IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Любими цитати
JuveFan17
коментар 04 Aug 2010, 17:05
Коментар #1

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 236
Регистриран: 30-September 07
Град: Sofiq
Потребител No.: 688

Сега ми дойде на ум тази идея и потърсих подобна такава, но не намерих.

Нека всеки да напише някой от любимите си цитати/мисли и т.н. Надявам се да ви допадне идеята smile.gif

Някой от моите са:

“We first make our habits, then our habits make us” – John Dryden

Never believe anything too much, because there will always be a situation where it`s not true.

If you keep on doing what you've always done, you'll keep on getting what you've always got.

и т.н. и т.н. имам още доста в word-a, но да не прекалявам.

Не мисля, че е нужно да ги превеждаме на български, едва ли някой ще постне някоя кой знае колко сложна мисъл. Който не разбира, съжалявам, но да научи английски.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 04 Aug 2010, 17:17
Коментар #2

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

''Be the change you want to see in the world''

''When you open your mind to the impossible, sometimes you find the truth."

Има още много, но в момента тези най са ми се набилив главата.

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 04 Aug 2010, 19:02
Коментар #3

Juventus star

Група: Ветерани
Коментари: 3 499
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

--------------------
42

+Quote Post
Spark11
коментар 04 Aug 2010, 20:31
Коментар #4

Juventus star

Коментари: 2 917
Регистриран: 22-March 10
Потребител No.: 3 634

От "Гробище за домашни любимци" на Стивън Кинг. Един цитат, който на английски е:

"The soil of a man's heart is stonier, Louis. A man grows what he can,and then he tends it. [Because what you buy is what you own. And what you own... always comes home to you.]"

в български вариант се превежда:

"Почвата в сърцето на мъжа е по-камениста ... Мъжът засажда каквото може....и се грижи за него."

И от Lose Yourself на Еминем:

"You can do anything you set your mind to, man"

Тези са най-ярките, за които се сещам веднага.

--------------------
Paulo Dybala: “They’ve been complaining about Juventus for six years. Perhaps they should try another method.”

+Quote Post
Underground Mind
коментар 06 Aug 2010, 17:41
Коментар #5

Juventus star

Коментари: 4 030
Регистриран: 13-June 07
Град: Plastic City
Потребител No.: 551

''We speak different languages - but we groove to the same vibe!''

Deepology DJ's

wink.gif

--------------------
''Qui bisogna lottare sempre e quando sembra che tutto sia perduto, crederci ancora, la Juve non si arrende mai.''

+Quote Post
Elena Valentino
коментар 06 Oct 2012, 11:19
Коментар #6

Promising youngster
*

Коментари: 2
Регистриран: 6-October 12
Потребител No.: 24 733

"So it goes." --Kurt Vonnegut

--------------------

+Quote Post
venko_90_
коментар 06 Oct 2012, 16:40
Коментар #7

Juventus regular

Коментари: 1 302
Регистриран: 8-January 12
Потребител No.: 24 620

"В наше време хората знаят цената на всичко, но не и стойността на каквото и да било" Оскар Уайлд.
""Харчим повече, но имаме по-малко, купуваме повече, но се радваме на по-малко. Имаме по-големи къщи и по-малки семейства, повече удобства, но по-малко време. Знаем как да преживяваме, но не знаем как да живеем". Джордж Греъм

+Quote Post
the pendulum
коментар 06 Oct 2012, 17:01
Коментар #8

Juventus regular

Коментари: 2 040
Регистриран: 9-November 08
Потребител No.: 1 437

"Ту партс. Фифти фифти. Фърст хаф - вери гуд. Секънд хаф - айм но лайк. Съмтаймс люн, съмтаймс уин". - Христо Стоичков

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 06 Oct 2012, 21:14
Коментар #9

Juventus star

Група: Ветерани
Коментари: 3 499
Регистриран: 23-April 06
Потребител No.: 109

Цитат(Elena Valentino @ Oct 6 2012, 12:19ч.) *
"So it goes." --Kurt Vonnegut

Хвала!

Ето нещо по-дълго от последното прочетено:

Цитат
Съжалявам, но трябва да ви кажа, че вие вероятно не бихте я помислили за красива — освен ако и вие не сте извратени като мен. Искам да кажа, да се разхождаш гол в дъжда — това както и да е, но тука става въпрос за извращение от висшата лига. (От моя гледна точка аз съм единственият нормален в една извратена култура. Те извратените винаги смятат така.)

