IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

2 страници V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Ювексикон, 20 блиц въпроса :)
vench
коментар 20 Oct 2017, 22:18
Коментар #1

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 634
Регистриран: 3-March 12
Град: Бургас
Потребител No.: 24 644

Тоя раздел никой не го гледа, ама аз все пак ще опитам. Представм ви 20 блиц въпроса, много от които аз лично задавам на феновете на Ювентус, с които съм се запознавал на живо. Наистина ми е много любопитно какви отговори ще дадете на някои от въпросите. Малко са разбъркани, ама така са ми дошли на акъла biggrin.gif

1) От коя година сте фен на Ювентус?

2) Каква е причината да изберете точно този отбор?

3) Кой е първият мач, който гледахте?

4) Гледали ли сте мач на живо?

5) Какви фен артикули на Ювентус притежавате?

6) Най-хубавият спомен от мач на Ювентус, който помните?

7) Загубата, която понесохте най-трудно?

8) Петимата ви любими играчи през годините?

9) Петимата ви най-антипатични играчи през годините?

10_ Любимият треньор през годините?

11) Играчът, който най-много сте искали да дойде в Ювентус?

12) Играчът, който най-много искате да дойде сега в Ювентус?

13) Симпатизирате ли на друг отбор в Европа?

14) Най-омразният ви отбор в Европа?

15) Любим национален отбор?

16) Най-омразният ви национален отбор?

17) Колко титли в Серия А бихте разменили за една Шампионска лига?

18) Ще спечели ли Ювентус Шампионската лига в близките 10 години?

19) Любимият ви резервен екип през годините?

20) Имало ли е период, в който сте били готови да се откажте от отбора?

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 20 Oct 2017, 23:01
Коментар #2

Juventus champion

Коментари: 6 078
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Аз ще го попълня, щото съм най-дърт.

Период, в който съм бил пред отказване? Не, защото съм фен от време оно и разглеждам Ювентус като повече от отбор. Не е до загубите, не е до тръпката от победата. Това е една философия, един изграден модел, който ми допадна още когато започнахме да се утвърждаваме като явление в световния футбол. Раснах, пораснах, израснах и остарях с един и същ Ювентус, което ми харесва. Футболът като спорт може да има наслада и без Ювентус - да наблюдаваш просто някой мач, но как би имал смисъл, ако не подкрепяш повика от сърцето? Отделно, че аз съм наследствен и явно е в кръвта. Не че не са отишли нерви, но е невъзможно да оставиш това, което са ти завещали играчи като Кабрини, Тардели, Ширеа, Платини, Дзоф, Такони, Дел Пиеро и т.н заради слаб период, глупост на Дон Балон и продажба на Видал/Погба/Дибала и който се сетиш. Това просто е част от ежедневието, която има специално място, което се отъждествява с повече от футбол и емоция от период.

Любим резервен екип? Сегашният ми допада доста, но най-вече резервните жълти на Аристон. Прословутият екип от финала (и сезона) с Аякс е специален, но не ми е любим. Което ще е голяма изненада, но обожавам тази фланелка: ЦЪК

Ще спечелим ли ШЛ до 10 години? Да, със Симоне Инзаги, който след финала ще обвини брат си, че е предател.

Най-омразен отбор несъмнено е Индустриалчестър, следвани плътно от Милан. Уважавам Милан като организация, но в последните години поведението на отбора, ръководните фактори, дадени футболисти и цялата фен база разочарова доста. Отборът на АФ не го уважавам.

Симпатизирам на български отбор, но не по начина, по който чувствам Ювентус. Харесвам сегашният Тотнъм - т.е се наслажавам да ги наблюдавам, но не вярвам, че можеш да имаш по два любими отбора. Интересува ме и преживявам, което се случва на Ювентус, а другото е просто убиване на време, ако го има времето. Както харесвах Валенсия на Мендиета, СуперДепор на Ирурета и Аякс на Ван Гаал post-294-1159108009.gif.

Играчът, който най-много искам да дойде е Ругани, но ако не стане с Ругани, не крия че съм голям фен на Тони Кроос, както и на Де Врай - двамата най-мечтани сегашни играчи. Не връщам въобще, а дори напирам за Кейн и Ериксен, но няма как. Симпатизирам исторически на немската школа, което е ясно и съм споделял, затова ще се радвам много на Джан, Дракслер, Кимих, Горетцка и Боатенг. Агуеро и Де Бройне също ми харесват, както и Фабрегас. В исторически план винаги съм искал в Ювентус Матеус, Манчини biggrin.gif, Киву, както и доста други, ама ще стане дълго.

Не съм убеден, че имам любим национален отбор, но няма как Италия да ми е безразлична, а споделих, че харесвам и немската школа. С националните е по-различно. Франция от средата на 90 беше страхотен отбор, който наблюдавах с кеф.

За любим треньор едва дали ще е изненада, но ще посоча Трапатони, заедно с Липи и до някаква степен Алегри. Винаги съм харесвал Хитцфелд, както и Хайнкес, за съжаление post-294-1159108009.gif. Йоги беър също ми допада като методика и действия. От сегашните съм впечатлен и спечелен от Инзаги и Почетино.

Много са противните ритнитопковци - Ди Биаджо, Симеоне калъфката, Панкаро, Рой Кийн и Кантона... to name a few. Гледал съм няколко епохи, виждал съм доста противни типове. Кийн е в собствена лига, а типове като Ди Биаджо и Панкаро са просто жалки. Симеоне наистина беше огромен дразнител.

Трудно мога да определям любими играчи всъщност, но да кажем, че са Баджо, Мароки, Ширеа, Лаудруп, Дел Пиеро, Кабрини, Буфон и Ругани. Първите трима за мен винаги ще имат безкрайно специално място в съзнанието ми, но не че другите няма да го имат.

Загубата, която понесох с голям смях, е тази от Реал в Кардиф. Не можех да осъзная обаче какво се случи срещу Реал през 98 и срещу Милан през 2003. Хамбургер беше шок, но другите две бяха болка. Срещу Хамбургер знаехме, че сме близо, защото това е първият от многото шансове, отборът беше космически.

Най-хубавият спомен винаги ще бъде отвъд трофеите - той е усмивката на Ширеа, неговото поведение и водачество. Магията на Дел Пиеро. Виртуозните умения на Баджо... и всички жестове на Буфон към Ювентус. Никога успех на Ювентус няма да има същото усещане, ако той не се е случвал с Гаетано, Алекс, Баджо или Буфон.

Живял съм в Торино, имам десетки артикули, включително фланелка от всеки сезон от 79 до днес, а от някои съм си взимал всички. Клубните списания, флагове, анцузи, шапки, топки и всичко, което е можело да бъде закупено. Имам в единия апартамент специална стая, в която се опитвам да набутам всичко, а то е наистина много. И съм гледал доста мачове, даже доста сезони. И на гостувания съм ходил, не само в Италия.

