IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

7 страници V  « < 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Федерико Бернардески, 33
vench
коментар 13 Dec 2018, 00:05
Коментар #101

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 4 905
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

За съжаление ужасен мач за Бернардески. Той отпреди контузията е в слаба форма за съжаление и изобщо бих казал слаб сезон до този момент. Това е доста притеснително, защото той така и не се е оформил като титуляр в отбора и накрая може да бъде изваден на сергията и да стане поредния провалил се италиански талант. Това за момента е само теория, но наистина ще трябва да влезе в ритъм, защото в момента трудно ще си намери място на терена. Все пак се надявам Алегри да го пуска, защото от друга страна формата може да дойде само с мачове...

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Kirilov
коментар 13 Dec 2018, 00:34
Коментар #102

Juventus champion

Коментари: 7 918
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Нормално не е играл толкова време, а и с тази контузия лятото, която беше пред операция...

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 13 Dec 2018, 00:39
Коментар #103

Juventus star

Нормално е, но аз за него тръпна малко повече. По принцип много му симпатизирам и отчаяно искам да се наложи като основен футболист, защото липсата на италианци вече започва да става плашеща. Но точно, защото е италианец, имам притеснения дали ще стане човек от него. Миналата година беше на много високо ниво и единственото ми съжаление беше, че Алегри не го пуска по-често. Сега е доста по-колеблив, а в някоия мачове откровено слаб. Сега навлизаме във фаза с много мачове в Италия, има междинни кръгове, след месец започва и купата. Надявам се, че ще получи минути. Напълно е възможно един гол примерно да го дели от това отново да добие самочувствие и да заиграе добре. При футболистите никога не знаеш дали проблемът не е в главата.

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 25 Dec 2018, 09:20
Коментар #104

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 693
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Бернардески е нарисувал картина на Роналдо и му я дал като коледен подарък.

Роналдо е позирал пред картината заедно със сина си и е пуснал снимката в Инстаграм.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
David_Trezeguet
коментар 25 Dec 2018, 16:01
Коментар #105

Primavera player
**

Коментари: 281
Регистриран: 11-November 09
Град: yambol
Потребител No.: 2 921

За контузията има ли информация ?

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 19 Jan 2019, 17:16
Коментар #106

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 693
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Бернардеки има текст в Players Tribune, в което разказва за детството, как всеки ден е пътувал с майка си за тренировки, проблем, за който не знам и още неща:

