IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

2 страници V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Ювексикон, 20 блиц въпроса :)
pinkfloyd39
коментар 26 Oct 2017, 22:25
Коментар #21

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 6 078
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

От това, което казваш, разбирам следното: чудиш се защо и как може да нарасне бройката на феновете? Сам осъзнаваш, че пътят е чрез европейски успехи. Не само, но за да нарасне популярността на отбора, необходимо е да покоряваш и Европа. Нас 75 % от сериозните медии ни разглеждат едва ли не като някаква еднодневка - джудже, което съществува от 2014 насам, а какво очакваш за хора, които въобще нямат интерес към Калчото, италианският футбол и т.н. Донякъде е разбираемо: какво толкова да му гледаш на Калчото, което е тотално обезсмислено от години наред, а Ювентус прави някакви неща, които дори играещите на компютърни игри няма да направят - губим веднъж на 3 години у дома, правим по 10 мача без да ни вкарат гол, правим по 30 мача без да успее някой да ни докара до хикс. Сложи всички тези неща до прост факт като този, че рутината и прагматизма не са на мода вече, тъй като епохата е доста по-офанзивна, технична и бърза. За да привлечем широките маси, както част от феновете на Ювентус искат - т.е да се увеличава бройката и отново да сме по върховете - наистина е нужно малко да мръднем от статута на вътрешен доминатор. Не че два финала са малко. Ние сме някакъв си там шампион от Италия само за пълните лаици, но не става със загубени финали. Трябват ни категорични финални 90 минути. Трябва светът да ни гледа повече. Лично мен обаче не ме засяга дали Ювентус ще е толкова популярен в България, от години не следя и как са разпределени силите в световен мащаб. Продуктите продават, парите диктуват, а романтиката почти я няма. Ние вече сме зрели хора, но няма как да обвиняваш едно дете, че се прехласва по Роналдо и по Меси, а не по Манджукич и Куадрадо. Обаче има и един друг тънък момент: на нас ни липсва нещо. Доста хора станаха фенове, когато не бяхме добри всъщност - началото на 90. Да, обаче имахме Баджо, а Баджо беше фамозен. После дойде Дел Пиеро, който нямаше 21, когато подчиняваше най-добрите отбори на планетата. Това са епохални футболисти, които остават в съзнанието на секундата, които умеят да привличат, които печелят симпатия и уважение (дори сред враговете) на секундата. Въпреки че с Баджо оставахме в сянката на Милан, просто се случваше преди да усетиш: вече си превзет от това, което наблюдаваш. С Алекс играеха Пипо и Зидан, а те се забавляваха на терена. В по-задна епоха имаш не просто Ширеа, но там беше Платини, еуфорията около Роси и каквото още се сетиш. Имахме 11 човека от световна класа, разпознаваеми из целия свят, защото печелеха на клубно и на национално ниво. Не може да се отрече, че днес има раздвижване, но позициите няма да се върнат само с домашни отличия и Дибала. Дибала е способен да прехласва децата (буквално децата) и да ни печели симпатии, някои ще се "обвържат" с отбора, но бяхме по върховете, когато имахме играчи, които остават в аналите като едни от най-забележителните за всички времена. Дано Любака или някой друг възрастен се включи да вкара няколко изречения, но Дибала наистина не е Дел Пиеро. Дибала е повечко торински феномен, отколкото нещо толкова голямо. Има един голям мач за Ювентус в Европа, а Дел Пиеро по това време беше покорил всичко, което имаше за покоряване - финали в КЕШ, цялата надпревара, групова фаза, в която вкарваше 50 % от головете, бележеше с лекота в Торино, във всяко гостуване, мачкаше за Междуконтиненталната... и накрая стигна до №1 в света. А беше на годините, на които е Дибала. Просто в момента предлагаме нещо, което сме предлагали винаги - романтика за определен тип и кръг хора, но не всеки ще види това, което търси или това, което не може да се пропусне. По времената на Дел Пиеро бяхме превзели световния футбол. Да, загубихме финалите, но бяхме на 10 минути от четвърти пореден финал все пак. Печелехме у дома. Калчото беше доста по-класно, хората наблюдаваха него, а не Ла Лига и Висшата лига. През 80 в един период от 8 години (даже по-малко) превзехме отново света. Много са факторите. Нали, не го приемай сякаш Дибала е виновен. Той е стъпка в правилната посока, но просто в момента нямаме най-добрия футболист на планетата, както го имахме някога (Ширеа и Платини; Дел Пиеро и Зидан; Недвед и Буфон/Дел Пиеро)... Не помага и политиката. Не говоря, че бонучи, Видал и Погба са напуснали. Това пречи, но повече пречи, че на тяхно място не дойде никой. Всеки е заменим, но не можеш години наред да си разпродаваш отбора и да очакваш, че ще си по-харесван от Реал и Барса. Защото като нищо ще напуснат скоро Сандро и Дибала - ход, който аз подкрепям, но ако е адекватен, а всички знаем, че на тяхно място няма да дойде нещо marquee, а поредният ташак. Как да стане, когато за няколко години отново си се върнал в елита, но махаш и махаш, а не правиш нищо след това? Ето ти ги Барселона - от 2006 до днес, в годините на Меси, завладяха планетата. Но защо да е толкова странно? Аз не съм критерии, защото не търся просто футбол, но домашната им култура, Меси, Иниеста, Шави, зъбатия, после футболът, който владееше топката по 90 % от времето, абсурдно многото голове, успехите на Испания в последните години... Това се гледа най-много, защото се играе най-често.

