IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

Reply to this topicStart new topic
> Ювентус - най-популярен отбор в Италия?
rudi12
коментар 30 Oct 2017, 23:41
Коментар #1

Promising youngster
*

Група: Фенове
Коментари: 1
Регистриран: 30-October 17
Потребител No.: 25 201

Здравейте! Нов съм във форума. Не съм запален фен на Юве, просто следя Серия А.
Според вас кой е най-популярния отбор в Италия, защото съм срещал различни мнения.

Днес даже попаднах на анкета в която водач е не Ювентус или Милан или Интер, а... Торино? Е, вярно временни резултати, ама все пак?
http://global-vote.blogspot.com/2017/01/mo...Italy-2017.html

Та, какво мислите? Кой отбор има най-много фенове в Италия?
Go to the top of the page

+Quote Post
div
коментар 31 Oct 2017, 00:17
Коментар #2

Juventus regular

Коментари: 1 520
Регистриран: 6-May 12
Потребител No.: 24 679

Доколкото знам класацията за цялата страна е 1. Юве 2. Интер 3. Милан. Торо имат доста фенове в града, доста статистики дори ги дават като по-подкрепяния от двата отбора. Ние пък имаме много фенове на юг. Не знам какво е точно разпределението в Торино, отдавна не съм гледал цифри, но дори и да са по-популярният отбор в града, гарантирам ти, Торо не са най-популярния отбор в Италия. Присъствието на стадиона е различно вече. Нито Торо, нито ние можем да привличаме същия брой фенове в деня на мача на стадиона като миланските, с което те обичат да се тупат в гърдите, удобно пропускайки факта, че Торино е два пъти по-малък от Милано. Процентно стадионът ни е доста по-пълен от техните. Доколкото знам най-мразени са Интер, но пък малкото италианци, които познавам, са точно техни фенове. Сложно е. Юве няма фанатичните фен-бази на Наполи или Лацио, но пък успява да излезе отвъд стадиона. Ювентус е част от живота и културата на италианците. Не се съмнявам, че във Флоренция се чувстват по същия начин спрямо Фиорентина, но Юве е по-мащабен, простира се из цялата страна и има по-голяма роля в обществото. Казват, че за да разбереш американската култура, трябва да разбереш бейзболът. Юве има подобно значение в Италия, защото има фенове от всяка част на страната и всяка социална група. Съмнявам се да не е най-популярният отбор.

Този коментар е бил редактиран от div на 31 Oct 2017, 00:20

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 06 Nov 2017, 18:58
Коментар #3

Juventus regular

Коментари: 2 265
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Италианците много си ценят Калчото и представянето на вътрешата сцена, а там Ювентус е хегемон, не само в последните 6 години, а и като водач по титли и купи на страната. И аз знам, че в цяла Италия е най-подкрепяния отбор, но в индустриалния Торино средната класа подкрепя едноименния отбор, защото се рилейтва с него. Това обаче го знам от 15 години и не се знае дали не са се променили нещата.

Иначе няма да се изненадам, ако в същото време Ювентус е и най-мразения отбор и то по абсолютно същите причини, като горе изброените. Просто когато изпъкваш толкова, няма как да не си навлечеш и омраза. Меси и Роналдо също ги мразят много повече хора, отколкото Хорхе Мартинес и Квавдо Асамоа. Нормално е.

--------------------

+Quote Post
happy_flower
коментар 09 Nov 2017, 16:32
Коментар #4

Promising youngster
*

Коментари: 5
Регистриран: 9-November 17
Потребител No.: 25 205

Юве е най-популярен в Италия, но не и в Торино. Това са фактите.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 20th July 2018 - 22:16ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team