IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

9 страници V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Как станахте от Ювентус?
Dreamer
коментар 23 Jul 2006, 21:40
Коментар #41

млад ентусиаст

Група: Фенове
Коментари: 594
Регистриран: 5-July 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 146

Цитат(mitnicharcheto @ Jul 23 2006, 07:15 PM)
и аз го помня тоя паметен мач, все едно беше вчера.. брат ми беше в болница и му бях на свиждане.. и малко закъснях за началото на мача.. прибрах се тичешком.. пуснах ТВ-то и първото нещо, което видях беше как Раванели се радва за гола.. ехх..спомени..  rolleyes.gif
*

Точно тая пролет на 96 ходех постоянно по болниците, заради едно кофти заболяване ,дето го имах като малък и най-ясно ми е останало в съзнанието великото усещане вечер да чакам мача на Юве от ШЛ (тогава калчото не съм го гледал...и по-добре щото 96 Милан станаха шампиони тогава) ,наистина чувството да гледам Юве тогава бе гениално ...в труден момент от живота ми Юве беше лъчът светлина,който ми помагаше да продължа напред...Затова и знам ,че каквото и да става оставам верен ......FORZA JUVE !

--------------------
NEW ERA!
Go to the top of the page

+Quote Post
mitnicharcheto
коментар 23 Jul 2006, 21:50
Коментар #42

Primavera player
**

Коментари: 368
Регистриран: 10-March 06
Град: София / Петрич
Потребител No.: 60

не..брат ми е скапан интерист..и цесекар.. аз пък сум за Юве и Левски.. и направо голяма 'война' става

--------------------

+Quote Post
Dreamer
коментар 24 Jul 2006, 06:19
Коментар #43

млад ентусиаст

Цитат(mitnicharcheto @ Jul 23 2006, 07:50 PM)
не..брат ми е скапан интерист..и цесекар.. аз пък сум за Юве и Левски.. и направо голяма 'война' става
*

Хаха аз също в България съм за Левски....странно познавам и други такива хора със същата комбинация любими отбори...явно няма нищо случайно....

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
mitnicharcheto
коментар 24 Jul 2006, 07:52
Коментар #44

Primavera player
**

Коментари: 368
Регистриран: 10-March 06
Град: София / Петрич
Потребител No.: 60

аз пък познавам трима цесекари от моя град , които са фенове на Юве.. и си мислех, че такива като мен и теб са рядко срещано явление

--------------------

+Quote Post
Dreamer
коментар 24 Jul 2006, 10:14
Коментар #45

млад ентусиаст

Е за тия пичове мога само да кажа ,че щом са ювентинци , тоя втория отбор не е дразнещ за мен ,само малка грешка от тяхна страна при избора им.....В Юве е истината обаче....

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
snitch
коментар 24 Jul 2006, 11:18
Коментар #46

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 795
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Цитат(Dreamer @ Jul 24 2006, 06:19 AM)
Хаха аз също в България съм за Левски....странно познавам и други такива хора със същата комбинация любими отбори...явно няма нищо случайно....
*

чиста случайност , повярвай ми biggrin.gif Бьлгарския футбол е една пародия , пьк и не му е мястото тук да го обсьждаме.
Иначе и аз не сьм гледал Аякс - Юве unsure.gif

+Quote Post
nikentus
коментар 24 Jul 2006, 16:33
Коментар #47

ювентинец

Коментари: 5 203
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(snitch @ Jul 24 2006, 11:18 AM)
чиста случайност , повярвай ми  biggrin.gif Бьлгарския футбол е една пародия , пьк и не му е мястото тук да го обсьждаме.
Иначе и аз не сьм гледал Аякс - Юве  unsure.gif
*

Толкова си прав , за мен няма Левски ЦСКА или някой друг бг отбор ,освен националния. Естествено викам си за българите като играят в евротурнирите ,но Юве ми е легнал на сърцето . Иначе наистина не разбирам манталитета на някои запалянковци те като че ли повече мразят чуждия отбор отколкото да обичат и подкрепят своя... Бих продължил обаче много офтопик стана.

