IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Фенклубовете, Из целия свят...
Chester
коментар 28 May 2006, 21:30
Коментар #1

Juventus bench

Група: Фенове
Коментари: 505
Регистриран: 27-May 06
Град: София
Потребител No.: 127

Айде понеже аз не съм много запознат с тая информация да ме светнете ако може малко повече от това, което знам...сега сигурно всички ги знаете ама да ги има написани за гостите и такива като мен, че не видях такава тема никаде...
Ще съм ви адски благодарен ако някой напише малко за историята и това какво се слува в днешно време съ групи като DRUGHI, NOI SOLI, VIKING, BRUXELLES BIANCONERI, NUCELO или ARDITI

--------------------

За информация относно записване във фенклуба - [email protected] или ЛС :) FORZA JUVE!

Go to the top of the page

+Quote Post
snitch
коментар 28 May 2006, 22:11
Коментар #2

Juventus champion

Група: Ветерани
Коментари: 8 793
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Чувал сьм , че в Пполша има много , ама много фенове на Юве, но само това .

+Quote Post
Garrett
коментар 08 Aug 2006, 08:28
Коментар #3

fino alla fine

Група: Admin
Коментари: 2 346
Град: Варна
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

05.08: War and chaos between the Juve ultras

It's currently chaos among the various Juventus ultras groups. After the entire Juventus board was changed, the ultras groups have started a bloody battle for power. In Italy it has always been the club that decides which group it wants to help and give advantages. And for 18 months Drughi had become the new leaders among the Juventus groups after Fighters were dissolved. During the Juventus Pride march in July one could already see that everything wasn't good. The ultras group Viking from Milano refused to paricipate since the march was lead by Drughi. Ahead of the first Juventus friendly of the season a real battle broke loose. Juventus and Alessandria hadn't even entered the pitch when the four biggest Juventus ultras groups met for a big battle outside the stadium. Viking, Tradizione(former Fighters), Drughi and Arditi fought each other. It all resulted in two fans getting stabbed and 50 arrests. So it's still all in the blue who will command the Juventus fans in Serie B. We will probably not know before the first home match at the Stadio Olimpico.

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
snitch
коментар 08 Aug 2006, 10:20
Коментар #4

Juventus champion

Да , аз за това четох преди седмица . Та си мисля , че пак Drughi ще е под закрилата на клуба и ще е най силнатата групировка .

+Quote Post
Chester
коментар 09 Aug 2006, 09:51
Коментар #5

Juventus bench

Коментари: 505
Регистриран: 27-May 06
Потребител No.: 127

Ами те DRUGHI-те май са най-много като брой... и не виждам защо Викингите толкова се противопоставят!!! И все пак всички се борат за една кауза забога!!! Защо трябва да се изтребваме по между си... да трепем Миланисти или... де да знам!

--------------------

За информация относно записване във фенклуба - [email protected] или ЛС :) FORZA JUVE!

+Quote Post
Viking Juve
коментар 23 Nov 2006, 18:21
Коментар #6

juve tifoso
**

Коментари: 424
Регистриран: 31-July 06
Потребител No.: 172

Гледах във форума скоро имаше една таблица, която показва колко фенове на Юве има по света, но в момента не мога да я намеря. Ако някой се сеща за какво става дума и знае каде е да помегне плс smile.gif

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 23 Nov 2006, 18:38
Коментар #7

Juventus star

Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 9

Цитат(Drago @ Nov 23 2006, 06:21 PM)
Гледах във форума скоро имаше една таблица, която показва колко фенове на Юве има по света, но в момента не мога да я намеря. Ако някой се сеща за какво става дума и знае каде е да помегне плс smile.gif
*
Ами аз бях сложил нещо за броя на феновете по света ама не беше таблица.
Беше в темата по случай 109 годишния юбилей.
Ама къде е темата не се сещам. smile.gif

--------------------

+Quote Post
Ian
коментар 12 Jan 2007, 01:14
Коментар #8

sir

Коментари: 2 439
Регистриран: 22-February 06
Потребител No.: 20

Цитат(Chester @ Aug 9 2006, 09:51 AM) *
Ами те DRUGHI-те май са най-много като брой... и не виждам защо Викингите толкова се противопоставят!!! И все пак всички се борат за една кауза забога!!! Защо трябва да се изтребваме по между си... да трепем Миланисти или... де да знам!