Първият мач е с Арсенал, времена и нрави, господи! 1979, все едно беше вчера, ама не беше. Причината я казах - от една страна, наследство, от друга страна, модел, поведение и нещо отвъд спорта. И не, не бих заменил всичко, което сме имали и сме само и само за един КЕШ. Вярно е, че аз съм виждал печеленето на турнира, но ще се случи отново един ден. Искам да е така, както е било винаги. Искам в отбора приемственост, да се усеща традицията. Не бих заменил Буфон в Кардиф, дори да знам, че еди-кой си ще ни спечели турнира. Малко е егоистично, но какво би било един трофей, ако не е споделен с причината всички ние да се вълнуваме за избора, който някога сме направили. Вярвам, че Ювентус не е просто успех, купа или емоция за младите. Ювентус е геройството на Ширеа, животът на фамилията, феноменалният талант на Дел Пиеро, компромисите на Буфон, сълзите на Виали, счупеното тяло на Конте, Недвед на колене и всичко, което е направил Бониперти. Случва се да се разочароваш, да се зачудиш дали не е срамно, че ни бият като чувал на някой друг финал, но това е кратка емоция. Защото сме Ювентус и защото сме имали всичко и ще имаме всичко. Това е един идеал, за който доста хора са си дали ежедневието от живота. Ювентус не е продажбата на бонучи, не е желанието на Видал, няма да бъде и евентуално напускане на Дибала. Това е един модел, утвърдил се през времето, едно огромно семейство. Има и необясними постъпки, има ненужни трансфери, има слабости, минуси, но сме фенове на Ювентус, не на моментна постъпка, не на даден играч. Ние сме призвани да имаме герои, а нови се появяват винаги. Дали някой е очаквал, че ще има по-голям от Дзоф? Не беше приятно, че Брейди си тръгна (доста неоценена фигура!), но дойде Платини. Ширеа напусна, а после си отиде завинаги, но отборът все пак го имаше още и продължи да се развива, докато той гледа от небето. Баджо си тръгна, за да дойде едно хлапе с неприятна брада и рошава прическа. Кой е очаквал, че ще има по-велик от Бониперти? Как през 88 да мислиш, че ще има друга отбрана като Ширеа, Брио и Джентиле (и Кабрини)... Последните години политиката е слаба, неразбираема, но най-близо до незаменим е Буфон. Играчи като Дибала и Погба се появяват на картата. Появяват ли се всеки ден личностите? Зидан може да е най-талантливият ни играч (аз и това го поставям под съмнение всъщност), но не е Платини, не е и Бониперти, няма да бъде и Алекс. Не е и Недвед, въпреки че Дон Конте няма да се изкефи post-294-1159108009.gif. Наслужавайте се и подкрепяйте отбора. Това, че някакви дърти типове сме видели да печелим КЕШ... не е единственото, което сме гледали. Гледали сме мъка, безидейност, болка, виждали сме и неща, които не искам да се случват на добри хора някога отново. Падали сме, ще падаме, ще завършим един ден пак пети (шести или седми), ще загубим пак финал... Боли ме фара. Ще ми е неприятно и болно, ако съм жив, но после ще се сетя за всичко, което е Ювентус и ще продължа да съм зад отбора. Избран е, за да се подкрепя. Задавал съм си въпроса, ако не беше избрал Ювентус, а друг... Няма друг. Виждал съм ги почти всички големи отбори, но нищо никога не успя да ме грабне. В Ювентус винаги е имало нещо от живота, в което вярвам, следвам и подкрепям.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 20 Oct 2017, 23:29

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 21 Oct 2017, 01:18
Коментар #3

Juventus star

Група: Ветерани
Коментари: 3 492
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

1) 1993-1994г.

2) Не помня. Единственото, в което съм убеден е, че не съм "глори хънтър". biggrin.gif Когато започнах да следя Юве, не знаех нищо за отбора.

3) Не помня. Сред първите са: дербита с Милан и Интер (кои, не мога да кажа) и мачовете с ЦСКА (реванша в Торино го слушах по радиото).

4) Не.

5) Никакви.

6) Най-хубавите ми спомени винаги ще са свързани с Дел Пиеро.

7) Загубените финали в ШЛ и едно 0:4 като гости на Рома през сезон 2003-2004.

8) Дел Пиеро --- Трезеге --- Буфон --- Каморанези --- Недвед. Извън Юве: веднага след Алекс бих избрал Рикелме.

9) Сякаш няма такива сред бившите и настоящи играчи на Юве. И въпреки това..., футболисти като Манджукич, Игуаин и Лихтщайнер, може да харесваш само ако са в твоя отбор. biggrin.gif Или ако са минали през твоя отбор и са оставили ярка следа.
Иначе Нойер и Томас Мюлер са едни от най-антипатичните гадини, които съм съзирал. Изразът "punchable face" е измислен за тях. И самото им поведение на терена е толкова дразнещо. post-294-1159107825.gif
Към Тоти винаги съм изпитвал известна антипатия.

10) Липи.

11) В Касано имаше много футбол (годините преди Реал) и си мисля, че Юве можеше да е отборът, който да предотврати метаморфозата му в пълен дебил.

12) Няма такъв.

13) Предполагам, въпросът изключва родния футбол. Така или иначе той е само географски в Европа. Във всяко от големите първенства има отбори, на които симпатизирам: Виляреал, Ланс, Вердер и Тотнъм.

14) "Мразя" е прекалено силна дума. Обичайните дразнители в Италия: Милан, Интер и (от няколко години) Наполи. Към Торино, Рома и Лацио, когато не играят срещу Юве, изпитвам по-скоро апатия, а Фиорентина винаги са ми били симпатични.
Тук трябва да прибавя и половината отбори от "Най-висшата лига".

15) Скуадра адзура и Албиселесте.

16) Нямам, но ми е драго, когато Англия и Германия губят.

17) Николко.

18) Не знам.

19) pinkfloyd39, за мен не е изненада, тъй като това е и моят любим, но не с "Tu Mobile", а с "Fastweb": ЦЪК!. Сегашните също много ми допадат, както и този: Клик!

20) Не.

--------------------
42

+Quote Post
div
коментар 21 Oct 2017, 05:05
Коментар #4

Juventus regular

Коментари: 1 549
Регистриран: 6-May 12
Потребител No.: 24 679

Не е, че хората не гледат раздела, просто всеки си пише мнението и оттам темата няма накъде да се развие, съответно умира след няколко дни. В картонения форум въпросния Блиц се случваше веднъж на две седмици май, като потребители изпращаха въпроси към интервюирания, след което той номинираше човекът за следващото интервю. Имаше доста лични въпроси, на които не всеки би бил склонен да отговаря, но изглеждаше по-sustainable.

Първите ми футболни спомени са от 2004-та, за начална точка като фен на Ювентус слагам 2005.