Ето ви и самото извращение: аз харесвам жени, които изглеждат като жени. Което ще рече, идеалът ми за женска красота е много близък до онзи, общоприет с консенсус още от зората на времето, та до съвсем скоро, и то се е променил само на определени места.

Онова, което вероятно щяхте да кажете, ако я бяхте видели гола или облечена, е: „Хубава жена. Щеше и красива да е, ако ги смъкнеше тия килограми.“ Вероятно галантно бихте избягвали да поглеждате тялото й, за коментар да не говорим, и почти със сигурност не бихте го изпивали с очи като мен.

С други думи, тя не изглеждаше по начина, по който Северна Америка смята, че би трябвало да изглеждат жените. Сиреч, не приличаше на тринайсетгодишно момче със сливи в джобовете на ризата. Ония дрехи в асансьора бяха нейните. Нямам предвид дори, че беше тип Джейн Мансфийлд или Лони Андерсън — с тия техни едри тела, сякаш здраво натъпкани и плътно увити в невидим найлон, твърди като бицепса на щангист. Тя имаше огромни великолепни увиснали цици и ония неща, дето понякога нежно ги наричат „дръжки на любовта“ (искам да кажа, хората, които използват термина, понякога изразяват нежност с него), кръгъл корем и бедра, които се тресат при ходене.

Накратко, тя изглеждаше кажи-речи като половината зрели жени в тази достойна за окайване култура и би накарала ноздрите на повечето живели някога хетеросексуални мъже да затрепкат. Праксител, Тициан, Рубенс, Роден, всеки един от великите, ако я видеше, би посегнал към инструмента си — макар и не работния.

Кит, разбираш ли. Хипопотам. Казвам ти бе, Морти, туй женище беше към сто кила, ако иначе да беше тапа, мамка му — без майтап! Една от милионите отхвърлени на Америка, завинаги отрязана от хубавия живот, твърде затънала в мързел или генетично израждане, че да се измъчва, докато се превърне в подобие на недохранен юноша. Прасе. Никакъв характер, никаква сила на волята, никаква самодисциплина, никакво самоуважение и без съмнение никакъв сексапил. Посмешище за цял живот, обречена да бъде веселячка, членка на единственото малцинство, върху което „комиците“ все още могат да сипят злостни обиди безнаказано.

Мога да ви кажа само, че бях започнал да получавам ерекция.

................................................................................
..............

Превключих на компютърен режим. Страшно добър компютър ще да е бил, защото за полагащата ми се кажи-речи секунда време успях да задействам няколко много сложни субпрограми. Една от тях преравяше запаса от няколкото хиляди изречения за заговаряне в търсене на нещо подходящо при неочаквана среща с гола непозната, но тъй като очаквах нулев резултат, друга по-амбициозна програма се опитваше да създаде нещо ново, нещо остроумно, завладяващо и вдъхващо увереност. Докато чаках с надежда някоя от тия две програми да успее, една проста и многократно използвана програма започна да избира тона, височината на гласа и начина на говорене — достатъчно тихо, че да не стресна дамата, но не чак толкова тихо, че да излезе все едно че хленча; с хумор, но без да се правя на клоун; изискано, но не мазно; с възхищение, но не и похотливо — накратко, подготвях се да лъжа на поразия. Междувременно един почти несъзнателен алгоритъм ме накара да притисна здраво ръце към хълбоците си и да поизправя гръб. И всичкото това заемаше може би двайсет процента от наличните байтове — останалите бяха напълно погълнати от една спешна задача от първостепенна важност.

Да я запаметят…

Време — бол! Капацитет — колкото си щеш! Разбрах, че е започнала да усеща присъствието ми няколко наносекунди, преди да ме забележи, интегрирах всички субпрограми, избрах си неутрално заговаряне, вложих всичките си надежди в това как ще го кажа, проведох стотина генерални репетиции, за да установя как е най-добре и как — най-зле, взех окончателно решение, като дори успях да се възхитя на долната й лява мигла и на себе си и тогава чух собствения си глас да произнася с цялата си топлина, тон и яснота, на които можех да се надявам:

— Наистина, какви приятни цици.

Централният ми процесор се разтопи и потече лава.