Много са причините, разбираемо е защо други отбори са по-харесвани в световен мащаб, но лично за мен, повтарям се, това няма никакво значение. Не искам да ставаме по-популярни, ако това означава да сменим Игуаин и Дибала с Ибрахимович и нещо друго подобно, по което всички се прехласват. Ние трябва да продължим да се развиваме като организация, да сме интелигентни. Да ценим играчите си, но и те да го правят. Ето ти го Дибала: ако имаш идея как да максимализираш този продукт, улови този шанс, продай го за 280 милиона и вземи осем човека, които да са смесица между утвърдена класа и играчи, които скоро ще са там. Но не го продавай за 120 милиона и не го заменяй с Торейра, Ламела и някой дедак на моите години. Опитваме се да развиваме бранда, правят се усилия, но както и пътят е да популяризираш изкуствено клуба - турнета, всички нови простотии, така и трябва да натиснем здраво в Европа, да инвестираме малко повече, да се хвърлим здраво, да заявим че има нещо, което искаме и ни е цел. Ето те примерно теб: чета те, приемаш загубите на финалите доста тежко, не те обвинявам, но за да стигнеш на тези финали, обикновено означава, че си играл не малко грандиозни срещи, изправял си се лице в лице с големи отбори, водил си битка. Трябва да изградим отбор от топ 4 - редовно да е там, дори да отпадне, да е след адските 180 минути. Просто Европа е нужна, а колкото и да сме най-големият отбор в домашното първенство, аз вярвам че толкова и европейската сцена ни принадлежи. Трябва да играем там. В този епохален наш период както имаме и два финала, така имаме и отпадане в групите (доста слаба група) и едно безславно отпадане - вярно, уникални бяха Байерн, а ние нямахме ресурс, но бяхме нелепи доста. Нивото на Калчото също не позволява особено много. Положението на италианския футбол... Като цяло сме безсилни, но има малки стъпки, които трябва да се предприемат. Аз лично съм на мнение, че не се случват. Не случайно повтарям нещо от години: има един отбор в историята на футбола (тук визирам големите първенства), които в подобен период на доминация (под доминация визирам +3 титли поред) не е печелил Европа - това е Реал от началото на 90. Да, ама това е Реал. За да си такъв доминатор у дома, значи че си един от най-добрите отбори в света - ние сме, но поради една или друга причина не успяваме да покажем, че сме най-класният. От години политиката ни е доста грешна - отслабваме дадена зона, за да подсилим друга. Това лято политиката ни изходи от логиката "Кардиф", а не на фона на целия сезон, който изиграхме. Отиват си добри играчи - не са единствените добри, но на тяхно място не идват добри. Колкото и да нямаме средствата на големите, не мисля че правим точно това, което ти дава най-голяма предпоставка за Европа. Не искам да се оправдаваме и само с това, че сме паднали от фамозни отбори. Факт е, че сме играли на финали срещу част от най-добрите финалисти в историята, но години наред не можем да се вдигнем. Барса го направиха, Милан го направиха, Байерн го направиха, но на нас нещо ни тежи. Който управлява отбора, негова работа е да намери хората, които в крайна сметка да свършат работата. Всички гаври с Висшата лига са ми любими наистина, но Висшата лига е по-класно първенство от Калчото. По-презентирано е, по-лесен достъп има до мачовете, има повече средства, които не купуват успехи, но купуват класа и популярност. Както казах, нещата са много. За мен това управление е изчерпано и е време за ново.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
Дон Алегри
коментар 28 Oct 2017, 16:05
Коментар #22

Juventus bench

Група: Фенове
Коментари: 843
Регистриран: 12-February 15
Потребител No.: 24 858

Напълно прав си пинк, особено това за забавлението. На мен точно това ми липсва сега като пусна телевизора. smile.gif

--------------------

"You don't know Inzaghi that well yet," said Juve coach Marcello Lippi after the 4-1 victory. "Sometimes you don't notice him, he may look like he is not involved in the game, but all of a sudden he scores; he is lethal in front of the goal."
Go to the top of the page

+Quote Post

2 страници V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st September 2018 - 00:49ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team