Има я романтичната страна на нещата. Невъзможно е да не харесаш отбор с Дел Пиеро, Трезеге, Недвед и Буфон (Каморанези го оцених по-късно). Стадионът беше класика, екипите хипнотизираха. Имах тефтер, в който пишех имената на играчите на латиница - Trezege, Dzambrota, Kamoranezi. Култови. Нямам някакъв животопроменящ момент към който да посоча и да кажа - тук станах фен. С времето изграждаш връзка с отбора и оформяш ценностите си спрямо него. Един деветгодишен келеш не прави избора си на базата на това, че отборът е семейство, че играчите ни са личности и че носим в себе си нещо, което се издига над спортната продукция, нещо, което повечето отбори нямат. Тези неща важат за Юве, но биват оценени години по-късно именно в следствие на това, че си направил този конкретен избор.

Не-романтичната страна на нещата: чисто и просто започнах да гледам в силен период. Когато започнеш да гледаш футбол от малък, малко или много ти трябват победи, а аз се включих в последните силни години на една камара легенди. Щях ли да стана фен ако по някаква случайност се бях включил след 2006-та? Мисля че бих, но няма как да знам със сигурност.

Един глупав мач с интер е първият, който си спомням. Водехме с два гола до 80-тата, някой намали, а Адриано вкара за 2-2. Беше ми обяснено, че италианският футбол е най-добър, защото не се били отказвали до края. Не помня да съм бил особено ядосан или разочарован точно за този мач, но там някъде тръгва връзката ми с футбола от Ботуша.

Да, Черноморец - Берое.

Два екипа - един на Недвед, един с чист гръб. Някакви дреболии - ключъдаржатели, магнити, чаша. Не е точно артикул, но на един от детските ми рожденни дни тортата беше на Ювентус.

Всеки следващ.

От Байерн в Германия. 70 минути беше невъзможно да объркаме отиграване, размятахме ги из терена, можехме да им вкараме 4. Накараха ни да вярваме и в типично наш стил намерихме нов безумен начин да паднем. Друго доволно отвратително преживяване беше Галатасарай. За мачът с Реал още не съм готов да говоря.

Буфон, Дел Пиеро, Трезеге, Маркизио, Недвед.

бонучи в последните месеци безпроблемно размазва конкуренцията в тази категория. Иначе Гатузо, Камбиасо, Матераци без да се замислям. Балотели защото е новият Касано, Касано защото е Касано. Неймар го ненавиждам от първия момент, в който се появи като футболист и масовата лудост по него се зароди. Защото е на земята при повея на вятъра, защото струва 222 милиона, защото е противоположното на всичко, за което Пинк говори в поста си. Гонзо дори не знам дали има смисъл да го споменавам... не живееш истински, ако не го мразиш.

10)Любимият треньор през годините?

Конте. That being said, Алегри е по-добър.

Исках Йозил и Алексис като се разбра, че ще напускат Испания.

Сезонът предоставя отговорът на този въпрос по доста грозен начин дотук. Някой за центъра на отбраната. Най-добрата опция като цена-качество е Де Врай. Като гледаш какво пишат и говорят Игуаин, да те е страх да дадеш 100 милиона за Рамос.

Оставяйки българските настрана, друг любим нямам. Симпатични отбори са Вила и Валенсия. Такива бяха и Дортмунд и Атлетико, преди всички да започнат да ми обясняват, че трябва да ги харесвам.

бонучевите, интер, Реал, Юнайтед.

Който има готино поколение. Не чувствам някаква връзка с Италия, макар че е нормално да искам нашите играчи да се представят добре и да печелят. Не ми пречи на всеки голям форум да подкрепям различен отбор, като в момента харесвам хърватите.

Гърция бате. Тези са Гонзо на националния футбол. Не харесвам и руския спорт, а англичаните искам да се класират само за да отпадат.

Съмнително. Прозорецът се затвори, колкото и да не ни се иска. За десет години напред е невъзможно да се прогнозира, но много скоро трябва да бъде отворена нова страница, която да даде някаква представа за бъдещето.

От тези, които съм гледал - синият от 2015.

Отказвам се от отбора всеки път, в който Стураро е бек.

Този коментар е бил редактиран от div на 21 Oct 2017, 05:46

--------------------

+Quote Post
vench
коментар 21 Oct 2017, 08:48
Коментар #5

Juventus star

Първо поздравления към пинк флойд, наистина беше удоволствие за мен да прочета поста. Вече освен заради Буфон, ще искам да спечелим Шампионска лига и заради него biggrin.gif

Мисля, че годината е 1998, но не съм напълно сигурен. Сериозно започнах да гледам от сезон 99/00 и от тогава досега почти не съм изпускал мач.

Причините на първ поглед са малко субективни, но нито за миг не съм съжалил. На първо място ми хареса името, което и до ден днешен (заедно с Аякс) бих определил за най-готиното име на отбор изобщо. Просто нямаше как да стана фен на Интер, защото дори не ми звучи като отбор, а като някаква куриерска фирма. Реал Мадрид също ми е доста дразнещо, имайки се предвид че в Испания има 5-6 "реала". Втората причина е екипа. Третата причина е, че иама няква симпатия към Италия от детството си, но не съм сигурен на какво се дължи. Четвъртата причина ще я кажа в следващия отговор.

Първият мач, който гледах е срещу Интер и годината трябва да е била 1998 година. Бяхме на лагер с целия клас и се събрахме в една голяма зала да го гледаме на един малък телевизор. Бяхме два класа, близо 30 момчета и абсолютно всички бяха за Интер, където тогава играеше Роналдо. Само аз и още едно момче бяхме за Ювентус и това е деня, в който станах фен на този отбор. Както казах, просто ми харесваше името и екипа, макар че си признавам, че не знаех нито един футболист от отбора. До голяма степен исках и да заложа на алтернативата, имайки се предвид, че всички бяха за Интер. Дори бях нарисувал плакат, на който пишеше ЮВЕНТОС! Тук е моментът да кажа, че освен мен имаше още едно момче, което избра Ювентус и двамата с него до ден днешен сме фенове на отобра, близо 20 години. Иначе, както знаете, мачът завърши 1:0 и всички казаха, че съдията бил подкупен. И че Роналдо бил подкупен също. После едно момче ми нарисува един плакат с димяща купа и надпис "Ето ви купата, духайте си супата" и ми я лепна на вратата на стаята. Между другото той сега е фен на Реал Мадрид.

Не съм гледал, но не ми е чак такава мечта. Тоест, би ми харесало много разбира се, но предпочитам един спечелен финал да гледам по телевизията, отколкото да присъствам на някоя загуба, което доста би ми развалило кефа.

Имам един оригинален екип от сезон 2010/2011 без име на гърба. Преди това съм си купувал фалшиви с имената на Индзаги, Дел Пиеро и Трезеге. Имам и две плажни хавлии. Като бях 7-8 клас цялата ми стая беше облепена в плакати на Ювентус. Купувах си всички възможни футболни списания, когато имаше плакат на наш играч. Имах два различни плаката на Индзаги, на които си е събрал ръцете в типичния италиански жест за молитва. После един приятел си купи принтер и ходих да ми принтира избрани от мен плакати, което беше наистина огромно щастие, въпреки че бяха на формат А4.

Първата титла от сезон 01/02, просто защото беше първата. После бих сложил "новата първа" с Антонио Конте, просто защото нещата бяха тръгнали много на зле и можеше и досега да са така. Това, че славата е вечна не го вярвам. Питайте Ливърпул.

