IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

Reply to this topicStart new topic
> Ювентус - най-популярен отбор в Италия?
rudi12
коментар 30 Oct 2017, 23:41
Коментар #1

Promising youngster
*

Група: Фенове
Коментари: 1
Регистриран: 30-October 17
Потребител No.: 25 201

Здравейте! Нов съм във форума. Не съм запален фен на Юве, просто следя Серия А.
Според вас кой е най-популярния отбор в Италия, защото съм срещал различни мнения.

Днес даже попаднах на анкета в която водач е не Ювентус или Милан или Интер, а... Торино? Е, вярно временни резултати, ама все пак?
http://global-vote.blogspot.com/2017/01/mo...Italy-2017.html

Та, какво мислите? Кой отбор има най-много фенове в Италия?
Go to the top of the page

+Quote Post
div
коментар 31 Oct 2017, 00:17
Коментар #2

Juventus regular

Коментари: 1 554
Регистриран: 6-May 12
Потребител No.: 24 679

Доколкото знам класацията за цялата страна е 1. Юве 2. Интер 3. Милан. Торо имат доста фенове в града, доста статистики дори ги дават като по-подкрепяния от двата отбора. Ние пък имаме много фенове на юг. Не знам какво е точно разпределението в Торино, отдавна не съм гледал цифри, но дори и да са по-популярният отбор в града, гарантирам ти, Торо не са най-популярния отбор в Италия. Присъствието на стадиона е различно вече. Нито Торо, нито ние можем да привличаме същия брой фенове в деня на мача на стадиона като миланските, с което те обичат да се тупат в гърдите, удобно пропускайки факта, че Торино е два пъти по-малък от Милано. Процентно стадионът ни е доста по-пълен от техните. Доколкото знам най-мразени са Интер, но пък малкото италианци, които познавам, са точно техни фенове. Сложно е. Юве няма фанатичните фен-бази на Наполи или Лацио, но пък успява да излезе отвъд стадиона. Ювентус е част от живота и културата на италианците. Не се съмнявам, че във Флоренция се чувстват по същия начин спрямо Фиорентина, но Юве е по-мащабен, простира се из цялата страна и има по-голяма роля в обществото. Казват, че за да разбереш американската култура, трябва да разбереш бейзболът. Юве има подобно значение в Италия, защото има фенове от всяка част на страната и всяка социална група. Съмнявам се да не е най-популярният отбор.

Този коментар е бил редактиран от div на 31 Oct 2017, 00:20

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 06 Nov 2017, 18:58
Коментар #3

Juventus star

Коментари: 2 908
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Италианците много си ценят Калчото и представянето на вътрешата сцена, а там Ювентус е хегемон, не само в последните 6 години, а и като водач по титли и купи на страната. И аз знам, че в цяла Италия е най-подкрепяния отбор, но в индустриалния Торино средната класа подкрепя едноименния отбор, защото се рилейтва с него. Това обаче го знам от 15 години и не се знае дали не са се променили нещата.

Иначе няма да се изненадам, ако в същото време Ювентус е и най-мразения отбор и то по абсолютно същите причини, като горе изброените. Просто когато изпъкваш толкова, няма как да не си навлечеш и омраза. Меси и Роналдо също ги мразят много повече хора, отколкото Хорхе Мартинес и Квавдо Асамоа. Нормално е.

--------------------

+Quote Post
happy_flower
коментар 09 Nov 2017, 16:32
Коментар #4

Promising youngster
*

Коментари: 5
Регистриран: 9-November 17
Потребител No.: 25 205

Юве е най-популярен в Италия, но не и в Торино. Това са фактите.

+Quote Post
masterhp
коментар 10 Sep 2018, 14:55
Коментар #5

Juventus champion

Коментари: 9 439
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

В Милано има двойно повече фенове на Ювентус спрямо тези на Интер и Милан. За Торино, може да се каже, че феновете на Торо са двойно повече от тези на Ювентус. Особено по старите поколения. smile.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post
dunav-ruse
коментар 10 Sep 2018, 15:55
Коментар #6

Primavera player
**

Коментари: 136
Регистриран: 1-May 14
Потребител No.: 24 824

Доста сериозни съмнения имам за това, че в Торино феновете на Торо са повече отколкото на Юве. Според мен тези твърдения идват заради факта, че за отбор със скромни успехи последните 60 години има доста приличен процент фенове. Не вярвам дори да са и 50 % в Торино.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st November 2018 - 13:59ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team