IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

6 страници V  « < 3 4 5 6 >  
Reply to this topicStart new topic
> Златен бидон
Hristo
коментар 12 Dec 2017, 19:42
Коментар #81

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Цитат(Hristo @ 12 Dec 2017, 18:31) *
12-ти декември:

- 2009 последен мач за Кристиан Молинаро.

Гледам да не задълбавам много в тази тема, но пишейки това, се замислих, че Молинаро е най-слабият футболист, който лично аз съм гледал в Ювентус за вече над 20 години като фен на този отбор. Истински се радвах, когато разбрах, че го махаме. Вярно, че в онези години с Раниери начело бяхме далеч от върха в Италия (третото и второто място заблуждават), но и съвсем не бяхме толкова трагични, както предстоеше тепърва да се случи. В двата сезона при Раниери имахме силни периоди, както и някои паметни мачове, но покъртителното представяне на Молинаро беше константа от първия до последния му мач. Може би единствено Марко Мота би могъл да му оспорва този приз, но за мен Молинаро остава най-бездарният играч, който съм виждал в Ювентус.

По ирония на съдбата, обаче, стремглавото пропадане към двете седми места и резилите в Европа съвпадна точно с напускането на Молинаро. Човекът играе последния си мач на 12/12/2009, а 4 дни по-рано бяхме загубили от Байерн (Мюнхен) с 1:4 в Торино, което отвори кутията на Пандора. Загубите от Каляри и Бордо с 2:0 в края на ноември 2009 бяха само предзнаменование за истинския ад, който ни очакваше и който започна именно с катастрофата срещу баварците.

Впоследствие, Молинаро направи силни игри за Парма и за Торино, дори си спомням, че вкара на интер, но въпреки това за мен си остава "най-златния" бидон за последните 20 години.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti
Go to the top of the page

+Quote Post
vench
коментар 12 Dec 2017, 20:12
Коментар #82

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 3 027
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Аз ще го запомня с центриранията му, които просто прехвърляха цялото наказателно поле и отиваха или в тъч, или в противников футболист. Бяга, бяга - спира 10-15 метра преди аут линията центрира... затаявах дъх, щото нали положение си е, може някой да я засече с глава... и СУПЕР ГОЛЯМОТО РАЗОЧАРОВАНИЕ - топката прехвърля наказателното.

И си казваш - пак ли ве Молинаро....

Тва са такива патърни дето просто като ги забележиш един път и виждаш, че се повтарят до безкрай.

Другият такъв е Маркизио, който не може да уцели вратата. Обещавам да пиша в темата на Маркизио другия път, когато уцели вратата.

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 08 Jan 2018, 23:50
Коментар #83

Juventus star

Май са възродили наградата Златен бидон. Доколкото бях проверявал скоро, последната връчена бе през 2012.

https://www.sportal.bg/news.php?news=702756

Не бях гледал нито един мач на Барбоса, но по писанията се водеше едва ли не по-добрия от адаша си Габриел Жезус, с когото горе долу по едно време напуснаха Бразилия. За щастие разликата се оказа доста огромна, тъй като Жезус си е доста класен нападател, а Барбоса май ще се окаже наистина бидон и скоро ще ходи да си цъка в бразилското първенство. Донякъде е жалко, защото в момента няма качествени бразилски нападатели. В същото време Аржентина има за 2-3 отбора, но те пък нищо друго нямат. Изобщо странно поколение biggrin.gif

Този коментар е бил редактиран от vench на 08 Jan 2018, 23:55

--------------------

+Quote Post
nameless
коментар 09 Jan 2018, 01:27
Коментар #84

Juventus regular

Коментари: 1 937
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Te бразилците нямат качествени нападатели от истинския Роналдо насам. Не че нещо, но на върха на атаката им играха анимационни герои като Фред и Жо.

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 11 Jan 2018, 10:28
Коментар #85

Juventus star

Да, прав си. Адриано имаше качества да стане наистина страхотен нападател, но беше твърде прост. Иначе сушата им доста време продължава biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 02 Feb 2018, 13:59
Коментар #86

Juventus star

Какъв бидон сме изпуснали само. Останал лоялен на Левски, защото не иска да бъдат ощетени. Друго си е Коджаелиспор, братче biggrin.gif

https://topsport.bg/bg-football/aleksandar-...-mln-marki.html

--------------------

+Quote Post
Hennessy
коментар 02 Feb 2018, 15:01
Коментар #87

Juventus star

Коментари: 3 164
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Цитат(vench @ 02 Feb 2018, 13:59) *
Какъв бидон сме изпуснали само. Останал лоялен на Левски, защото не иска да бъдат ощетени. Друго си е Коджаелиспор, братче biggrin.gif

https://topsport.bg/bg-football/aleksandar-...-mln-marki.html

Топспорт, блиц....мерси! Тази тема е толкова въртяна и дъвкана, според мен няма какво да се каже по нея. Според мен Кривия беше един от малкото български футболисти, които можеха да се впишат при нас. Дори и да не беше несменяем титуляр, щеше да има място за него. Аз лично съжалявам, че не дойде тогава, особено като се замисля, че единствения българин в Юве е бил Божигол.