Днес реших да прегледам разни стари теми и ето попаднах на тази. Значи, съвсем скоро смятам да започна едно начинание тук, във "Фенове" - свързано с историята на организираните фенове на Юве - с цел малко да поразвием и да понаучим дори тази материя, доколкото е възможно, разбира се.

Затова и ще опитам да хвърля светлина съвсем накратко по тук поставените въпрос. Конфликти между различни групи фенове на Юве винаги е имало и вероятно винаги ще има. Общо взето причините са най-различни, но най-значимата е факта, че сред организираната маса привърженици има групи, групички, групировки и техни секции буквално от всеки град в Италия (и Швейцария, да добавя) и, както и в много други страни (вкл. България като най-близък до нас пример) възникват множество дрязги именно на тази основа. Конкретно VIKING са от Милано (и си се трепат с миланисти) и общо взето конфликтите по оста Торино - Милано са исторически вкоренени още от 80-те. Специално за Милано ще вметна, че според доста хора там (а и в един друг град, който също има два отбора с традиции - Генуа) има повече фенове на Ювентус, отколкото в самото Торино и това до голяма степен се доказва от играните на Сан Сиро домакинства в евротурнирите.

Като цяло раздробеността винаги е съпътствала организираното ултрас движение на Юве в доста периоди от неговото развитие, а след разпадането на Сторико-то пък съвсем. Друга причина за различията и конфликтите е политическата ориентация на феновете - нещото, което в Италия е много по-сериозно застъпено и оказва много по-силно влияние дори и върху политиката на някои клубове, отколкото в други страни. Като добавим и редицата възникнали и развили се през годините лични конфликти между отделни членове и тартори на различните групи (примерно вътре в оригиналния триумвират шефчета на Gruppo Storico), както и постоянните кавги на почти всички значими ултрас групировки с ръководството (примерно в лицето на Джираудо) и картинката се изяснява до голяма степен.

А що се отнася до DRUGHI - те далеч не са най-многобройната група като потенциал, но по ред известни и нетолкова известни причини взеха властта като 'официална фирма' на Юве след разпадането на FIGHTERS. Та така. Надявам се, че тази тема е интересна не само на Chester. biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 23 Mar 2008, 23:14
Коментар #9

Juventus champion

Коментари: 9 437
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Реших да ъпна малко темата и да ви покажа какво са направили нашите съседи от Гърция на 28 ноември 2005 година, когато те успяват да създадат своят фен клуб на Юве smile.gif

Ето може да видите и тяхното лого. Нарекли са се GRUPPO GRECO

И както вече сте предположили са си направили сериозен официален фен клуб на Юве. Ето снимки от място където се помещава фен клубът им.

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
masterhp
коментар 23 Mar 2008, 23:16
Коментар #10

Juventus champion

Ето още снимки от фен клуба.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 23 Mar 2008, 23:17
Коментар #11

Juventus champion

Още малко снимки от фен клуба и от едно от ходенията им до Италия

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 23 Mar 2008, 23:18
Коментар #12

Juventus champion

Та нашите съседи освен, че са създали невероятен фен клуб, са и в много добри отношения с другите групировки на Юве което може да видите на по долните снимки. Дори DRUGHI са им разрешили, като ходат по мачове да си закачат тяхното знаме до техните smile.gif

Още малко материал в подкрепа на последното ми изречение.

И кулминацията разбира се... тепърва следва. Ако си спомняте малко по нагоре видяхте членове на клуба заедно с един от най-великите треньори за всички времена, а именно с Марчело Липи, е той им е бил официален гост в един от фен клубовете им. Не стига, че имат супер организация и са много сериозни хората, ами имат даже 2 официални фен клуба. Един в Атина и един в Солун.

Разбира се Марчело е бил удостоен с честа да им е официален член на фен клуба. И малко снимки от едно от празненствата им.

--------------------

+Quote Post
masterhp
коментар 23 Mar 2008, 23:18
Коментар #13

Juventus champion

Още снимки от едно от посещенията им на великият стадион на Юве!!!