Ще изброя три мача, макар че за съжаление мога да ги направя 20. Дори като се замисля помня повече гадни загуби, отколкото велики победи. На първо място класирам Кардиф. И друг път съм казвал в този форум, за мен този мач беше ВСИЧКО ИЛИ НИЩО. Любимият ми отбор срещу най-омрзният ми. Възможността Буфон да изпревари омразния Роналдо за Златната топка. Възможността след толкова дълго чакане, най-накрая и аз да се порадвам на Шампионска лиа. Възможността да се счупи прокобата да губим финали. Само да кажа, че двата ни спечелени също не са особено впечатляващи, така че може да заключим, че като цяло играем много слабо на финали, което е ужасно тъжен факт. Вторият мач е този с Байерн отпреди 2 сезона. Както каза div изгубихме спечелен мач и то заради глупост. Понякога не мога да повярвам как психиката на възрастни мъже милионери може да бъде като на петокласник. Байерн тогава бяха отчаяни, вкараха от едно случайно центриране и тръгнаха да ни нападат на мускули пак без никаква идея. И нашите просто се насраха и си свалиха гащите. Още ме е яд за този мач. На трето място слагам финала с Милан, защото все пак ми беше първият загубен. Не съм знаел какво ме чака изобщо.

Дел Пиеро, Зидан, Недвед, Буфон и Дибала. Да, знам, знам, че Дибала още не е готов за този списък и че догодина може да си тръгне. Отворих му място, защото вече 10 години в пантеона на най-големите не е попадало ново име и искам да си позволя този лукс. Дано му е на кадем.

Собственият ми въпрос малко ме затруднява, защото от една страна не ми се изреждат бидоните, от друга не мога да се сетя за петима човека, които чак толкова да са ме надразнили. Все пак ще обобщя всички нападатели, които минаха през Ювентус в годините, когато се опитвахме да заменим Трезеге и Дел Пиеро. Това са Якуинта, Амаури, Матри, Освалдо, Вучинич, Тони, Бориело, Бентнер, Пепе, Джовинко, Анелка... Умишлено не включвам Куалярела, защото според мен той имаше потенциал да стане много голям играч, но не попадна по точното време на точното място. Иначе просто ми беше гадно да гледам как всяко лято взимаме дърво след дърво, а после се чудим защо голмайстора ни е с 9-10 гола.

10) Любимият треньор през годините?

Ще кажа Конте, само защото ни измъкна от тази дупка и мисля, че засуглата е главно негова. Все пак после направи същото и в Челси. Иначе европейският Юве на Конте беше много зле.

Агуеро! Сезонът, когато Сити го взе, се водиха уж напреднали преговори. Този играч щеше да ни изстреля на горното ниво и да ни реши проблема в атака за 10 сезона напред. Взехме обаче Матри... Иначе много съм искал Ван дер Ваарт, Рибери и Суарес, още когато бяха по-млади и не бяха се пръснали по грандовете. Много исках и Фернандо Кавенаги от Ривър Плейт, но добре че не го взехме biggrin.gif

Доскоро исках Верати, но главно защото рязко намаляха италианците в отбора, а и мисля че може да се впише. Покрай сагата с Барселона обаче малко ми опротивя. Иначе от триото на Тотнъм - Ериксен, Кейн и Али не бих отказал никой. Би било доста екзотично англичанин да играе в Ювентус и си е голям риск, но аз съм привърженик на рисковете и мисля, че точно такива експерименти са солта на футбола. Само си представте Хари Кейн капитан на Ювентус след 10 години biggrin.gif

13[b]) Симпатизирате ли на друг отбор в Европа?[/b]

Симпатизирам на Барселон, главно защото мразя Реал Мадрид. Срещу Байерн Мюнхен или някой английски отбор пак бих бил за тях, но толкова. Винаги стискам палци на всички италиански отбори в Европа, освен на Интер. Те не са италиански отбор, името им е тъпо, екипът им е грозен и като цяло са адски смотани. Не знам как имат фенове. Ебахти тъпия отбор.

Израснах с омраза към Манчестър Юнайтед... Трябва обаче да призная, че годините на Бербатов там доста я убиха, защото тогава им гледах доста мачове. Сега отново са ужасно противни, но до някаква степен са ми безобидни, затова не ми пука толкова. Затова със сигурност ще отговоря РЕАЛ МАДРИД, като причината е най-вече в Роналдо. Никога не бих отрекъл, че е страхотен футболист, просто излизам от кожата си само като го гледам. Няма такова самовлюбено лайно като него на планетата. Освен това бих казал, че последните два сезона са супер късметлии (не визирам мача в Кардиф, там ние сме си виновни) и просто от сега тръпна в очакване дали и този сезон ще бъде така.

Италия. На финала 2000 година плаках след загубата от Франция.

Германия. Винаги ме е дразнил фетишът към Германия у почти всички българи. И все пак признавам, че в последните години имат най-стойностния отбор. Надявам се Франция да им отнеме това скоро.

Този въпрос си го задавам много често. Би трябвало да кажа НИКОЛКО, защото всяка титла е изстрадана. От друга страна не мога да не си призная, че четири, пет, шест, седем поредни титли просто губят сладостта си, когато няма евроуспехи. Почти всичко бих разменил за Шампионска лига, но няма голямо значение, защото няма да бъде честно. Отборът трябва да я спечели, не аз да стоя и да прввя заменки...

Цяла книга мога да напиша. Според мен отговорът е "Не". Причината е следната: Не мисля, че в близките няколко сезона ще играем отново финал, защото с тези два си изчерпахме шансовете. Може би за тези 10 гоини ще изиграем още един финал. И мисля, че ще го загубим. Не знам дали е магия, проклятие, манталитет или късмет, но този отбор не може да играе финали. Имаме 9 изиграни финала в ШЛ и общо взето нито един от тях не е особено впечатляващ, дори победите. Тъжното е, че срещу Реал Мадрид започнахме добре, но всичко се срина. Не знам как могат да ни се получат нещата.

Аз съм привърженик на по-ексцентричните идеи за резервен екип, стига да не се стига до кич. Този със зебрата миналата година беше оригинален, защото на практика беше бял екип с много семпъл детайл, който обаче си изобрязява някакъв символ на отбора. Този розовия с голямата звезда също ми харесвае, макар че тонът на розовото беше малко кофти. За титулярен екип мога да кажа, че предпочитан по-тънко райе и бели гащи.

Е, не. Щом в Серия Б не се отказах, няма кога. Все пак най-тежкия период ми бяха онези времена с Ферара, Дзакерони и кой беше още. И въпросните нападатели, които изброявах нагоре. Просто отборът беше отвратителен като състав, резултати и вичко. Може би ако беше продължило това до ден днешен щях доста да охладнея и да започна да пропускам мачове.