--------------------

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 02 Feb 2018, 15:48
Коментар #88

God Fuck The Queen

Коментари: 2 376
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

Цитат(Hennessy @ 02 Feb 2018, 13:01) *
Топспорт, блиц....мерси! Тази тема е толкова въртяна и дъвкана, според мен няма какво да се каже по нея. Според мен Кривия беше един от малкото български футболисти, които можеха да се впишат при нас. Дори и да не беше несменяем титуляр, щеше да има място за него. Аз лично съжалявам, че не дойде тогава, особено като се замисля, че единствения българин в Юве е бил Божигол.

Още повече, че това е истина и самият Сашо пред мен се е клел, че жена му е била в Торино да търси къща. smile.gif Вече наистина, ако трансферът се е бил случил, какво е могло да стане, можем само да гадаем.
Може всичко да е, може нивото на бг футбола да е несъвместимо и тогава с нивото на европейския, ама Сашо да е бидон... меко казано нелепо е. Наистина един от последните интелигентни български футболисти.

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!

+Quote Post
vench
коментар 02 Feb 2018, 15:58
Коментар #89

Juventus star

Абсолютно посредсвен футболист, което обаче е достатъчно да изпъкнеш в А група. Всъщност направи и нелоша кариера в Турция, където наистина успя да си създаде име. Най-малкото 4-5 години беше титуляр за отборите, в които игра, което сега би било страхотен успех за български легионер изобщо. Но дори в Турция не успя да играе в най-добрите отбори, стигна само до трансферни слухове за Галатасарай, ако помня добре.

Мен по-скоро ме издразни изказването, че е запазил честа на Левски, като не е отишъл в Ювентус. Кривия всичко на всичко има 3 сезона в Левски, след което се отдава на турската си одисея, където мина по-голямата част от кариерата му. Изобщо не съм се усъмнил, че е имало разговори с Юве и че жена му е ходила до Италия, съмнението ми е, че трансферът е пропаднал, защото той така е решил. Но като се има предвид как се стече кариерата му или е лъжец, или е идиот. За бидон не знам.

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 02 Feb 2018, 16:13
Коментар #90

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 689
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Дай да не коментираме български футбол особено много, че ми е ясно защо Кривия е бидон за теб, а рано или късно ще се стигне до безсмислен спор за глупости. Иначе в интервюта през годините е разказвал други неща за интереса на Ювентус и всеки път казва по нещо различно. Доколкото знам от Левски са поискали повече пари за него и заради това не се е стигнало до трансфер. Сега дали е вярно, дали не - вече съвсем отделен въпрос.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 02 Feb 2018, 16:34
Коментар #91

God Fuck The Queen

Коментари: 2 376
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

Цитат(vench @ 02 Feb 2018, 13:58) *
Мен по-скоро ме издразни изказването, че е запазил честа на Левски, като не е отишъл в Ювентус. Кривия всичко на всичко има 3 сезона в Левски, след което се отдава на турската си одисея, където мина по-голямата част от кариерата му. Изобщо не съм се усъмнил, че е имало разговори с Юве и че жена му е ходила до Италия, съмнението ми е, че трансферът е пропаднал, защото той така е решил. Но като се има предвид как се стече кариерата му или е лъжец, или е идиот. За бидон не знам.

По-скоро е искал не да избяга като един друг в Енерги Котбус, а Левски да вземе сериозни пари за него, което му прави чест. Все пак в ония години българският футбол все още поддържаше някакво прилично ниво и българските играчи все още бяха котиращи се в сериозните първенства.
Дори само един такъв трансфер да се бил осъществил, би било едно сериозно признание за него, но за негово съжаление не е станало. Толкова. Акцентът тук е по-скоро, че наистина е имало сериозен интерес и Моджи е искал да го вземе в Юве.

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!

+Quote Post
europefan
коментар 02 Feb 2018, 17:22
Коментар #92

Juventus star

Коментари: 2 869
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

Кривия беше много симпатичен и качествен играч и "бидон" е последното определение, което може да се отнесе до него. Ако беше дошъл в Юве лично аз щях да се радвам. Със сигурност не беше по-ниска класа от легенди като Олисех, Бакини, Еснайдер и пр., с които щеше да се се засече.