Та освен всичките чудеса дето са създали, провеждат и много добра кампания в Гърция за набиране на нови фенове на любимият отбор. Освен това са си направили стоки с тяхното лого и си ги продават на феновете.

Както и са си създали собствено списание и си го издават всеки месец. Малко снимки и на някои от броевете им

И малко снимчици с известни личности които са членове на фен клуба им.

Членството във фен клубът им е 25 евро за половин година и 50 евро за цялата, а тениските им са по 15 евро. В скоро време намерявам да посетя фен клубът им в Атина и да почерпа още информация и опит за създаването на нашият официален фен клуб!!! smile.gif

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 23 Mar 2008, 23:46
Коментар #14

I LOVE JU

Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Хм, тия пичове са доста, ама доста напред с мат'риала! Радват много! Едва ли някога ще ги стигнем, но дори и наполовина да сме на тях, пак ще е мегаяко. smile.gif

ПП:
Как ще ги стигнем... гърците? С Клаудио Раниери... post-294-1158668510.gif

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
snitch
коментар 24 Mar 2008, 00:38
Коментар #15

Juventus champion

post-294-1158668614.gif

+Quote Post
lqlqlq
коментар 24 Mar 2008, 01:35
Коментар #16

Guests

Като гледам каква организация ,направо им завиждам smile.gif - Липи , Платини ,някъде видях и една фланелка на Ширея,което е безценно.
За момент човек би си помислил,че това в България е напълно невъзможно ,ама като гледам Арсенал какъв фен-клуб вадят -явно не е.

+Quote Post
Rumbeti
коментар 24 Mar 2008, 21:15
Коментар #17

ЛУД

Коментари: 10 333
Регистриран: 22-October 06
Потребител No.: 218

С фенклуба на Арсенал нещата са значително по-лесни. Ако и ние нашия можехме да го направим по процедурата за създаването на фенклуба на Арсенал вече щяхме да пътува всяка седмица до Италия, но при нас нещата са значително по-усложнени! Вижда му се края все пак smile.gif Още малко търпение. С мастъра задвижваме нещата малко по малко вече !

ПП
Целия проблем за нашият фенклуб е ши*аната бюрокрация, която в България е нещо неописуемо. За всичко трябват връзки и изумително количество време за губене.

--------------------

FORZA JUVENTUS, FORZA ALEX !!!

+Quote Post
lqlqlq
коментар 24 Mar 2008, 21:59
Коментар #18

Guests

Ясно е ,че нещата са трудни,но ви вярваме smile.gif . Не е задължително да го направите утре,другиден или следващия месец ,по-важно е когато отвори ,всичко да е наред smile.gif

+Quote Post
Tintoreto
коментар 25 Mar 2008, 14:33
Коментар #19

Juventus regular

Коментари: 1 916
Регистриран: 1-October 06
Потребител No.: 209

Напълниха ми душата тия гърци....работата при тях си е страхотия smile.gif
Много добра организация ,средства(не по-малко) и доброто и разпределяне си личат.Евалата и правя smile.gif Като гледам и по колко човека се събират и кои са официални членове на фенклуба само мога да и се поклоня .Доста работа са свършили,но и доста голямо удоволствие несъмнено и доставя тоя фенклуб.Дано успеем да направим нещо подобно в България,не е нужно с такива размери,постепенно ще се развие,но поне началото да бъде положено.

ПС: Нещо тотално обърках темите.Незнайно как.

--------------------
Impossible is just a big word thrown around by small men who
find it easier to live in the world they’ve been given than
to explore the power they have to change it. Impossible is
not a fact. It’s an opinion. Impossible is not a
declaration. It’s a dare. Impossible is potential.
Impossible is temporary. IMPOSSIBLE is NOTHING!

+Quote Post
masterhp
коментар 25 Mar 2008, 22:20
Коментар #20

Juventus champion

Ами видяхте снимките, сега нашата задача е да направим нещо подобно на това което са направили те. Важното е да започне да функционира този фен клуб, пък после със стечение на времето нещата ще станат по добри и от тези на гърците smile.gif

--------------------

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 13th November 2018 - 22:34ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team