--------------------

+Quote Post
Дон Алегри
коментар 21 Oct 2017, 14:14
Коментар #6

Juventus bench

Коментари: 843
Регистриран: 12-February 15
Потребител No.: 24 858

Най-гъзарският екип според мен беше този ама е нещо прекалено лъскав
или този
красота
или този

Този коментар е бил редактиран от Дон Конте на 21 Oct 2017, 14:17

--------------------

"You don't know Inzaghi that well yet," said Juve coach Marcello Lippi after the 4-1 victory. "Sometimes you don't notice him, he may look like he is not involved in the game, but all of a sudden he scores; he is lethal in front of the goal."

+Quote Post
div
коментар 22 Oct 2017, 02:56
Коментар #7

Juventus regular

Цитат(vench @ 21 Oct 2017, 08:48) *
На първо място ми хареса името, което и до ден днешен (заедно с Аякс) бих определил за най-готиното име на отбор изобщо. Просто нямаше как да стана фен на Интер, защото дори не ми звучи като отбор, а като някаква куриерска фирма

Най-вярното изречение, писано някога. Не разбирам как се става фен на отбор, кръстен на такситата в Търново.

--------------------

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 22 Oct 2017, 16:38
Коментар #8

Juventus bench

Коментари: 917
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Откак хванах мача Юве Аякс през 96' . Помня гола на Раванели и сините екипи на Юве. Най-вероятно съм заспал в 15 Мин., Но си обикнах Юве.
Нямам никаква идея. Може би заради спечелената ШЛ през 96'. Малък глорихънтър.
Изобщо футболен не помня. В нас се гледа многомфутбол иначе на Юве вероятно мача с Аякс.
Все още не.
Шалче на 16-18 години, тениски..

3-1 срещу Реал Мадрид. Уникален мач.

Юве-Индустриалчестър 2-3. Още не мога да повярвам как го загубихме този мач.

Дел Пиеро, Недвед, Буфон, Зидан. Тези съм ги гледал и ги откроявам. Маркизио, Киелини, Каморанези, Бардзата ги поставям на едно ниво. Това са футболисти, които съм гледал. Иначе бих казал, че от това, което съм гледал/чел Ширеа е бил много, ама много голям.
Анчелоти, Дел Нери, Дзакерони, Ферара слагам и Капело въпреки, че не изпитвам лоши чувства към него.
Марчело Липи
Пфф нямам идея.
Кроос, Меси/Роналдо, Алаба, Карвахал, един Рамос ще свършат работа.
В България си имам, мина годините тръпката ми към него все повече и повече бива "убивана". Иначе в Европа не.

Реал Мадрид, Челси, напоследък ПСЖ и Юнайтед

Родната чалга дружинка, на големи първенства подкрепям различни тимове в зависимост от футбола, който практикуват Холандия 98, Италия 00, Англия 02, Чехия 04, Аржентина 06, 10

Швеция, Бразилия.
Нито една. За мен титлата в националното първенство е много по ценно от Лигата в този и формат. В Калчото показваш постоянство всеки един уикенд, а Лигата я печелиш с добър жребий, малко късмет и 3 силни мача.
Към днешната дата, не вероятно. Но във футбола съм се нагледал. На страшно нелогични неща, така че защо не?
Сините екипи от края на 90те. Имаше един, с който открихме сезона в Удине, мисля 2010, бял със зелена и червена ивица по средата. Жълтият 1984.

Имаше период, в който следих отбора по-малко. Тъмните години на Коболи Джоли и Блан. Но да ме откажат едва ли.
[/quote]

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 22 Oct 2017, 17:39
Коментар #9

Juventus champion

Маркизио, Делио няма ли да върне тръпката tooth.gif? Иначе Челси и на мен са ми неприятен отбор, а е странно, защото при тях имаше доста симпатични футболисти през годините, част от които и италианци. Но след МЮ си остават най-неприятното нещо от Англия. Дори с Конте и състав, от който ще се радвам на 80 % от играчите при нас, пак не мога да им се радвам. Див, иначе Йозил също ми е стара цел - нека е бавен, муден, незаинтересован. Изключително класен футболист, в който има живот. Наистина на моменти има навика да те вади от кожата, защото не се напряга особено, но до някаква степен е разбираемо. Играчи като Йозил и Санчез (Жиру също) трябват да играят голям футбол - в добър отбор, при качествен треньор. Не им отива да са на място, на което знаеш какво ще се случва от 2008 насам. Вината в Арсенал за всичко е на Венгер.

--------------------

+Quote Post
#8 Marchisio
коментар 22 Oct 2017, 20:41
Коментар #10

Juventus bench

Коментари: 917
Регистриран: 17-April 16
Потребител No.: 25 002

Юнайтед ме дразнят най-вече заради арогантния сетубалски преводач, който лично на мен ми е страшно противен.
Иначе с Роналдо и Тевез бяха симпатичен тим. Подкрепях ги на финала с Челси. А Челси са ми мега противняци от началото на ерата на Абрамович. Трудно ми е още да преглътна оная калитарска титла от 2012г.
Интер също. Помня им едни мачове май през 98' срещу Спартак Москва за УЕФА, където бяха много симпатични с Джоркаеф, Роналдо и Саморано. Може би съм бил малък и не съм следял какво се е пишело по медии и т.н.
Виж от 2006г. са ми в черния списък тия утайки.

Колкото до другите сини, вече ме отказаха да ходя на стадиона (последно ходих миналата година по това време), все още ги гледам по телевизията, но вече далеч не се впрягам толкова. Примерно днес изхабих много повече нерви от вчера. Делко си е тренер и половина за нашето първенство.

Този коментар е бил редактиран от #8 Marchisio на 22 Oct 2017, 20:48

+Quote Post
div
коментар 22 Oct 2017, 22:48
Коментар #11

Juventus regular

Цитат(pinkfloyd39 @ 22 Oct 2017, 17:39) *
Маркизио, Делио няма ли да върне тръпката tooth.gif? Иначе Челси и на мен са ми неприятен отбор, а е странно, защото при тях имаше доста симпатични футболисти през годините, част от които и италианци. Но след МЮ си остават най-неприятното нещо от Англия. Дори с Конте и състав, от който ще се радвам на 80 % от играчите при нас, пак не мога да им се радвам. Див, иначе Йозил също ми е стара цел - нека е бавен, муден, незаинтересован. Изключително класен футболист, в който има живот. Наистина на моменти има навика да те вади от кожата, защото не се напряга особено, но до някаква степен е разбираемо. Играчи като Йозил и Санчез (Жиру също) трябват да играят голям футбол - в добър отбор, при качествен треньор. Не им отива да са на място, на което знаеш какво ще се случва от 2008 насам. Вината в Арсенал за всичко е на Венгер.