А конкретно в това си изказване има предвид, че не е искал да си бие камшика и да вземе пари "на ръка", а за Левски да няма сума. Което му прави чест, да.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 02 Feb 2018, 19:12
Коментар #93

Juventus champion

Коментари: 6 291
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Единственият акцент, който трябва да мине през прочит, когато говорим за прословутия интерес към напълно посредствен български ритнитопковец, всъщност е моментът, в който вече беше започнало да си личи, че Моджи приключва курса. Точно тук, през това лято, нещо се промени в Моджи: хем не можеше да заспи, обсебен от идеята за КЕШ, хем започна да измисля всякакви знайни и не толкова знайни герои, които уж да ни приближат до ушатата. Ще напомня, че по онова време Ювентус беше след полуфинал в най-комерсиалния турнир. Щеше да е финал, ако имахме треньор на пейката. Да, финалът щяхме да го загубим, но от Индустриалчестър не загубихме, защото сме по-слаби, а защото треньорът беше покъртителен. И когато си близко, а Моджи наистина вярваше, че сме, надграждаш състава, а не лежиш на прословутото ювентинско We like our group. В следващите години не надградихме съвсем, а се лутахме. Факт е, че бяха предприети *някакви* действия, но самата история се е изказала, т.е определи ги като доста нонсенс. Перуци не беше проблем, нито беше престанал да е добър. Ди Ливио си тръгна, Дидие си тръгна. Донякъде е разбираемо, най-вече заради възраст, но на тяхно място дойдоха Бакини и Олисех. Анри и иначе приличният коз от пейката Аморузо бяха разкарани, за да дойде Ковачевич тоягата. Нали, Салайета също го взехме, но следващите 2 години беше някъде по Испания (Виляреал? Валядолид?)... Не че предното (преди това) лято не беше ужасно: Миркович и надеждата Бланшар, който получи бързо шут в гъза. Не че изобщо трябваше да пристига. От тези лета намазахме (най-вероятно случайно) Тудор и Замброта + Салайета, но хайпваните трансфери фейлнаха доста зловещо: Ван дер Сар, Еснайдер, Анри, Бланшар. Следващото лято също се нагледахме на пъпеши - О'Нийл, Занки, Парамати.

Нуклео е прав, че този спор ще стигне до пристастия в българския футбол, но е напълно несериозно Кривия да бъде изкарван по-добър от Еснайдер. Еснайдер е зловещ флоп, но в Испания си беше доста сносен играч. Играл е в класно първенство, за класни отбори, бележил е, докато на Кривия "не бидонската" кариера включва люта борба за местата след 10, изпадане и каквото и да е. Няма да задълбвам, защото част от най-уважаваните от мен форумни типове са от "другия лагер", макар че аз със сигурност мога да разгранича Ювентус от българските лагери, защото Ювентус е безспорен победител в шампионата. Кривия беше добър български футболист, особено ако го вкараш в контекст, но никога не е имал умения за Ювентус - такива, каквито се изискват. Тогава все още ни разглеждаха като един от трите най-добри отбора в света. Моджи, че беше спрял, е друга тема.

Аз никога не съм искал български играчи в Ювентус, защото са единици тези, които имаха качества. Нека не си изсмукване от пристрастията фантасмагории. Пичът риташе из турските ниви, за покъртителни слабаци, гледали сме го всички, така че... акцентът трябва да е върху Моджи. Самият факт, че говорим за Бакини, Кривия и всички дъбове от онези времена, си е показателен, дейба.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 02 Feb 2018, 19:14

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 02 Feb 2018, 19:43
Коментар #94

Juventus star

Изненадах се от големите симпатии, които форумът храни към Кривия, но съм далеч от мисълта да тръгвам да ви убеждавам, че е бил слаб футболист. Общо взето пуснах линка, защото ми стана смешно изказване от сорта на Ювентус много ме искаше, но не им излезе късметът.

Иначе ако излезем от този конкретния случай аз не бих имал нищо против да погледнем малко като източноевропейския пазар. За съжаление го направихме веднъж за 20 години с един трансфер за 25 млн, евро., който заради контузиите може да се окаже голям провал. Макар че все още имам надежди...

Като цяло сме отбор, който обича да залага на сигурнто. 70% от трансферните са ни от вътрешния пазар, а 30% от Испания, Германия, Франция и Анлия. Всичко друго се смята за неоправдана екзотика.

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 29 May 2018, 17:55
Коментар #95

Juventus star

https://www.sportal.bg/news.php?news=727032

Лорд Бендтнер е велик! biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 29 May 2018, 20:02
Коментар #96

Juventus regular

Коментари: 1 013
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Хах, как съм пропуснал тази дисксия за Кривия.
Пинк, не вярвам, че Моджи е имал конкретен интерес към него. В интерес на истината Кривия беше адски силен през 1999г., ама чак ниво Ювентус. Ако го погледнем на ниво какви играчи играеха в отбора, то не виждам някой от Бакини, младите Перота и Мареска или онзи бидон Ригони да са по-добри.
Имаше класата да играе в онзи Юве, който беше безбожно слаб. По турските ниви го прати Сираков в интерес на истината. Ама и там с безумно слаб отбор стигна до Купата на Турция.
Години по-късно Моджи взриви пазара и изгради половин отбор жертвайки Зидан.