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 24 Jul 2006, 19:55
Коментар #48

Juventus star

Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Потребител No.: 9

Това съм го писал на 25-ти март миналата година.
Сега само съм добавил някои дребни промени.

Аз започнах доста късно да се интересувам сериозно от футбол - на 15 години. / Не че преди не съм се интересувал но просто някак си не считах футбола за нещо повече от спорт различен от волейбола или баскетбола и изобщо нямах представа кои са силите в европейския футбол. Знаех имената на доста футболисти и гледах мачове но само толкова. /

Сериозния интерес се появи след великото американско лято през 1994. Тогава националния отбор беше отстранен на 1/2 финал от Италия след 2 гола на Роберто Баджо. Този 1/2 финал предизвика първата ми футболна депресия и след него се чудих как и защо един мач може да действа така на човек. Известно време / месец или два / не следях много новините но веднъж през лятото видях в един вестник че носителя на златната топка за 1993 - Роберто Баджо ще играе с отбора си Ювентус срещу ЦСКА. За този мач се надявах Юве да падне заради Баджо.

Мача в София завърши с победа на ЦСКА с 3:2. Баджо не игра, а аз не познавах никой от футболистите на Юве. Сега ми е смешно че тогава се радвах че Юве загуби – не че съм скачал или крещял ама просто това беше отбора на Баджо. Направи ми впечатление Виали, но доста по-късно разбрах името му. По-късно обаче УЕФА присъди служебна победа на Юве с 3:0 заради нередности по картотеката на Михтарски. В Торино Раванели вкара 5 гола които по-късно му помогнаха да спечели приза за играч на месеца.
Тези 2 мача допълнително ме настроиха против Ювентус - но не защото имам някакви симпатии към ЦСКА макар че като се замисля винаги съм бил за тях когато са играли с Левски а и не само.

Тогава по втори канал на националната телевизия - Ефир 2, в предаването Всяка Неделя даваха дерби среща от италианското футболно първенство. Мача го даваха на запис и със съкращения а коментатори бяха Мичмана и ако не се лъжа Касабов. И аз не знам как точно се зарибих, но почнах да гледам италиански мачове – всяка седмица по един. Спомням си победата на Юве над Милан с 1:0 с гол на Баджо, но тогава не бях за никой. Юве не ми допадаха поради 2 причини - първо, Баджо беше в отбора и второ - победата над ЦСКА.

Но в живота на всеки човек има съдбовни моменти които определят целия му живот / ефект на пеперудата ли е, какво ли е незнам ninja.gif /.
Стигаме до съдбовната дата – 4-ти декември 1994 – 12-ти кръг на Серия А. На " Деле Алпи " гостува Фиорентина. Виолетовите са в страхотна форма и са на първо място в класирането а Батистута прави чудеса и за първите 10-11 кръга е вкарал 14 гола. Юве също прави добър сезон до момента но отбора не е печелил титлата от 1986 и в последните години е в сянката на Милан. Хванах мача точно когато Карбоне вкара за 0:2 в 36'. Преди това Баяно в 24' беше вкарал за 0:1. Стана ми приятно че Юве губи, но това бяха последните моменти в които съм бил против тях. Това което се случи до края на мача ме направи фен на Юве и може да се каже че промени живота ми. Не съм виждал такова желание за победа подобно на демонстрираното от Юве в този мач. Може би само Ман Ю през 98-99 играха подобен футбол в някои мачове. В темата за най-добрия отбор на Юве, с Diavolo Rossonero си говорехме за духа на отбора, блясъка в очите на футболистите и страстта с която играеха. Няма човек който да мрази Юве да каже че в този мач не са играли добре. Фиорентина беше буквално натикана в своята половина а бианконерите се бяха разиграли като за финал и си правиха каквото искат. Виали вкара в 73 и 77 минути а Дел Пиеро вкара изключителен гол в 88' за 3:2. Наистина това беше култов мач. smile.gif

Започнах да гледам мачове на Юве и вече ми бяха симпатичен отбор. До края на сезона просто смачкаха всичките си съперници и скудетото беше напълно заслужено а за откритие на сезона избраха Дел Пиеро - тогава и Алекс ми стана любимец. Аз не се радвах толкова на титлата, колкото бих се радвал сега защото не знаех какво значение има.
Може да не ви се струва реално но знаех че когато дойде неделя и дават мач на Ювентус победата е сигурна а играчите ще правят спектакъл.
Не ме интересуваше че скудетото ще бъде спечелено - важното беше че шоуто беше гарантирано и ако някой искаше да си прекара приятно в неделя вечер можеше да гледа мач на Юве и нямаше да съжалява.

