тази глупост със смяната на логото и всички идиотии и тъпи приказки от ръководството, които я съпровождат.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
StanJuve
коментар 18 Jan 2017, 22:27
Коментар #413

Scouted
*

Коментари: 50
Регистриран: 23-August 14
Потребител No.: 24 840

Аз пък посвикнах с логото и излязоха някой модели на екипи които много повече ми харесват от сегашният ни. Не ми харесва, че ръководството не влага достатъчно средства в първия отбор и гледа да е на плюс. Определено не надгражда, а заменя. Идва момент в който неможеш да замениш и виждаме резултата този сезон.

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 18 Jan 2017, 22:30
Коментар #414

Juventus star

Коментари: 3 113
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Крайностите са ненужни, особено в една такава деликатна тема, по която има да се каже много. Някои избързват с крайната оценка за Марота и ко, други бъркат понятията. Няма безгрешни ръководители, но и не е редно всяка откровена слабост да се защитава с "ама те имат и добри ходове". Нали, никой не претендира, че иска Секо и френското недоразумение, никой не иска оставки, но фактите са си факти, а един такъв е, че сме в средата на няколкогодишна борба за стъпване на европейския връх, а говорим за това кой е дошъл за 1 лев и е продаден за 10 - на Ювентус не отиват такива приказки. От Марота се иска да структурира отбора по идеален начин и да го поднесе на Алегри, за да може втория да си свърши работата. Две поредни лета който и да дърпа конците, прави доста големи грешки, будещи все някакви въпроси. Ние не сме кръводарители и макар че едната страна на монетата е успешният бизнес, който се върти и се извъртя с Видал и Погба, то другата е, че отслабихме ядрото си в онези горещи дни, когато трябваше да го подсилим и да завършим успешната епоха с единствения трофей, който не е във витрината ни. Историческата оценка ще се произнесе сама до няколко лета, но миналата година пропуснахме легендарен шанс, тъй като към края си бяха останали три доста посредствени отбори и такъв, с който играем поначало добре. Ще видим какво ще се случи сега - аз вярвам твърде много в Алегри, макар че си имам въпросителните. Ако не успее, честно казано не можем и да го обвиняваме, съставът е ограничен и най-важните зони на терена отстъпват драстично на някои от другите грандове. Но сме Ювентус и не мога да тегля чертата и да отпиша отбора. И накрая другият факт е, че Марота е в Ювентус от почти седем години и признаваме или не, всеки си задава един въпрос и го вълнува една купа, която блести силно. Редно е такава вътрешна доминация да даде резултат - не е логично един отбор да премазва всичко в Италия толкова години, а да не може да спечели Шампионската лига. През периода на Марота имаме отпадане в групите на Лига Европа, за Бога, отпадане на четвъртфинал в Шампионската лига, отпадане в групите на ШЛ, финал и отпадане при първия елиминационен кръг. Това са седем сезона и не започват буквално от руините - отборът беше в тежко състояние, но водещото ядро на Ювентус е тук от ден 1 всъщност и постепенно прозорецът се стеснява, докато скоро се затвори. Ако имаш това ядро и в крайна сметка не успееш да спечелиш Европа, редно е да се повдигнат въпроси, които са неудобни. Надгражда се доволно и без да има поводи за оплакване, но два пъти на финалната права станахме свидетели на неща, които са трудни за обяснение. Конкретно майната им на Видал и Погба, ако щете - замествали сме футболисти и икони, до които тези двамата не могат да се доближат. Въпросът не е в продажбата, в която има логика. Въпросът е, защо следваше бездействие? Та, ако някои има въпросителни в дадени ходове, аз не мога да го обвинява за това и да кажа "ти не си фен на Ювентус" или "ти си малоумен, а аз съм прав". Всяка една доминация е красноречива и ако продължава толкова дълъг период, какъвто е този, имайки предвид в каква футболна епоха сме, то е редно ръководителите да покажат, че могат да превърнат Ювентус в европейски шампион най-сетне. Както и други неща са верни - измъкнал ли е Ювентус футболист от пряк претендент в Европа? Марота направи много и е това, което е - той и неговата свита работят и имат същата цел като всички нас, но не можем вечно да бягаме от въпросите, а ако ги зададем, да се обвивяме, че сме бавноразвиващи, че не разбираме, че трябва да се насочим към друг отбор и така нататък. Различният глас е здравословен и е нужно да присъства. А колкото до емблемата - били сме зад отбора винаги и винаги ще бъдем, ако ще да играем без емблема и на поляната в парка. Всички сме изнервени напоследък, но нека поднасяме нещата без крайности и нека не си отговаряме с крайности, а с добра дискусия, от която се раждат истини и се улавя посока. Всички сме свидетели на случващото се в последните години - то е грандиозно и всички, участващи в процеса, записаха имената си със златни букви. Но не трябва да си затваряме очите и да минаваме с едни и същи неща - през 2040 отново ли ще минаваме с това, че Бардзали е дошъл за без пари и т.н. Аз, ако кажа, че Дел Пиеро не е най-добрият на света при играта с глава, означава ли, че съм казал, че Дел Пиеро е слаб футболист и че не съм оценил таланта му? Ето това е грешка на понятията, защото тук се мяркат и качествени мнения за неща, които не се изричат всеки ден, но следва заклемейване. Мнението преди страници беше с остър тон, но имаше и хубави думи, а не до болка познатите как сме най-великите и сме изцакали този и онзи за трансфери, как Ринкон е мъжкар, а не е продажник като Витсел, как Марота е Моджи, как Ювентус ще спечели 5 поредни ШЛ като закупи лятото Грийзман, Верати и Матюиди и темподобните ежедневни теми, около които въртим всеки ден.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 18 Jan 2017, 22:39

