IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

62 страници V  « < 60 61 62  
Reply to this topicStart new topic
> Екипите на Ювентус, Снимки и коментари
oldschool
коментар 29 Aug 2018, 17:02
Коментар #1221

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 503
Регистриран: 8-January 09
Град: София
Потребител No.: 1 625
Любим футболист:Del Piero

история на емблемата с различните ѝ превъплъщения през годинити:

http://www.museodelmarchioitaliano.com/route1/juventus.php

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
vench
коментар 30 Aug 2018, 08:47
Коментар #1222

Juventus star

Коментари: 2 719
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Странното е, че повечето от нас са станали свидетели на цели три емблеми, което си е много за по-малко от 20 години. Преди няколко месеца ми разказваха за едно момче, което си татуирало старата емблема, само 1-2 седмици преди да я сменим. Аз имам едно усещане, че след десетина години може да махнем това J и да направим някаква реплика на последните ни емблеми, но всичко може да стане. На този етап свикнах на новата емблема и не ме дразни в момента.

--------------------

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 30 Aug 2018, 23:37
Коментар #1223

Juventus champion

Коментари: 6 164
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Маркетинг, Венч. Хората се убиват да купуват мърч, когато пазарът им предложи модерни неща. През този век Ливърпул са сменили четири емблеми (добре, три, защото четвъртата е копие на една от предишните, но с юбилеен бадж). Сити през 2016 пуснаха "modern" версия на класическото си лого. Байерн правят re-дизайн на едно и също лого от 70 година насам, като през 2002 пуснаха сегашната версия. Интер от 66 година насам са сменили логото 6-7 пъти, а само през този век това сегашното е трето. Чукотка от 99 насам са с четвърно лого в момента. На Барса сегашното е от 2002. Атлетико 2016 си смениха емблемата, играха сезон с друга, а след това - пуснаха трета, която ползват в момента. Рома от 97 до днес са имали четири, а последното го пуснаха 2016. Предпоследното беше само три сезона. Валенсия също го смениха преди десетина години. ПСЖ от 92 до днес са имали шест, а последното го пуснаха през 2013.

Иначе в Калчото и други отбори направиха промени: новото лого на Болоня е модерен дизайн, доста популярен в момента. Каляри за последните 5-6-7 години смениха три емблеми, а новата също е готина. Емполи смениха логото през 2013. Парма след 2013 си сменят емблемата всеки сезон, вече споменатите Рома и Интер.

Не че съм такъв привърженик на такива промени, но са разбираеми. Донякъде са заимствани и от американските спортове. Може да се преживее да сменяме логото, но ако получим качествен продукт. Сегашната емблема е потрес, макар че се свикна... и сякаш е символ на марката Ювентус, не просто на отбора. В този ред на мисли - надявам се Самп никога да не сменят емблемата, а ако може и Торино да върнат онази, която използваха до 90 година. В Серия "Б" се сещам за новите емблеми на Бреша, Асколи и Венеция.

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 31 Aug 2018, 12:26
Коментар #1224

Juventus star

Коментари: 2 719
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Така е. И аз не мога да разбера как новото лого беше прието със супер голям скандал, едва ли не протести щеше да има, а съм сигурен, че като се тегли чертата клубът е излязъл на печалба. Все пак зад тези решения стои голям екип, който прави много проучвания и все пак са решили, че няма да бъде грешка.

И съм напълно съгласен, че това е по-скоро лого на марката Ювентус, отколкото на отбора. Впрочем аз предпочитам да говоря с термина емблема, когато става въпрос за отбор. Нашето обаче си е точно лого, а не футболна емблема. И все пак ми е интересно каква ще бъде следващата крачка и дали ще има "връщане към традициите" след десет години примерно. Аз лично бих бил доволен на нещо ей такова

само, че с четири звезди biggrin.gif

Този коментар е бил редактиран от vench на 31 Aug 2018, 12:27

--------------------

+Quote Post

62 страници V  « < 60 61 62
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 18th October 2018 - 19:42ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team