През 95-96 имаше спад в играта в калчото но в ШЛ показахме на всички какво можем и спечелихме купата. Единствения период когато съм имал колебания дали да сменя отбора беше през есента на 1995. Тогава Юве загуби гостуванията си на Милан 1:2, Лацио 0:4, Удинезе 0:1 и след загуба от Боруся Д и равен с Парма, наистина се бях замислил за смяна на отбора но само за 2-3 дни. / бях малък тогава и толкова ми е бил ъкъла smile.gif - всъщност разликата между радостта и мъката във футбола е доста малка а аз просто не очаквах че след супермачовете през изминалия сезон Юве може да губи - ъкъла не ми го побираше как Ювентус може да загуби .... но човек се учи докато е жив и загубите само те правят по-голям фен но естествено това го разбрах по-късно /

Мачовете които ме задържаха между феновете на Юве бяха тези от шампионската лига. Давам за пример само един мач - Юве - Глазгоу Рейнджърс 4:1 - човек не може да желае повече от футбола - казвам ви честно. Който е гледал този мач знае за какво става въпрос - масиран натиск на Юве през целия мач, желязна защита, страхотни изпълнения на всички играчи и особенно на Дел Пиеро - феноменален гол + червен картон за шотландски защитник + много качествени изпълнения - Барса и Зъбчо може само да се учат от Юве и Алекс от 95-та. А за желанието с което играеха всички - направо ми се струва че е нереално.

Мачът който окончателно ме отказа от всякакви еретични мисли беше късния мач от 12-тия кръг игран на 13.12.95. В този мач Юве победи Торино с 5:0 но аз научих резултата на другия ден - 14.12.95. От този ден насам никога не съм си помислял да се откажа от Юве, въпреки че имаше сезони в които не играха добре и не спечелиха нищо. Въпреки че много рядко отбора играе както през 94-95, въпреки трите загубени финала в ШЛ и загубената титла в последния кръг през сезон 99-00, въпреки скандалите със допинга и съдийската подкрепа, въпреки всичката помия която се излива върху отбора от разни “ журналисти “ и “ фенове разбирачи “ не се отказах от Юве.

Забележете само - два пъти мачове от 12-тия кръг на шампионата и два пъти датата е 14-ти декември. Няма нищо случайно – убеден съм в това.
Ако националния ни отбор беше отпаднал от друг отбор през 1994, нямаше да се интересувам от италиански футбол.
Ако Баджо не играеше в Юве нямаше да обърна внимание на отбора.
Ако Юве не беше играл с ЦСКА вероятно нямаше да се заинтересувам от тях.
Ако от Ефир 2 бяха решили да дават мачове от друго първенство - нямаше да се интересувам от Серия А.
Ако Юве бяха направили слаб сезон през 94-95 едва ли щях да ги харесвам.
Ако не бях гледал мача Юве - Фиорентина едва ли щях да съм за Юве.
Ако бях се заинтересувал от футбол 2-3 години по-рано сигурно щях да избера Барселона или Милан. / Милан тогава ми харесваха заради Савичевич и бях за тях в ШЛ - дори ми беше гадно че загубиха финала с Аякс. /

Скоро ZEBRA каза че е горд че е фен на Юве и че заради това се чувства целунат от съдбата.
Някой комплексар миланист или фен на друг италиански отбор може да каже че съдбата се е изгаврила с мен предвид изброените събития случили се едновременно, но аз смятам че съдбата е била благоразположена към мен. Не може толкова събития да се случат едновременно - така си мисля аз, защото ако само едно от изброените събития не се беше случило сега едва ли щях да пиша как съм станал от Юве.
Както каза Торанага сан в края на последния епизод на Шогун – “ .... твоята съдба е ..... нещо си ..... а моята съдба..... моята съдба е да бъда шогун..... “. Подобно на него мога да кажа същото само дето няма да ставам шогун а имам доста по-приятна съдба.