"Кръчмата на Калахан", Спайдър Робинсън

--------------------
42

+Quote Post
the pendulum
коментар 06 Oct 2012, 22:22
Коментар #10

Juventus regular

Цитат
„Определяха насекомите като гнусни, но се смятаха за щастливи, ако на пръстите им кацнеше калинка. Ненавиждаха плъховете, а обичаха катериците. Смятаха лешоядите за отблъскващи, а орлите – за внушителни. Мразеха комарите и мухите, но обичаха светулките. Използвани за лечебни цели, медта и желязото бяха полезни, а хората се прекланяха пред златото. Не обръщаха внимание на камъните под краката си, а даваха мило и драго за скъпоценните камъни.
Джамила имаше чувството, че каквото и да правят, към каквото и да се стремят, хората са си избрали няколко неща, които обичат, и просто ненавиждат останалото. Не искаха да разберат, че нещата, които не харесват, са точно толкова важни в Житейския кръговрат, както и онова, на което държат толкова много”.

--------------------

+Quote Post
the pendulum
коментар 06 Oct 2012, 22:31
Коментар #11

Juventus regular

И още един от любимата ми книга - "Изворът"
Цитат
Слушай, какво е най-ужасното преживяване, което можеш да си представиш? За мен е да ме затворят невъоръжен в заключена килия с хищен звяр или маниак с разяден от зараза мозък. Тогава човек разполага само с гласа си – с гласа и мисълта си. Ще крещи на този звяр защо не трябва да го докосва, ще изрече най-красноречивите и необорими думи, ще стане носител на абсолютната истина. Ще види как го гледат живи очи и ще осъзнае, че създанието не може да го чуе, че думите не могат да стигнат по никакъв начин до него, но то диша и се движи с някаква своя цел. Ето, това е страхът”.

--------------------

+Quote Post
EXODUS
коментар 07 Oct 2012, 14:33
Коментар #12

Primavera player
**

Коментари: 423
Регистриран: 27-February 11
Град: Штип,Македонија
Потребител No.: 24 513

1.В едно затворено общество, където всеки е виновен, единствено престъпление е да те хванат. В един свят на крадци, само крайния грях е глупостa. -Хънтър С. Томпсън
2.Колкото повече можете да увеличите страхa( болести, престъпност,социални проблеми,войни) толкова повече можете да контролирате всички хора.-Ноам Чомски
3.Всеки иска спиране на тероризма.Има наистина лесен начин:Да прекратят участието си в него.-Ноам Чомски
4.Почти всеки се ражда гений, а умира идиот.-Чарлз Буковски

Този коментар е бил редактиран от EXODUS на 07 Oct 2012, 17:39

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 07 Oct 2012, 15:51
Коментар #13

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

"It will be LEGEN, WAIT FOR IT.... DARYYYYYYYY" - Нийл Патрик Харис (Барни Стинсън) от сериала "Как се запознах с майка ви" cool.gif

+Quote Post
europefan
коментар 07 Oct 2012, 20:15
Коментар #14

Juventus star

Коментари: 2 842
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

"We play and are played and the only thing we can hope is to do it with dignity" - Тери Пратчет "Unseen Academicals" (Цитирам по памет и моля за извинение, ако съм сбъркал нещо).

ADP, до последно мислех, че това е цитат от Буковски. Много добро. smile.gif

--------------------

+Quote Post
odyssey7
коментар 07 Oct 2012, 21:49
Коментар #15

Juventus star

Коментари: 2 815
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

„Убий представата на човека за ценностите. Убий способността му да разпознава възвишеното или да го постига. Никой няма власт над велики хора. Ние не искаме никакви велики хора. Но няма да отричаме самото величие, а ще го унищожим отвътре. Великото е рядко, трудно, изключително. Създай критерии, постижими за всички, до последния човек, за най-негодния, и ще пресечеш стремежите на всички, и на великите, и на нищожните. Ще пресечеш всякакъв стремеж към по-добро, към превъзходство, към съвършенство. Не си поставяй за цел да унищожиш всички храмове – ще уплашиш хората. Издигни в култ посредствеността и храмовете сами ще се изравнят със земята.

Има и друг начин. Убивай със смях. Научи се да го използваш като унищожително средство. Превърни го в подигравка. Съвсем лесно е. Кажи им да се присмиват на всичко. ..Ако унищожиш всичко свято в душата на човека, и самата му душа ще престане да е свята за него. Убий преклонението, за да убиеш героя в човека. Няма преклонение с кикот. Човекът ще се подчини и покорството му ще е безгранично. Ще се съгласява с всичко и няма да приема нищо твърде сериозно. Опустоши човешката душа и ще получиш празно пространство, което да запълниш.”