Ще разводним лексикона, но не мисля, че вината за всичко е на Венгер. Дъртия от години не знае на кой свят е, никой няма да спори за това, но решенията на проблемите на Арсенал започват от Кронке. Ако собственикът не се задоволява с прилично класиране, минаване на групите в ШЛ и яко въртене на пари с Венгер, Арсенал ще тръгнат нагоре, защото имат огромен потенциал като марка. Достатъчно ерудиран си на тема спорт, предполагам си запознат със спортните начинания на Кронке отвъд океана. За тези, които не са - Kroenke Sports & Entertainment освен Арсенал притежава Нъгетс в НБА, Авс в НХЛ, Рамс в НФЛ и още два отбора в щата Колорадо - един в МЛС, един в някаква лига по лакрос. Докато за последните два не знам нищо, Нъгетс са олицетворението на посредствеността в НБА (middle of the pack) и не са играли плейофи от години. Авс са чувствително най-слаби в НХЛ, Рамс са от петте най-слаби в НФЛ. Да, спортовете са различни, но дава някаква представа за какъв собственик говорим. Излязоха някакви информации, че взима пари от Арсенал за да финансира стадиона, който строи на Рамс в Лос Анджелис. Приоритетите му са много съмнителни, а сравнени с него, Елкан и Аниели са си all-time елитни. Венгер няма как да е виновен сам за всичко. Съмнявам се, че пълно преструктуриране е възможно, не съм чел да се говори и за продажба, но евентуално привличане на по-футболни хора в ръководството би била първата сериозна крачка напред за Арсенал. Проблемите им започват доста преди неща като титулярен състав и схема, а за да станат смислен отбор, освен Венгер, трябва да изритат и средняшката философия, която се е загнездила. Наистина е жалко, че с наличието на пари и голям маркет привлякоха и пропиляха пиковете на играчи като Санчез, Йозил, че и последните години от Косчелни - играчи, които ако се бяха оказали при нас, щяха да ни пратят в друго измерение.

Този коментар е бил редактиран от div на 22 Oct 2017, 22:49

--------------------

+Quote Post
bianconer86
коментар 22 Oct 2017, 23:07
Коментар #12

Promising youngster
*

Коментари: 1
Регистриран: 23-September 13
Град: Русе
Потребител No.: 24 799

Чета форума от много години, но никога не съм бил по писането. Реших, обаче да пиша в тази тема, понеже въпросите са интересни и винаги ми е било интересно да чета мнения на други съмишленици, фенове на любовта на живота ми.

Точно фен не бих казал, понеже почти нищо не съм разбирал от футбол и не бих казал, че съм следил много, много мачовете, но годината в която съм избрал Ювентус е 1993.
Роберто Баджо. Като малък майка ми, ми правеше прическа с опашка и ми казваше, че така ходел един много добър футболист. Естествено предизвика интерес в мен, и така отиваме към въпрос номер 3.
Помня, че всяка неделя в едноименното предаване, излъчваха "дерби от безподобното калчо". Дядо ми каза, че Роби Баджо играе в Юве, коментатора през 3 минути ги наричаше "Старата госпожа", което на мен ми беше много смешно и така се запалих. Мачът беше срещу Фиорентина. Иначе първият футболен мач изобщо, а не само на Юве, който помня беше полу-финала на Евро92 - Дания - Холандия. Плаках, щото ми бяха обяснили, че холандците са бати готините, пък Дания не ставали.
На Ювентус за съжаление - не. Иначе естествено, че съм.
Ами през годините съм имал 5, 6 тениски все на Дел Пиеро. Сега си взех новия екип с Игуаин, щото съм дебел вече, и ходя брадясал и ме лигавят, че приличам. Иначе, аз предпочитам да купувам дрехи, които мога да нося не само като ходя да ритам примерно. Имам пуловер, 4 поло тениски и горнище на анцуг.
Много са. Аз се радвам на малките неща много. Ай да кажа все пак нещо - Дел Пиеро аплодиран на крака от "Бернабеу" след като им е набутал два гола и ги е бил почти сам.
Тук ще кажа, загубата от Дортмунд на финала 97-ма. Помня, че не можех да повярвам, какво се случва.
Хронологично - Роберто Баджо, Алекс Дел Пиеро, Джиджи Буфон, Недвед и Маркизио.
Футболисти на Юве - Дзамброта, Златко, Кристиан Поулсен, Фелипе Мело и Емануеле Джакерини
Иначе като цяло - Матераци, Джоркаеф, Ларс Рикен, Ариел Ортега, Марек Хамшик и оня индонезийско-белгийски касапин от Рома.
10) Любимият треньор през годините?
Еми дон Марчело.
Ами с първото име може да шокирам някого, но Тоти, въпреки че е боклук и дребна душица, винаги съм му се възхищавал като футболист. Батистута ми беше голяма мечта, също и Хуан Роман Рикелме, който непонятно за мен как, не можа да разгърне огромния си потенциал, като че ли. Последно много исках и Кун Агуеро онова лято, когато го свързваха с нас.
Ами аз харесвам много футболисти, но примерно да кажем догодина ще ни трябва заместник на Джиджи, за това ще кажа - Ян Облак.
Ами симпатизирам на Челси, но все по - малко и по - малко през годините. Едно време започнах да им симпатизирам заради Дзола и Виали, вече са ми почти безразлични.
барцилона, барцилона и пак барцилона. Винаги съм ги мразел и всичко около този клуб ми е било противно /манталитет, футболисти, фенове и т.н./
Ами освен България естествено, съм фен на Скуадрата и ги подкрепям на всеки голям форум.
Франция и малко странно, но Аржентина. Напоследък и Португалия.
Нито една. Никога.
Ами за разлика от настроенията, които виждам тук, аз мисля, че ще спечелим.
Е, синият със жълтите звезди от 96-та е класика. Иначе всички изцяло черно, които сме имали през годините.
20) Имало ли е период, в който сте били готови да се откажете от отбора?
Естествено, че не.

+Quote Post
Sllai
коментар 23 Oct 2017, 09:02
Коментар #13

Primavera player
**

Коментари: 234
Регистриран: 4-April 12
Потребител No.: 24 659

Някъде от 2001, като преди това първият чуждестранен отбор, който харесвах наистина бе Ман Юн в края на 90-те и началото на новия век с Коул, Йорк и все още младите Скоулс, Гигс, Бекъм. По-късно, вече като фен на Юве, не бях изненадан, когато в интервю Фърги каза, че е градил този отбор по подобие на Юве на Липи от 90-те. Определено Ман Юн тогава играеха до последно и можеха да обърнат всеки мач.

Купих си фланелка с номер 10 през 2000 година някъде, след което се поинтересувах кой е този номер 10 в Ювентус, дори не му знаех името. Започнах да гледам мачовете му и оттам-нататък всичко беше ясно.

Нямам никакъв спомен. Първото първенство, което следих изцяло бе Световното 98.

На Ювентус - не.

Както казах тениска на капа с D+ отпред. Абсолютна класика. Плюс още няколко шала, шапка и други щамповани тениски.

Безспорно най-добрият мач на Юве, който съм гледал е мача с Реал през 2003 - 3-1. Но си спомням един мач с Фиорентина, в който топката така и не щеше да влиза във вратата, а Ювентус игра страхотно и до последно. Това също бе една от причините да харесам отбора. Този мач беше може би някъде 2001 година. Имам спомен, че младият Адриано игра под наем във Фиорентина тогава, а Юве в крайна сметка не спечели мача. Но какво да правиш, точно загубите те правят фен на един отбор, а не победите. EDIT след справка в гугъл.. всъщност Юве са били 2-1 тогава, явно не си спомням мача толкова добре..