--------------------

"When I arrived at Juventus, I said that I wanted to make history in this jersey; not just winning the league but something more. We’re pushing to make this dream a reality.”

“When the whistle blows, we simply find a way to win no matter what. Winning is not just a goal at Juve, it’s like an obsession . There are no excuses."

+Quote Post
europefan
коментар 23 Jan 2017, 11:07
Коментар #415

Juventus star

Коментари: 2 716
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

Да изкажа и аз с няколко думи как възприемем новата емблема.

Нарочно изчаках да мине повечко време преди да заема позиция. Първата ми реакция бе на пълно и категорично отрицание и възмущение. След като минаха няколко дни в наблюдения, отрицанието си остава, но като че ли с по-малък интензитет.

Какво положително може да се каже за новата емблема - определено е стилна и изчистена. Мога да кажа, че сама по себе си е хубава. Харесва ми символиката на щита, в който буквата е вписана; харесва ми и посланието - само една буква е достатъчна, за да се разбере, че сме ние. J може да е само Ювентус - точка.

Когато я показах на приятелката ми /също подкрепя Юве, но откакто сме заедно, не е фен иначе smile.gif/ и споделих какво не е наред, тя категорично заяви, че емблемата е прекрасна и слага в джоба си всички до сега. Дизайнерски, по нейни думи, е перфектна /завършила е художествено училище/ - изчистена и семпла, каквито трябва да са класните неща. Разпознаваемостта и духът също са налице - J е Юве, а всички знаят кои са Ювентус и от къде са. Бикът е символ на Торино, не на Ювентус. Юве не е просто отбор от Торино, Юве е световен отбор и не следва да се привързва с даден град.

Какво не е хубаво и защо въпреки, че с някой от нещата по-горе съм съгласен, не мога да приема новото лого - по простата причина, че за мен то е част от ужасяващия процес по превръщане на футбола в индустрия, подобна на американските спортове - хокей, баскетбол и т.н. Отборите вече не са отбори - те са брандове, марки, които трябва да се продават. И тази нова емблема символизира точно това - това не е емблема, това е един перфектен "бранд", нищо повече. Юве винаги е задавал тона в Италия, вероятно и сега правим нещо визионерско дори в световен мащаб, само времето ще покаже. На мен обаче това бъдеще не ми допада.