Айн Ранд ,Изворът

+Quote Post
ELMANIFICO
коментар 07 Oct 2012, 23:39
Коментар #16

Juventus star

Коментари: 3 335
Регистриран: 13-March 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 68

Цитат(odyssey7 @ Oct 7 2012, 22:49ч.) *
„Убий представата на човека за ценностите. Убий способността му да разпознава възвишеното или да го постига. Никой няма власт над велики хора. Ние не искаме никакви велики хора. Но няма да отричаме самото величие, а ще го унищожим отвътре. Великото е рядко, трудно, изключително. Създай критерии, постижими за всички, до последния човек, за най-негодния, и ще пресечеш стремежите на всички, и на великите, и на нищожните. Ще пресечеш всякакъв стремеж към по-добро, към превъзходство, към съвършенство. Не си поставяй за цел да унищожиш всички храмове – ще уплашиш хората. Издигни в култ посредствеността и храмовете сами ще се изравнят със земята.

Има и друг начин. Убивай със смях. Научи се да го използваш като унищожително средство. Превърни го в подигравка. Съвсем лесно е. Кажи им да се присмиват на всичко. ..Ако унищожиш всичко свято в душата на човека, и самата му душа ще престане да е свята за него. Убий преклонението, за да убиеш героя в човека. Няма преклонение с кикот. Човекът ще се подчини и покорството му ще е безгранично. Ще се съгласява с всичко и няма да приема нищо твърде сериозно. Опустоши човешката душа и ще получиш празно пространство, което да запълниш.”
Айн Ранд ,Изворът

Хм, мн добре казано!

--------------------
Вълшебнико Ювентус , погледни към небето ! Над теб са само звездите !

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 08 Oct 2012, 15:05
Коментар #17

God Fuck The Queen

Коментари: 2 374
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

"През 1969г. спрях алкохола и жените - най-гадните 20 минути в живота ми."
Джордж Бест.

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!

+Quote Post
Бялото Перо
коментар 08 Oct 2012, 21:02
Коментар #18

Juventus regular

Коментари: 1 384
Регистриран: 15-March 11
Потребител No.: 24 519

"само две неща са безкрайни - Вселената и човешката глупост, но за вселената не съм сигурен напълно"

"Блажени са невежите"

"Знам, че нищо незнам"

--------------------
Формата е временна, докато класата вечна

+Quote Post
JuventiKnow
коментар 08 Oct 2012, 21:44
Коментар #19

Juventus champion

Коментари: 8 602
Регистриран: 26-March 07
Град: Дряново
Потребител No.: 430

Цитат(Бялото Перо @ Oct 8 2012, 22:02ч.) *
"Блажени са невежите"

"Ако знанието може да създаде проблеми, то не невежеството е начин да ги решим." - Айзък Азимов wink.gif

“Holding on to anger is like grasping a hot coal with the intent of throwing it at someone else; you are the one who gets burned.”
- Siddhartha Gautama

„Хората ме наричат луд, но все още не е изяснено дали лудостта не е висша форма на интелект и дали всичко славно, всичко задълбочено, не е рожба на болната мисъл, на онези настроения на ума, достигнати за сметка на разума.” - Едгър Алан По

"По света има прекалено много велики хора, прекалено много законодатели, организатори, наставници на обществата, народни водачи, бащи на нацията и т.н. Прекалено много хора се поставят над човечеството, за да господстват над него, твърде много хора смятат, че работата им е да го управляват."
- Фредерик Бастиа

"Никога не гадая. Сериозна грешка е човек да създава теории преди да има достатъчно информация. Неусетно той започва да извърта фактите, така че да отговарят на теориите, а не теориите, за да отговарят на фактите." - Артър Конан Дойл

"Достойнството на един човек не може да бъде отнето, то може да бъде само загубено." - Антон Павлович Чехов

"Всяко поколение смята себе си за по-умно от предишното и за по-мъдро от следващото." - Джордж Оруел

"Хората често казват, че мотивацията не трае дълго. Е, същото важи за къпането – затова го препоръчваме ежедневно." - Зиг Зиглар

Сериозна слабост са ми цитатите... smile.gif Това са само част...

Този коментар е бил редактиран от JuventiKnow на 08 Oct 2012, 21:45

--------------------
JUVENDETTA...

+Quote Post
Мартин Стоичков
коментар 08 Oct 2012, 23:13
Коментар #20

Juventus regular

Коментари: 2 022
Регистриран: 13-April 07
Град: София
Потребител No.: 465

Уникална тема! Дано се ъпдейтва по-често.

Този коментар е бил редактиран от Мартин Стоичков на 08 Oct 2012, 23:14

--------------------

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 17th October 2018 - 15:50ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team