IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

19 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Игра с въпроси, Нека проверим и обогатим знанията си за Ювентус
Garrett
коментар 21 Jun 2011, 10:43
Коментар #41

fino alla fine

Група: Admin
Коментари: 2 346
Регистриран: 26-February 06
Град: Варна
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Идеята е на Умберто Аниели. Нека командо84 зададе следващия въпрос.

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.
Go to the top of the page

+Quote Post
commando84
коментар 21 Jun 2011, 11:13
Коментар #42

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 779
Регистриран: 16-March 09
Потребител No.: 1 958

Кой е последният наш играч станал голмайстор на европейски турнир ?

--------------------

"Музиката дава душата на нашите сърца и крилата на мисълта." Platon

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 21 Jun 2011, 11:21
Коментар #43

Juventus champion

Коментари: 6 528
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Мисля, че е Алекс. Шампионската лига 1997/1998. Вкара 10 гола, но за съжаление не успя да вкара на онзи смешен отбор на Реал.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
commando84
коментар 21 Jun 2011, 11:24
Коментар #44

Juventus star

Цитат(NUCLEO1985 @ Jun 21 2011, 12:21ч.) *
Мисля, че е Алекс. Шампионската лига 1997/1998. Вкара 10 гола, но за съжаление не успя да вкара на онзи смешен отбор на Реал.

Не е Алекс. Не е и това сезонът. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Garrett
коментар 21 Jun 2011, 11:42
Коментар #45

fino alla fine

Хаха, интересен въпрос - Дарко Ковачевич 99/00, купата на Уефа, 10 гола.

Кой е този играч и с какво е специален?

Между другото, най-интересните и трудни въпроси, които почти невъзможно могат да се изкарат с просто търсене в google, може да ги пазите, и някои неучастващ в Ювемания да ги задава между кръговете на участниците. Така беше в първите ювемании и беше много интересно. Лошото е, че не трябва никой от задаващите въпроси да участва, иначе не е равностойно. Или пък всеки да има право да задава въпроси - абе може да се помисли по въпроса.

--------------------
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
lqlqlq
коментар 21 Jun 2011, 11:51
Коментар #46

Guests

Скоро ще се включа с няколко въпроса, които в гуугъл няма шанс да бъдат намерени wink.gif.

Иначе това на снимката на гарет е Джузепе Фурино. Веднага познах екипа от 81-82ра. Впрочем този екип си прилича много с този от следващата година, които е почти същият. Ако не се лъжа, през 1984-85 е пак почти подобен. Фурино е бил над 10 години капитан, оглавява класацията (заедно с Алекс). Спечелил е рекордните и безбройни осем шампионата на Серия "А". Неуморен!

+Quote Post
commando84
коментар 21 Jun 2011, 11:55
Коментар #47

Juventus star

Цитат(Garrett @ Jun 21 2011, 12:42ч.) *
Хаха, интересен въпрос - Дарко Ковачевич 99/00, купата на Уефа, 10 гола.

Верен отговор ! post-294-1159107520.gif

--------------------

+Quote Post
Garrett
коментар 21 Jun 2011, 13:05
Коментар #48

fino alla fine

Цитат(lqlqlq @ Jun 21 2011, 12:51ч.) *
Иначе това на снимката на гарет е Джузепе Фурино. Веднага познах екипа от 81-82ра. Впрочем този екип си прилича много с този от следващата година, които е почти същият. Ако не се лъжа, през 1984-85 е пак почти подобен. Фурино е бил над 10 години капитан, оглавява класацията (заедно с Алекс). Спечелил е рекордните и безбройни осем шампионата на Серия "А". Неуморен!

Точно така, освен това е в топ 3 по най-много мачове изиграни мачове за Юве след Алекс и Ширеа. Ти си.

--------------------

+Quote Post
lqlqlq
коментар 21 Jun 2011, 13:19
Коментар #49

Guests

В историята на Серия "А" пет играчи са печелили титлата с три различни клуба. И петимата са минали през Ювентус, където са вдигали Скудетото. Кои са тези петима играчи? Дори са шест, но на последния от тях Скудетото с Ювентус е отнето заради Калчополи.

+Quote Post
Ian
коментар 21 Jun 2011, 14:06
Коментар #50

sir

Група: Ветерани
Коментари: 2 439
Потребител No.: 20

Цитат(lqlqlq @ Jun 21 2011, 14:19ч.) *
В историята на Серия "А" пет играчи са печелили титлата с три различни клуба. И петимата са минали през Ювентус, където са вдигали Скудетото. Кои са тези петима играчи? Дори са шест, но на последния от тях Скудетото с Ювентус е отнето заради Калчополи.

До петима не мога да стигна, понеже не ми се рови из нета. Веднага обаче казвам на първо място любимеца на едно поколение - Атилио Ломбардо (Сампдория, Юве, Лацио). И големият Алдо Серена (Юве, Интер, Милан), с когото Интер спечелиха последната си истинска титла. А тоя с отнетите ще да е Златьо. wink.gif

p.s. Намерих ги и другите:

Джовани Ферари (Юве 5 титли в периода 1930-1935; Интер 1937-38 и 1939-40; Болоня 1940-41)
Серджо Гори (Интер 1964-65 и 1965-66; Каляри 1969-70; Юве 1976-77)
Пиетро Фана (Юве 1977-78, 1980-81, 1981-82; Верона 1984-85; Интер 1988-89)

От тия честно казано Гори не съм го чувал изобщо, Ферари ми е известен само като голямо име от миналото. От Фана сякаш имам някакви смътни спомени, но може и да бъркам.