Няма такава, те са част от играта. Футболът преди всички е игра за удоволствие.

Големите петима от новия век са ясни. Трябва да отлича обаче и Лилиан Тюрам - може би най-силният защитник, който съм гледал в Юве, а може би и въобще. До него рамо до рамо върви Бардзали. Харесвах и Дзамброта и експлозивността на Ди Вайо в нападение - изключително недооценен нападател.

Няма такива - когато играта приключи, всички са просто хора, които печелят от играта, която обичат. Разбира се не харесвам играчите, които симулират, бавят времето, плюят, бият се и провокират. Всички ги знаете кои са. Но както казах, това е игра. Все пак, респект към всички.

Липи, разбира се. Алегри, обаче, също е класа. Уважения към Хитцфелд, Фъргюсън и Дел Боске, които бяха топ в началото на века. А Байерн на Хайнкес беше абсолютната машина за печелене.

Нямало е такъв през годините, Ювентус винаги е бил супер компактен отбор с изключителни единици. Сега от погледа на времето, със сигурност един Феномен или пък Батитуста щяха да добавят нещо към величието на отбора.

Единественият който към днешна дата може да доокомплектова Ювентус е Икарди post-294-1158668522.gif blink.gif biggrin.gif Тук не се шегувам.. Ще е идеален за заместник на Игуаин, обаче, както и Роналдо, това ще е невъзможен транфер.. Няма да е лошо да вземен и някой защитник и вратар, че всички поостаряха.. biggrin.gif

Винаги съм казвал, че Байерн е другата страна на монетата на Юве, само че от немска страна. Харесвах Валенсия в началото на века с Аймар и Бараха, както и ПСВ с Кежман и Робен, също в началото на века. Българските ме отказват все повече и повече с всеки изминал ден..

Силният на деня, обикновено напомнан прекалено с ПР - такива бяха Реал в началото на века, Барса на Рийкард и Гуардиола, Ман ЮН, Ливърпул и Челси през 2005-2010. Но това никога не е било омраза, а съперничество, комбинирано с уважение - напълно в духа на Ювентус.

Извън България, Италия, разбира се. Евро 2000 беше запомнящо се, като страшно много харесах тогава и Толдо. Даже се чудих, какъв пък е този Буфон, който по принцип е титуляр, обаче не играе, защото е контузен, че чак да е по-добър от огромния Толдо по време на Евро 2000. Е, разбрах впоследствие кой е този Буфон. biggrin.gif

Няма такъв. Но винаги англичаните са забавни, точно заради пи ар кампаниите.

Ясно е: 0.

Сигурно, ама пет пари не давам за това. Само да играят по-често и по до към края, за да има зрелище.

Екипите на kappa са класика, но от тези, които съм гледал съзнателно като фен на Юве - може би белият през сезон 2002-2003.

20) Имало ли е период, в който сте били готови да се откажeте от отбора?

Да, когато направихме равни като домакини с Комо (1-1) и Парма (2-2) в началото на сезон 2002-2003. Това бяха първите ми години като фен на отбора и все още не бях свикнал, че такива равни и загуби от Пиаченца, Комо, Модена и Месина ще има много. Всъщност, оказа се, че това му е чарът на отбора.

Този коментар е бил редактиран от Sllai на 24 Oct 2017, 08:00

--------------------
Average Is Just Not Good Enough!..

+Quote Post
Replicant
коментар 23 Oct 2017, 20:51
Коментар #14

Juventus regular

Коментари: 2 251
Регистриран: 26-April 16
Потребител No.: 25 004
Любим футболист:Alessandro Del Piero

И аз да се разпиша. 😊

1996, тъкмо се ориентирах към клубния футбол и Юве взеха Шампионска Лига. Дел Пиеро тогава беше нещо, като Неймар или Мбапе днес - млад, талантлив, силно обичан от медиите.

2) Каква е причината да изберете точно този отбор?.
Споменах по-горе.

Нямам точен спомен, но ше да е някой мач от калчото. Помня, че гледах Юве, както и Барса (бяха популярни и по това време у нас, заради Стоичков.

Да. Още когато гостуваха на Левски.

Няколко тениски, футболни и тип поло. Имам знаме, флагче и други.

Титлата след Калчополи. Реваншът с Реал през 2003-а. Изобщо пътят към финалите през 97-а, 98-а, 99-а (Опа..), 03-а, 15-а, 17-а.. жалко, че не постигнахме успеха, но пък наистина страхотни емоции имам от тези походи.

Загубите на финалите на ШЛ, кюкакто и на полуфинала с Юнайтед през 99-а. Мамето им мръсно.

Дел Пиеро, Зидан, Трезеге, Буфон, Недвед.

Не мисля, че има такива. Бонучи ми стана мнпго антипатичен след този трансфер.

Липи. Старият има истинска харизма.

Той дойде, ама си замина преди да стане работата. Тиери Анри е един от футболистите, кокто спечелиха феновете на всички отбори.
Много го харесвам.

Не искам звездни попълнения, но искам качество. Савич от Лацио, де Врай също от там ще се впишат добре в отбора.

Не. Има отбори които ми стават сипатични в определени моменти, заради конкретни играчи или стилът им на игра. Не са от грандовете.

Манчестър Юнайтед, следвани от Интер.

След нашите лъУе'е, определено Скуадра Адзура.

Не мисля, че имам, но гърците винаги са отблъсквали с антифутбола си.

Ха..

Ако се задържим в играта, да. Скоео Меси и Роналдо няма да владеят футбола и тогава ще има за всички.

Синият, асоциирам го с титлата през 96-а.

Не. След Калчополи съм сигурен, че няма и да има. Щом това преживяхме..

Fino Alla Fine!

Този коментар е бил редактиран от Replicant на 24 Oct 2017, 08:10

+Quote Post
ribery
коментар 23 Oct 2017, 21:24
Коментар #15

Primavera player
**

Коментари: 249
Регистриран: 10-February 12
Потребител No.: 24 635

1989-1990.... нейде
Абсолютна любов от пръв поглед
Спомням си един финал за купата на Уефа с Парма или Дортмунд..
Не. Чист мързел
Много тениски.
Мисля, че най-много се вълнувах на два мача - с РМ 3-1 и когато победиха Удинезе за титлата 2002 мисля. Всичките ми спомени, свързани с Ювентус, са хубави
Другите понасят загубите на Ювентус трудно. Аз им го правя трудно, ако решат да ми говорят smile.gif Нищо не ми изпъква като спомен за лош спомен.
Аз харесвам истинските животни - Недвед, Давидс, Киелини, Ибряма, Монтеро. Ще ми се да имах по-широки впечатления от великите играчи през годините.
Мота, Амаури, Боклучи, ако щете вярвайте, Мело, МОЛИНАРО
Липстъра
Феномена, разбира се.
Честно казано, не гледам други отбори. Нямам поглед върху безкрайно многото смешници, които се мислят за легенди с 10 мача. В момента има един Меси и доста на брой добри футболисти. Гледах контролата с Тотнъм и Кейн наистина е много добър. Едва ли ще дойде. Вече имаме Пяца и Бернардески. Достатъчни са ми
Барселона.
Мангалчестър, Принтер, Дебелия балет. По-скоро вече хич не ме интересуват
Всички европейски отбори без Португалия и Англия
Бразилистан. Северна Корея. Мексико ме дразнят.... и аз не знам защо
Без бой нищо не давам tongue.gif Николко
Надявам се. Ще е готино.
Те повече ми харесват от титулярните. А няколко проекта, които не са стигнали до производство, са още по-красиви.
20) Имало ли е период, в който сте били готови да се откажете от отбора?
Има период, който ме накара да обичам клуба.... 100на пъти повече. Преди 10на години.