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 29 May 2018, 22:05
Коментар #97

Juventus champion

Коментари: 6 291
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

По принцип не мисля, че е имало българин, който съм искал в Ювентус. Не знам дали има и такъв, който е имал класата за нашия отбор. Стоичков определено, но по времената, в които можеше да се случи, имахме по-добри изпълнители, а той отделно не е точно нашият профил личност. Не знам дали би се справил въобще в Калчото - в Парма не очарова, но да кажем, че ако беше години по-рано, като че ли щеше да се справи. Въпреки това, никога не ми е минавало през главата да искам Камата тук. Много неоценен футболист е Балъков - може би той е играчът, който можеше да играе в Торино, но пък и неговите големи години съвпаднаха с халфове тук, които бяха легендарни. Тръгваше си един фамозен, за да дойде друг още повече. Не съм стигал и до мисли за Краси, защото през 90 нямаше изобщо как. Стилиян и Мартин лично на мен са ми двама доста надценени футболисти - класни български играчи, но чак пък нещо. Аплодисменти за кариерите, качествени футболисти за европейските терени, навъртяха оборот в прилични отбори. Бербатов беше страхотен, но е доста калпав като личност - имам чувство, че освен с Йол, Евра и Видич, други отношения за 20 години футбол не е направил. Стана баш примадона впоследствие. Не виждам и кога можеше да дойде - до 2006 твърдо не, след 2010 - безсмислено. Симпатизирам на финеса, с който играеше, имаше страхотна мисъл и поглед. Не съм от типа хора, за които е важно "да е българско" и така нататък. Ювентус е Ювентус, искам най-доброто или поне доброто, ако ситуацията е като онази с Бакини. Познавам доста фенове на Ювентус от България, които винаги са имали едва ли не копнеж да имаме роден футболист - както казах, за мен това изобщо не е важно.

Лечето и Коща имаха умения, но ми е несериозно, когато са ми разправяли "леле, ако играеха за Ювентус". Перукан също беше сносен вратар - уви, излезна най-слабият ръководител някога. Емоцията, която получихме през 94, е нещото, за което и заплатихме, защото същите хора убиха футбола. Не че някога ми е пукало толкова за него, но дълги години се работеше на прилично ниво. Аз през 94 бях доста раздиран, защото част от живота ми е свързан с Италия. Не че харесвах Саки, който особено тогава нямаше как да бъде подкрепян (първите постове "Легенди"). Щеше да е готино, ако се бяхме изправили срещу кариоките в САЩ. А в днешни дни изобщо не виждам футболист, който може да се доближи до Каляри, камо ли до... Болоня post-294-1159108009.gif.

--------------------

+Quote Post
Hennessy
коментар 29 May 2018, 22:09
Коментар #98

Juventus star

Коментари: 3 164
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Аз да си призная съм от онези, които винаги са искали да видят българин в Юве, но не такива като Божигол. Преди 10-15 години желаните от мен бяха Хичо и Мартин - убийте ме! biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
SaMSuNGa
коментар 29 May 2018, 22:59
Коментар #99

Primavera player
**

Коментари: 102
Регистриран: 5-June 08
Град: Plovdiv
Потребител No.: 1 149

А Марио Кирев броим ли го за футболист - българин, минал през Ювентус ?
Между другото, навремето таях надежди това момче да се развие и да стане резерва на НУМЕРО УНО, но уви sad.gif

+Quote Post
vench
коментар 30 May 2018, 09:12
Коментар #100

Juventus star

Аз пък се радвах много на Божинов. Впрочем първия му мач за Лече, който аз гледах, беше именно срещу Ювентус, а тогава беше само на 15 години. Аз самият бях на 14 и за мен беше наистина невероятно, как едно момче на моята възраст може да излиза да играе срещу Дел Пиеро и Трезеге. После кариерата му тръгна доста добре, вкарваше голове и то доста красиви. Това важи и за периода му в Ювентус, когато също имаше нелош коефициент откъм изиграни минути и голове. Няколко от тях пак бяха много красиви. Дешан обаче го пускаше твърде рядко и дори Салайета, беше избор преди него.

След това дойде контузията в Сити, а Божинов се отдаде на една година курви и чалга, а резултатът после го знаем. Втората контузия просто довърши всичко. В една паралелна вселена можеше да му се развият по друг начин нещата...

--------------------

+Quote Post

6 страници V  « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 12th December 2018 - 02:56ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team