Цитат
Бялото изглежда малко по-различно в Карара, Италия. Градът на мрамора. Така го знаят повечето хора. Оттам идвам аз. Това е известен район заради красивите кариери с белия мрамор на Карара. Повечето бяло, което виждахме, беше от хълмовете, изкопано и оформено от мъжете в нашия град. Баща ми, като много други, работеше във фирма, която обработваше мрамора. Дълги часове. Наистина дълги. Той ставаше в 5 сутринта, прибираше се в 6 следобед. Това бе всичко, което той знаеше, а същото важеше и за семейството ми.
Имаше толкова много мрамор около нас, толкова много бяло, че влезе в сънищата ми. Имам един образ в главата от 6-годишен. Не съм сигурен дали мога да го нарека точно образ, по-скоро е като кратко видео. Виждах го понякога, когато спя или когато си затварях очите за достатъчно дълго време и мислех за това.
Виждах един дълъг, мрачен тунел. Първоначално нямаше никаква светлина в края му. Можех да кажа, че е тунел. Но след това виждах една бяла линия. Може би беше мрамор, може би не, но нямаше значение. Смисълът от тази линия бе, че в крайна сметка ще ме изведе от тунела. Ще ме заведе там, където искам да отида.
Когато бях млад, не разбирах каква беше целта на този сън – нямаше никакъв смисъл. Нямаше нужда да ходя никъде. Обичах живота си. Имах семейство. И имах моя футбол. Това беше всичко, от което имах нужда, още откакто бях 3-годишен и татко ме заведе в един огромен магазин за играчки в центъра на града. Направих две крачки вътре, затичах се към футболната топка и му казах, че трябва да си ходим. Той искаше да огледам и другите играчки, но аз знаех.
И понеже знаех какво искам, не позволих нищо да застане на пътя ми. Такъв е характерът ми. Или по-скоро такъв е нашият характер. Ако си от Карара, значи си твърд като мрамор – просто попитайте Джиджи Буфон. Мрамор.
Такова беше семейството ми. Майка ми работеше като медицинска сестра в болница, не много далеч от дома ми. Тя беше твърда, но и толкова любяща. Можеше да прескача от сериозна, професионална медицинска сестра до сладка мама просто така. Между нея и баща ми имаше добър баланс. Татко винаги ме е натискал да се справям по-добре, да правя повече. Когато си дете, понякога си мислиш, че това е твърде много или че той ти се ядосва. Но когато пораснах малко, започнах да разбирам, че той искаше повече, защото вярваше в мен – той знаеше, че детето, което отказваше да играе с други играчки освен футболната топка, беше много добро.
И аз наистина бях. Но моят град е малък и нямаше добри младежки отбори. Така че като семейство взехме решение: на 8 години отидох да играя футбол в Понцано, един от детските отбори на Емполи, на около 112 км от нашия град. Всеки ден майка ми ме вземаше от училище по-рано – в 3,15 ч., 45 минути преди часовете да свършат. Даваше ми една кутия претоплена паста. Беше най-добрата. И след това пътувахме до Лигурско море с нашия сив „Опел Вектра“. След 40 минути стигахме до Пиза, след това се насочвахме на изток към Емполи. Минаваше още половин час преди да пристигнем. Обикновено закъснявах малко. Връзвах си обувките в колата, майка ми едва спираше колата и аз скачах и спринтирах към терена за тренировката. След 2 часа тренировката свършваше, след това се връщахме обратно. Не си лягах преди 10,30 или 11. След това ставах в 8 и всички започваше отначало.
Правехме това 4 дни в седмицата години наред. Беше трудно. Но си струваше. Защото след като напуснах Емполи, подписах с Фиорентина – клуб във Флоренция, малко по на изток от Емполи на същата магистрала и с майка ми отново ходехме с колата. Тя бе с мен на всяка стъпка от пътуването ми.
Най-вече в най-трудния момент. Когато бях на 16, вече бях близо до дебют за мъжкия отбор на Фиорентина. Играех едни от най-добрите мачове в живота си. Но на рутинна проверка медицинският екип намери нещо, което не беше наред. Няколко дни по-късно бях на доктор с майка ми. Направихме тестове, рентген. След няколко минути докторът ни информира: „Федерико, изглежда, че има проблем.“ Помислих си, че съм на 16, в най-добрата форма в живота ми. Няма проблем.
„Имаш уголемено сърце. Не сме сигурни колко лошо е. Възможно да е на можеш да продължиш футболната си кариера.“
Възможно? Не... това е невъзможно.
Не можех да повярвам. Отказах да го чуя. Майка ми ме успокояваше.
„Трябва да го следим в следващите няколко седмици. А междувременно няма да можеш да играеш футбол в следващите 6 месеца“, каза докторът.