--------------------

+Quote Post
ge6a666
коментар 24 Jan 2017, 10:16
Коментар #416

Juventus bench

Коментари: 737
Регистриран: 30-March 07
Град: Ловеч
Потребител No.: 435

Цитат(europefan @ 23 Jan 2017, 11:07) *
Да изкажа и аз с няколко думи как възприемем новата емблема.

Нарочно изчаках да мине повечко време преди да заема позиция. Първата ми реакция бе на пълно и категорично отрицание и възмущение. След като минаха няколко дни в наблюдения, отрицанието си остава, но като че ли с по-малък интензитет.

Какво положително може да се каже за новата емблема - определено е стилна и изчистена. Мога да кажа, че сама по себе си е хубава. Харесва ми символиката на щита, в който буквата е вписана; харесва ми и посланието - само една буква е достатъчна, за да се разбере, че сме ние. J може да е само Ювентус - точка.

Когато я показах на приятелката ми /също подкрепя Юве, но откакто сме заедно, не е фен иначе smile.gif/ и споделих какво не е наред, тя категорично заяви, че емблемата е прекрасна и слага в джоба си всички до сега. Дизайнерски, по нейни думи, е перфектна /завършила е художествено училище/ - изчистена и семпла, каквито трябва да са класните неща. Разпознаваемостта и духът също са налице - J е Юве, а всички знаят кои са Ювентус и от къде са. Бикът е символ на Торино, не на Ювентус. Юве не е просто отбор от Торино, Юве е световен отбор и не следва да се привързва с даден град.

Какво не е хубаво и защо въпреки, че с някой от нещата по-горе съм съгласен, не мога да приема новото лого - по простата причина, че за мен то е част от ужасяващия процес по превръщане на футбола в индустрия, подобна на американските спортове - хокей, баскетбол и т.н. Отборите вече не са отбори - те са брандове, марки, които трябва да се продават. И тази нова емблема символизира точно това - това не е емблема, това е един перфектен "бранд", нищо повече. Юве винаги е задавал тона в Италия, вероятно и сега правим нещо визионерско дори в световен мащаб, само времето ще покаже. На мен обаче това бъдеще не ми допада.

Абсолютно същото се случи и с мен.И моята жена страшно хареса емблемата и я описа по същия начин. Ще свикнем просто с тази емблема и съм сигурен, че догодина на повечето от нас вече ще ни харесва.

--------------------
With their 14 million fans Juventus is the best-loved team in Italy!!!

+Quote Post
Underground Mind
коментар 16 Jun 2017, 18:20
Коментар #417

Juventus star

Коментари: 3 857
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

Juventus Football Club, coming soon to the Women's Serie A 🇮🇹 for the 2017-18 season! Stay tuned... ⚪️⚫️

Официално: женският отбор на Ювентус ще участва в дамската Серия А от новия сезон.

Цитат
Official: Juventus launch women’s team

Juventus have officially confirmed that they will enter a women’s team into next year’s Serie A Femminile.

Bianconeri general manager Giuseppe Marotta confirmed last month that they were planning to launch a senior women’s team, as they already have female youth teams.

Now the club has officially confirmed on its Twitter profile that a women’s team will compete in Serie A Femminile next season.

Fiorentina won the League this season, winning 22 of their 21 games and finishing eight points ahead of Brescia.

The top-scorer in this season’s campaign was Scottish international Lana Clelland of UPC Tavagnacco with with 23 goals.

http://app.football-italia.net/?referrer=h...llitalia-104248

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post

21 страници V  « < 19 20 21
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 24th June 2017 - 00:17ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team