Горд съм че съм фен на Юве. Особенно горд съм че сам съм си избрал любимия отбор. Като съм бил малък никой не се е опитал да ме агитира за даден отбор. Всичките ми познати и приятели бяха за други отбори - Аякс, Милан, Барселона и не съм избрал Юве за да ги дразня. Когато си харесах Юве не знаех нищо за историята им, не знаех колко и какви титли имат не познавах играчите, не знаех от кой град е отбора. / сега хлапетата си избират любим отбор ако в него играе Зидан или Роналдо, ако е спечелил много титли - Реал, ако има много звезди в отбора - Челси /.

Каквото и да се случи аз винаги ще помня Юве от 94-95 и ще бъда горд че съм за този отбор. Не беше любов от пръв поглед но все пак се оказа че е истинска любов.
Скоро се опитах да обясня на jason 13 че е чест да си фен на отбора си - така трябва да се чувства всеки истински фен - целунат от съдбата, докоснат от ангел, галеник на боговете и други подобни определения които кой знае какво означават всъщност.

Независимо какво се случва или ще се случва аз съм доволен че любимия ми отбор е Ювентус и не смятам да го сменям с Милан, Реал или Челси.

Ами това е.
Промених някои неща леко но смъсълът е същия.
На някои места споменавам имена които са непознати за повечето потребители в този форум но все пак това не съм го писал тук.
Надявам се историята да ви е харесала. smile.gif

Форца Юве !

--------------------

+Quote Post
Angel Pantchev
коментар 24 Jul 2006, 21:27
Коментар #49

Buffon_fan1978

Коментари: 1 624
Регистриран: 22-April 06
Град: Пазарджик
Потребител No.: 107

ние с брата сме цесекари ама аз съм за Юве а той не е фен на друг отбор а просто обича много ама много да ме дразни и аз чат пат като ми кипне и си го изкарвам на него!Иначе и аз съм на мнение че бг фубола е толкова слаб колкото и нещастен че не си заслужава коментаР!

мамка му понякога като става въпрос за Юве така настръхвам че ми става чак лошо , така трябва да е! Особенно на песните е "страшно" smile.gif

--------------------

+Quote Post
Dreamer
коментар 24 Jul 2006, 21:34
Коментар #50

млад ентусиаст

Юве над всичко ! Останалото е пълнеж.........

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 24 Jul 2006, 22:58
Коментар #51

God Fuck The Queen

Коментари: 2 375
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

Фен съм от 1998,тогава мн се издразних като загубихме финала с Реал мадрид,но аз продължих да обичам и подкрепям Юве и до ден днешен.

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!

+Quote Post
pavelnel
коментар 25 Jul 2006, 09:34
Коментар #52

Дремещ

Коментари: 1 859
Регистриран: 2-June 06
Град: Fuckland islands
Потребител No.: 132