Знаех, че това е критичен момент в кариерата ми. Не може да си позволя да пропусна толкова време. Мама също го знаеше. Беше ужасен, ужасен ден. Живеех сам във Флоренция, на 16 и нямаше какво да правя. Родителите ми трябваше да работят в Карара и идваха, когато могат, но все пак... Гледах да се занимавам с нещо, но бяха най-трудните 6 месеца в живота ми. Времето мина. Безбройни прегледи, посещения при специалисти, срещи и в крайна сметка с някои диетични промени и лекарство преодолях проблема.
И по някаква причина, когато ми казаха, че мога да играя, се сетих за образа, който виждах. Знаете, този в тунела. Осъзнах, че бялата линия, мраморът – каквото и да беше – съм аз, моята пътека, моето пътуване. Тунелът беше неизвестното, препятствията, които идват, битките, които трябва да се водят. Виждал съм този образ толкова години, но ми отне толкова време да се сетя какво означава наистина и защо го виждах в сънищата си.
Когато преминеш през нещо такова, няма как да не те промени. Станах по-запознат с нестабилността на моето пътуване и какъв късмет имам да съ в позицията, в която съм. Така че когато постигнах важни неща като дебюта ми в Серия А през 2014 или повиквателната за националния отбор на Италия през 2016, усещах, че мога да ги оценявам повече в сравнение с времето, когато бях по-млад. Тези важни събития се случиха заради семейството ми и преминах трудностите с помощта на хората около мен.
Сред нещата, които белязаха периода ми във Фиорентина, има две, които изпъкват. Първо – Пауло Соуса, треньорът ни по това време, седна и ми даде съвет. Каза ми, че съм невероятен талант и че характерът ми надмина възможностите. Но ми каза, че за да станеш шапион трябва да инвестираш в себе си. Всичко, което правиш – на терена и извън него, трябва да бъде насочено към печеленето – така наистина великите играчи стигат там, където са. Никога няма да забравя това.
Второто нещо е колко близък бях с нашия капитан Давиде Астори. Той беше един от тези, които просто са родени да бъдат лидери. Всеки ден на тренировка той ни показваше пътя. Когато станах по-голям, той ме дърпаше настрани, подаваше ми топката, за да загрея и ми показваше някои неща. Когато бяхме на път, прекарвахме вечерите заедно, гледахме други мачове или стари филми. Той беше такъв добряк, толкова обичащ и мил. Когато станах редовен титуляр, се обръщах към него, когато съм в лоша форма. Когато вкарвах голове, получавах на мейла си снимка от клубния фотограф, на която празнувам гола, за да я пусна в социалните мрежи. На всяка снимка може да се види, че първият човек, който идва да ме прегърне, беше Давиде. Моят приятел, нашият капитан.
Както много хора знаят, той почина в съня си през март 2018. Беше на 30. 30. Беше мъж, но все още той беше нечие момче. Давиде почина от сърдечен арест. И много често, когато се опитвам да не мисля за моите проблеми със сърцето, смъртта на Давид ми напомня: времето е кратко и тези, които сме живи, сме късметлии, винаги.
Мислех за Давиде много пъти около трансфера ми в Ювентус през лятото на 2017. Гледах стари записи с моите голове и виждах как Давид идва към мен от центъра на терена с вдигнати ръце. Говорих с него преди да напусна. Той разбра. Но не беше лесно. Няколко седмици след смъртта му си татуирах номера ми заедно с молитвата „Аве Мария“ на дясната ръка. Сега, където и да отида, той е с мен, пази ме завинаги.
Аз съм вярващ. Винаги съм бил. И една от идеите, които следвам, е, че докато живеем ние преминаваме към нещо по-голямо. Вярвам в това. Наистина. Има по-хубаво място, по-свещено, където ни е писано да отидем. И когато стигна там, първият човек, когото искам да видя ще бъде Давиде. Моят приятел, нашият капитан.
Всички неща, които ви казах, са част от това, което съм и което искам да стана.
Невероятно горд съм, че съм част от Ювентус сега. Клубът и градът не са като нищо, което съм виждал преди. Всяко клише, че всеки нов играч на Юве се хвърля за победата и придобива културата на клуба – вярно е! От треньора до физиотерапевта до служителите в кухнята – всички искат да печелим. Това е. Като мания е. И сега е така и при мен. Когато виждам екипа на бианконерите сега, си мисля за тунела. За мрамора. Черното... бялото... всичко е тук. Доведе ме толкова далеч.
И каквото и да предстои, имам всичко, от което се нуждая.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
masterhp
коментар 23 Jan 2019, 11:04
Коментар #107