--------------------

+Quote Post
lyubaka
коментар 24 Oct 2017, 16:36
Коментар #16

Juventus bench

Коментари: 686
Регистриран: 1-April 16
Град: Варна
Потребител No.: 24 990

82-бил съм малък а имаше СП ,където Италия стана шампион ,а половината отбор беше от Юве,после разбрах че и Платини ще играе в отбора,а той беше от звездите на световното...
Така в общи линии започнах да се интересувам от резултатите и мога да кажа,че 83 след загубения финал вече бях станал тифозо,мислех си-добри сме ,сигурно следващата година ще спечелим,е следващата спечелихме другия турнир(КНК),който имаше почти същата стойност по него време,а после дойде Хейзел...
вероятно всичко е една симбиоза м/у фактите по-горе,а с годините ставах все повече и повече убеден ,че това е отбора
нямам точно спомен
няколко,гостуванията им в България след 90-та ,в Италия няколко мача
знаме,шалове,най-различни дребни джунджурийки и фланелки като Капи-те са най-готините
хм...то да е един момент,ами те са много,но няма да забравя първата си среща на живо -очи в очи както се казва с отбора на Липи ,когато гостуваха на Армията,бях пред хотела където бяха настанени и като излизаха -автографи ,снимки..
всяка загуба е трудно поносима,но с/у Дортмунд е може би най-болезнената,както и лично за мен финала с Парма 95 за УЕФА,обрата с/ МЮ,удавянето в Перуджа.....вече свикнах
Паоло Роси,Платини,Ширеа,Баджо,Алекс
чисто физическа антипатия-Тевез,Рибери,Матераци,Тьофтинг,мале как забравих Мунтари
а иначе като дразнители на терена Марадона,Симеоне,Тоти,Недвед(нямаше мач докато играеше с Лацио с/у нас да не е най-добрия на терена,затова го и взехме),Стоичков,Хулио Круз.....
Липи
Ван Бастен-невероятен голмайстор ,по негово време Милан станаха Милан,а ние бяхме в една дупка ...
няма конкретно някой който искам толкова много ,че да не мога да преживея факта ,че няма да дойде
няма начин
Ливърпул,МЮ,Барселона

Скуадрата
чак такива нямам
нищо не разменям
бях убеден ,че с/у Реал вече е дошъл момента
черните
WTF?

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 24 Oct 2017, 19:14
Коментар #17

Juventus champion

Тьофтинг post-294-1158668614.gif. Този е датският торбалан, вярно беше много intimidating тип smile13.gif. А за дон Диего си напълно прав, аз се съгласявам - рядко противен тип, по който медиите се прехласваха. Но как да е по друг начин, само той, Бест и нещо си там на народа Гиби можеха да са толкова фамозни, излизайки на черешата post-294-1159108009.gif. Иначе темата за да върви напред, може би трябва и да се пише малко повече. Сивият екип със Спортал за реклама на мен ми допада, макар че е нещо, мязащо на тренировъчна фланелка повече.

--------------------

+Quote Post
Дон Алегри
коментар 24 Oct 2017, 20:23
Коментар #18

Juventus bench

Коментари: 843
Регистриран: 12-February 15
Потребител No.: 24 858

Цитат(pinkfloyd39 @ 24 Oct 2017, 19:14) *
Тьофтинг post-294-1158668614.gif. Този е датският торбалан, вярно беше много intimidating тип smile13.gif. А за дон Диего си напълно прав, аз се съгласявам - рядко противен тип, по който медиите се прехласваха. Но как да е по друг начин, само той, Бест и нещо си там на народа Гиби можеха да са толкова фамозни, излизайки на черешата post-294-1159108009.gif. Иначе темата за да върви напред, може би трябва и да се пише малко повече. Сивият екип със Спортал за реклама на мен ми допада, макар че е нещо, мязащо на тренировъчна фланелка повече.

Всичките със Сони бяха голяма сила. Със сивия сме играли срещу Интер на гостуване, ама май е с телеплюс. Със спортал може да сме играли само в началото(онова 4-4 с Хамбург). Не си личи на снимките, ама бяха много лъскави и хващаха окото. Отделно имат сантиментална стойност за мен, защото беше последният сезон в който играха Индзаги Дел Пиеро и Зидан заедно. post-294-1159108069.gif

--------------------

"You don't know Inzaghi that well yet," said Juve coach Marcello Lippi after the 4-1 victory. "Sometimes you don't notice him, he may look like he is not involved in the game, but all of a sudden he scores; he is lethal in front of the goal."

+Quote Post
vench
коментар 26 Oct 2017, 20:38
Коментар #19

Juventus star

Оказва се, че много хора са станали фенове в края на 90-те, което изобщо не е случайно. Не го намирам за нещо лошо, напълно логично си е. Лошото че вероятно през последните 15 години сме оставили голяма дупка и много трудно дете би си избрало Ювенус. Сега първи избор са Барселона и Реал Мадрид, заради Меси и Роналдо, а и заради много шампионски лиги, който натрупаха. После верпятно са Манчестър Юнайтед, който си е доста обичан отбор в България по необясними за мен прични. Интересно ми е сега покрай двата финала дали има някакво раздвижване... Това лято за първи път от доста време започнах да виждам в Бургас деца с фланелки на Ювентус (предимно русначета и други руси туристчета).

Между другото - един любопитен факт. На финала срещу Барселона имахме към 13 млн. харесвания във Фейсбук, а сега 2 години и половина по-късно са 30 млн. харесвания. Покрай финала с Реал Мадрид растяха с хиляди на ден буквално. Не че това има някакво значение, аз просто си разсъждавам.

--------------------

+Quote Post
nameless
коментар 26 Oct 2017, 22:12
Коментар #20

Juventus regular

Коментари: 1 870
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Няма нищо чудно във фен масата на Юнайтед в БГ. В годините когато "най-висшата" лига започваше да стъпва все по-здраво на БГ пазара, точно Юнайтед доминираха. Последва и Бербатов. Та те даваха мачове на Тотнъм и Фулъм пред тези на отборите от топ 4 biggrin.gif

Този коментар е бил редактиран от nameless на 27 Oct 2017, 09:08

--------------------

+Quote Post

2 страници V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st September 2018 - 00:43ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team