--------------------

+Quote Post
lqlqlq
коментар 21 Jun 2011, 14:25
Коментар #51

Guests

Браво. Шестият е Златко ca0ruj2f11cb6.gif.

+Quote Post
Ian
коментар 21 Jun 2011, 14:55
Коментар #52

sir

Айде и от мен едно въпросче във връзка със започващото след месец и нещо Световно първенство за младежи. През Юве в различни периоди от кариерите си са преминали точно трима играчи, ставали младежки световни шампиони. Посочете поне един от тях с няколко думи за него. Може и тримата, разбира се. wink.gif

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 21 Jun 2011, 19:12
Коментар #53

Juventus champion

Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Потребител No.: 110

Цитат(Ian @ Jun 21 2011, 15:55ч.) *
Айде и от мен едно въпросче във връзка със започващото след месец и нещо Световно първенство за младежи. През Юве в различни периоди от кариерите си са преминали точно трима играчи, ставали младежки световни шампиони. Посочете поне един от тях с няколко думи за него. Може и тримата, разбира се. wink.gif

Айде и аз да се включа smile.gif

Първо, поздравления за идеята и за интересните въпроси. Доста неща могат да се научат по този начин smile.gif

Относно въпроса - имам някакви спомени, че Фабио Канаваро и Буфон са били младежки световни шампиони в началото на 90-те. За точни години няма как да се сетя, а и няма да проверявам, за да е по-интересно. Ако не греша, Пирло също е печелил този шампионат, така че, ако мога да посоча и Пирло като вече играч на Ювентус, то според мен тези трима футболисти са Буфон, Канаваро и Пирло.

ПП: Веднага правя простата аритметика, че ако са тези тримата, няма как да е в началото на 90-те, затова, нека кажем, средата на 90-те smile.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
Ian
коментар 21 Jun 2011, 19:30
Коментар #54

sir

Цитат(icaka @ Jun 21 2011, 20:12ч.) *
Айде и аз да се включа smile.gif

Първо, поздравления за идеята и за интересните въпроси. Доста неща могат да се научат по този начин smile.gif

Относно въпроса - имам някакви спомени, че Фабио Канаваро и Буфон са били младежки световни шампиони в началото на 90-те. За точни години няма как да се сетя, а и няма да проверявам, за да е по-интересно. Ако не греша, Пирло също е печелил този шампионат, така че, ако мога да посоча и Пирло като вече играч на Ювентус, то според мен тези трима футболисти са Буфон, Канаваро и Пирло.

ПП: Веднага правя простата аритметика, че ако са тези тримата, няма как да е в началото на 90-те, затова, нека кажем, средата на 90-те smile.gif

Канаваро, Буфон, Пирло и още доста други са европейски шампиони до 21 години. Не са те. Въпросните трима не са италианци, а и Италия не е ставала световен шампион за младежи. Става дума за трима играчи на Юве от средата на 90-те.

--------------------

+Quote Post
lqlqlq
коментар 21 Jun 2011, 19:40
Коментар #55

Guests

Паоло Соуса е единият. Другите би трябвало да са някои от португалците или миналите през нас немци.

+Quote Post
Ian
коментар 21 Jun 2011, 19:45
Коментар #56

sir

Цитат(lqlqlq @ Jun 21 2011, 20:40ч.) *
Паоло Соуса е единият. Другите би трябвало да са някои от португалците или миналите през нас немци.

Пауло Соуса - правилно. smile.gif

Роберт Ярни (1987 с Югославия) - вероятно си го спомняте, макар че беше само за един сезон при нас.

Хуан Пабло Сорин (1995 с Аржентина) - поредният минал, заминал и неоставил следа в Юве талант.

--------------------

+Quote Post
lqlqlq
коментар 21 Jun 2011, 20:20
Коментар #57

Guests

Eдин лесен въпрос след като не отговорих на твоя изцяло. За Сорин между другото не бих се сетил, но за Ярни имам спомен, че съм чел някъде.

През кой сезон за първи път Tamoil се появява като спонсор на фланелките на Ювентус?

Това е лесно.

+Quote Post
commando84
коментар 21 Jun 2011, 20:53
Коментар #58

Juventus star

Цитат(lqlqlq @ Jun 21 2011, 21:20ч.) *
Eдин лесен въпрос след като не отговорих на твоя изцяло. За Сорин между другото не бих се сетил, но за Ярни имам спомен, че съм чел някъде.

През кой сезон за първи път Tamoil се появява като спонсор на фланелките на Ювентус?

Това е лесно.

Мисля, че беше 2005 година и за времето си беше грандиозна сделка.

--------------------

+Quote Post
commando84
коментар 21 Jun 2011, 21:10
Коментар #59

Juventus star

Кой бивш наш футболист е ставал световен шампион и два пъти е носител на скудетото, но нито веднъж с Ювентус ? Ако се затруднявате ще дам жокер.

--------------------

+Quote Post
lqlqlq
коментар 21 Jun 2011, 21:14
Коментар #60

Guests

Командо, не е 2005та. Затова ще е най-добре да се чака потвърждение от задалия въпрос, защото ти избърза smile.gif.

- eто го екипът, на който за 1ви път се появи Тамойл. Това е сезон 2002-2003та. Ползвахме го в Шампионската лига, а в Серия "А" друг. Дори договорът с Тамойл беше подписан малко след започване на сезона, защото в първия мач на ШЛ играхме с друг екип, почти съм сигурен. Беше голяма изненада като се появи този екип, защото почнахме с друг, но тогава нямаше интернет така и кой ти е следил всяка новина.

+Quote Post

19 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 23rd October 2018 - 04:43ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team