IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

45 страници V  « < 43 44 45  
Reply to this topicStart new topic
> Книги, от всички жанрове
nikentus
коментар 28 Jun 2018, 11:06
Коментар #881

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 4 914
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Walter Isaacson - Einstein: His Life and Universe

Аудиокнигата ми хареса много. Препоръчвам. smile.gif

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
odyssey7
коментар 28 Jun 2018, 13:35
Коментар #882

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 648
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(nikentus @ 28 Jun 2018, 13:06) *

Walter Isaacson - Einstein: His Life and Universe

Аудиокнигата ми хареса много. Препоръчвам. smile.gif

Има я преведена и на български, както и още две книги на автора - "Иноваторите" и биографията на Стив Джобс. Чел съм за Айзъксън, че е един от най-добрите биографи на нашето време. Писал е още за Да Винчи, Франклин и Кисинджър - все книги, както и споменатите по-горе, на които съм им хвърлил око отдавна.

пс: преходът ми към електронните книги мина гладко и безболезнено, но все още ми е тегаво с аудиокнигите. Някакъв готин ентусиаст започна да превежда "Основи на икономиката" на Томас Соуел в аудио вариант (https://www.youtube.com/watch?v=f18-UEItv-o) - една от задължителните книги в икономиката - и слушайки, нищо не ми влиза в тиквата. Отдвама го по-скоро на приспивното темпо на автора, отколкото на моя идиотизъм, защото като си пускам лекции за фон си е ок.

Този коментар е бил редактиран от odyssey7 на 28 Jun 2018, 13:44

+Quote Post
nikentus
коментар 28 Jun 2018, 14:13
Коментар #883

ювентинец

Коментари: 4 914
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

Цитат(odyssey7 @ 28 Jun 2018, 13:35) *
Има я преведена и на български, както и още две книги на автора - "Иноваторите" и биографията на Стив Джобс. Чел съм за Айзъксън, че е един от най-добрите биографи на нашето време. Писал е още за Да Винчи, Франклин и Кисинджър - все книги, както и споменатите по-горе, на които съм им хвърлил око отдавна.

Ммм, че приятна изненада. Май я няма в наличност обаче, защото изданието е от 2009 г. Това е книга, която с удоволствие бих прочел на хартия, защото има пасажи, в които се обяснява за абстрактните конструкции, които прави Айнщайн за да си представи пространствено-времевия континуум. Определено не успях да загрея на няколко пъти интересните мисловни експерименти, които е правил. Биографиите на Да Винчи и Франклин също съм си ги подготвил, а и аз съм срещал много високи оценки за Айзъксън.

Цитат(odyssey7 @ 28 Jun 2018, 13:35) *
пс: преходът ми към електронните книги мина гладко и безболезнено, но все още ми е тегаво с аудиокнигите. Някакъв готин ентусиаст започна да превежда "Основи на икономиката" на Томас Соуел в аудио вариант (https://www.youtube.com/watch?v=f18-UEItv-o) - една от задължителните книги в икономиката - и слушайки, нищо не ми влиза в тиквата. Отдвама го по-скоро на приспивното темпо на автора, отколкото на моя идиотизъм, защото като си пускам лекции за фон си е ок.

Не се насилвай. Насила хубост не става и без това. Когато (ако) му дойде времето ще разбереш удобството на аудиокнигата. Поне при мен то е, че често съм на път и открих, че ми е по-приятно да слушам книга, отколкото музика, а и май слуховата ми памет е доста добра.

Иначе да. Цяло изкуство е да бъдеш разказвач (лектор) на книга. Този ентусиаст има още какво да учи, но с достатъчно репетиции ще стане много добър.

--------------------

+Quote Post
odyssey7
коментар 28 Jun 2018, 14:48
Коментар #884

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 648
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(nikentus @ 28 Jun 2018, 16:13) *
Ммм, че приятна изненада. Май я няма в наличност обаче, защото изданието е от 2009 г. Това е книга, която с удоволствие бих прочел на хартия, защото има пасажи, в които се обяснява за абстрактните конструкции, които прави Айнщайн за да си представи пространствено-времевия континуум. Определено не успях да загрея на няколко пъти интересните мисловни експерименти, които е правил. Биографиите на Да Винчи и Франклин също съм си ги подготвил, а и аз съм срещал много високи оценки за Айзъксън.

https://www.ozone.bg/product/ajnschajn/

Нямаше я с години а кожодерите, които продават книги и искаха около 50лв. Ако визираш нея, защото "Иноваторите" се изчерпа за около година, което ми се стори нетипично, но Софтпрес са задници. Същото се случи и с биографията на Джобс, но поне нея я има в Замунда или читанка.

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 28 Jun 2018, 15:19
Коментар #885

Juventus star

Коментари: 3 477
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

Като стана въпрос за Айнщайн:

Цитат
Историята от 1916 до 1955 г. играе важна роля в писмата. Централните научни теми в кореспонденцията между Айнщайн и Борн са теорията на относителността и квантовата теория. Но наличната кореспонденция не свидетелства само за почти драматичните спорове относно правилното тълкуване на атомарните явления. Тя показва също как в дискусията са вплетени човешки, политически и светогледни проблеми. Айнщайн и Борн, проявяващи тотален интерес към обграждащите ги социални структури, взимат - страдайки и копнеейки - участие в съвременната си история.

Проф. д-р Вернер Хайзенберг, Нобелов лауреат

Освен множество специализирани физически и математически анализи или дебати от най-висшия пилотаж, в които е намесен целият природонаучен елит на епохата, текстът обема тежки масиви от немската и европейската висока култура, нееднопланови социални и политически анализи, драматичноекзистенциални рефлексии, детайлни тълкувания на академичната ситуация (в Германия, Великобритания, САЩ, СССР) и т.н., и т.н. Сигурно е възможно кореспонденцията между Айнщайн и Борн да бъде преведена от един-единствен човек, който обаче следва да е белязан с гениалност. В един момент просто решихме да го направим заедно.

Проф. д.м.н. Иван Ланджев

Проф. д.ф.н. Георги Каприев

Излезе тези дни.

--------------------
42

+Quote Post

45 страници V  « < 43 44 45
Reply to this topicStart new topic
3 потребител(и) четат тази тема (3 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 19th July 2018 - 23:07ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team