Моята история може би е подобна на много други ,но си е моя ,така че ще ви дам кратко интро .Преди 1994 г дори не бях чувал за Юве ,просто защото не се интересувах много от футбол .Всичко се промени обаче ,когато "Старата госпожа " гостува на ЦСКА за мач от Купата на Уефа .Стадионът беше пълен ,атмосферата беше невероятна ,а играчите на Юве изглеждаха като богове в тези черно-бели екипи . Знаем как завърши този мач -3:2 за ЦСКА,впоследствие беше присъдена служебна победа на Юве заради нередовен играч на противника .Но резултата за мен нямаше никакво значение .Аз бях опиянен от магията на мача и се чудех какъв е този отбор ,който предизвикава такъв интерес сред феновете .Тогава ,Алесандро Велики беше още пъпчив тийнейджър ,но в състава си Юве имаше играчи като Виали и Раванели ,за Баджо не съм сигурен дали играеше по това време при бианконерите .След този мач следях изявите на отбора предимно чрез репортажи по телевизията .Почти не успях да гледам техни мачове през същият сезон.През сезон 94-95г ,Юве стана шампион и стигна финал за Купата на Уефа срещу Парма .Спомням си ,че тогава не бях такъв фанатичен привърженик ,но въпреки това подкрепях отбора независимо срещу кой играеше .Неусетно обаче почнах да се интересувам все повече и повече от Юве -този отбор се превръщаше в неразделна част от живота ми .Почти всичките ми приятели бяха против него и това допълнително ме стимулираше да го подкрепям неистово .Нямате представа какви разгорещени дебати сме водили по този повод smile.gif .През следващият сезон започнах да следя всички мачове на отбора от Серия А и Шампионската лига .Не се представяхме толкова убедително в шампионата ,но за сметка на това в Лигата изнасяхме лекции на другите отбори .Особенно вълнуващи бяха победите над Реал и Аякс.Никога през живота си не съм бил толкова радостен ,колкото след триумфа за КЕШ.За съжаление след този момент не съм изпитвал отново удоволствието да видя Юве на европейският футболен Олимп.Но това ще стане ,надявам се да бъде много скоро smile.gif .През следващите години станах свидетел на най-славният период от историята на бианконерите,както и на много драматични моменти ,но никога не съм изпитвал и грам съмнение кой е отбора на сърцето ми .Винаги съм подкрепял единствено и само Ювентус-това е вирус срещу ,който никога няма да бъде открит антидот.Ами в общи линии така станах част от религията ,чийто пророк е Алекс Дел Пиеро .Никога няма да предам вярата си .Само Юве, преди,сега и завинаги .

--------------------

+Quote Post
Dreamer
коментар 25 Jul 2006, 19:48
Коментар #53

млад ентусиаст

Това е най-страхотния вирус ,който съм хващал!!! smile.gif

--------------------
NEW ERA!

+Quote Post
divine_m
коментар 08 Aug 2006, 09:07
Коментар #54

Promising youngster
*

Коментари: 9
Регистриран: 8-August 06
Град: Варна
Потребител No.: 178

Дори още малак като бях винаги като са ме питали "За кой отбор си ?" съм отговарял Левски и Ювентус. И така до днес съм останал smile.gif

--------------------
user posted image

+Quote Post
snitch
коментар 08 Aug 2006, 10:05
Коментар #55

Juventus champion

Коментари: 8 795
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Знай, обаче че бьлгарски отбори не намесваме smile.gif

+Quote Post
APOH
коментар 08 Aug 2006, 10:53
Коментар #56

Promising youngster
*

Коментари: 30
Регистриран: 6-August 06
Потребител No.: 177

Аз съм наследствен Ювентинец,баща ми е върл фен и аз поех по същия път,супер много ме беше яд,като идваха да играят с Левски,баща ми ходи да ги гледа,а аз се разболяхsad.gif

+Quote Post
Del_Pi3ro
коментар 07 Feb 2007, 16:32
Коментар #57

Primavera player
**

Коментари: 140
Регистриран: 7-February 07
Потребител No.: 335

Аз не съм от фен на Юве отдавна. Първия им мач, който гледах по тв беше Юве - Мулан 2-1 smile.gif

+Quote Post
{kote}JuVeEe
коментар 11 Feb 2007, 04:18
Коментар #58

Promising youngster
*

Коментари: 1
Регистриран: 11-February 07
Потребител No.: 339

Няма конкретна причина да съм за Юве. Просто ме кефят. biggrin.gif И от 2003-та насам продължавам да ги обичам и подкрепям. happy.gif

--------------------

+Quote Post
Rumbeti
коментар 11 Feb 2007, 12:21
Коментар #59

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Град: София
Потребител No.: 218

Започват доста млади последователи да се присламчват към форум , което е добре ! smile.gif
Че тука доста дъртаци сме се навъдили smile.gif хехехех

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 11 Feb 2007, 14:24
Коментар #60

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 626
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

е чак пък дъртаци не сме.. по на двайстина години сме повечето има още хляб в нас... smile.gif

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post

9 страници V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 20th November 2018 - 23:32ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team