Juventus hero

Коментари: 11 119
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Доста информация за Федерико с която не се бях сблъскал до момента. Доста го харесвам, но трябва да качи играта си на следващото ниво, за да е част от Ювентус. Има огромен потенциал, друг е въпроса до къде ще го развие. Възлагам големи надежди на него, има воля и характер, дано се превърне във фундаментален играч за Юве и запише името си в славната ни история. Успех!

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
Kirilov
коментар 28 Jan 2019, 21:08
Коментар #108

Juventus champion

Мачът срещу Лацио беше под №50 за Бернардески в Ювентус.

Този коментар е бил редактиран от Kirilov на 28 Jan 2019, 21:24

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 16 Feb 2019, 09:43
Коментар #109

Juventus champion

Днес става на 25г. occasion13.gif

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 18 Feb 2019, 09:45
Коментар #110

Juventus champion

--------------------

+Quote Post
Hennessy
коментар 18 Feb 2019, 13:54
Коментар #111

Juventus star

Коментари: 3 523
Регистриран: 28-February 10
Град: Добрич/Пловдив
Потребител No.: 3 499

Кики не е ли бил поканен? biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
Kirilov
коментар 18 Feb 2019, 14:59
Коментар #112

Juventus champion

Цитат(Hennessy @ 18 Feb 2019, 13:54) *

Не, тренира фаулове докато не почне да вкарава поне на тренировка. post-294-1159108009.gif

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 18 Feb 2019, 17:01
Коментар #113

Juventus hero

Цитат(Hennessy @ 18 Feb 2019, 14:54) *

Toй е фотографа biggrin.gif Все пак оня му рисува портрети, голяма любов са smile.gif

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 18 Feb 2019, 17:52
Коментар #114

Juventus star

А Пянич е облечен като бос на мафията biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 23 Mar 2019, 14:39
Коментар #115

Juventus star

Бернардески ще излиза с номер 10 на гърба довечера. Само по себе си няма голямо значение, защото в националия на Италия постоянно си ги менкат. Дори си спомня, как навремето имах три плаката на Дел Пиеро със екипа на Скуадра Адзура - със 7, 10 и 20 номер biggrin.gif

Но все пак е някъв признак, че в момента това е лидерът и звездата на отбора. За съжаление конкуренцията не е много голяма и мисля, че Бернардески наистина изпъква, особено ако е във форма.

--------------------

+Quote Post
odyssey7
коментар 23 Mar 2019, 16:49
Коментар #116

Juventus star

Коментари: 3 890
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(vench @ 23 Mar 2019, 16:39) *
Но все пак е някъв признак, че в момента това е лидерът и звездата на отбора. За съжаление конкуренцията не е много голяма и мисля, че Бернардески наистина изпъква, особено ако е във форма.

На хартия - да, но скуадрата е в толкова ужасно състояние, апотеоз на всички акумулирани усилия в италианския футбол през последния четвърт век, че и добър играч като Берна е просто пейзаж в подобна посредственост. Сигурно съм краен и нещата са някъде по средата.

+Quote Post
masterhp
коментар 26 Mar 2019, 10:48
Коментар #117

Juventus hero

Цитат(vench @ 23 Mar 2019, 15:39) *
Бернардески ще излиза с номер 10 на гърба довечера. Само по себе си няма голямо значение, защото в националия на Италия постоянно си ги менкат. Дори си спомня, как навремето имах три плаката на Дел Пиеро със екипа на Скуадра Адзура - със 7, 10 и 20 номер biggrin.gif

Мисля, че си го заслужи с добрата игра в последно време. Радвам се за него, един от малкото светли лъчи в Скуадрата. Не е първа младост, но може още да надгражда. Поне в Ювентус го научиха какво е да си победител и шампион, което липсва на другите момчета в отбора. Както каза, не е кой знае какво, защото си сменят номерата, както искат, но е един вид някаква признание за добрата му игра. smile.gif

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 23 Jun 2019, 22:49
Коментар #118

Juventus champion

Коментари: 5 010
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Италианския Еминем? biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 24 Jun 2019, 09:57
Коментар #119

Juventus star

Май е по-добре от онази дълга косица, но реално няма значение. Леко е притеснително, че залага толкова на татуировки и прически, а реално е доста непостоянен. Но както написах и в темата на Дибала - не мисля, че можем да съдим за формата и класата на някой отделен играч на базата на предишния сезон.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 24 Jun 2019, 09:59
Коментар #120

Juventus hero

Бая визии смени за малкият му престой до момента при нас. Радва ме smile.gif Попринцип не се кефя, като почнат да се изрусяват.... тип Агуеро, Меси, Суарез и тн...

--------------------

+Quote Post

7 страници V  « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 23rd October 2019 - 04:23ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team