IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

26 страници V  « < 24 25 26  
Reply to this topicStart new topic
> NHL, и всякакъв хокей
div
коментар 20 Mar 2018, 16:49
Коментар #501

Juventus regular

Група: Фенове
Коментари: 1 443
Регистриран: 6-May 12
Потребител No.: 24 679

За Нешвил възможен е не само финал на конференцията, но и повторен шанс за Стенли. Честно казано на мен са ми странни в ролята на фаворит и не се намеам да прогнозирам, защото обикновено влизат като аутсайдер, но това е отбор без сериозни слабости. Построени са за плейофи, имат най-добрата защита в лигата заедно с Тампа, а типове като Форсбърг, ПиКей и Йоси, които така или иначе са елитни, са доказали, че в плейофите вдигат нивото осезаемо. Дълбочината е на ниво, Рине е кандидат за Везина, в спешъл отборите се справят, а и като цяло набраха скорост в най-добрия момент. Друг важен фактор е, че на запад за пръв път от доста време не личи да има някакъв друг heavyweight, който да може да е сериозен конкурент на фаворита. Отбори като Колорадо, Далас и Минесота дори и да попаднат в плейофите, общо взето няма какво да направят. Калифорнийските пак ще са тежък съперник за всеки, но и те се представят под наложените в последните 10 години стандарти. Леко несериозно ми се струва най-реалния конкурент да се явява Уинипег (и Вегас, лол), така че запада определено има накъде да се подобрява. Между другото, аз ако бях фен на Предс бих бил най-неспокоен именно при евентуална серия с Анахайм. Остави точковия актив настрана, Дъкс прекараха половината сезон без 4 от 5-мата си най-добри играчи. От основната група буквално всички освен Менсън и Коглиано пропуснаха мачове, но в плейофите ще е различно с пълен състав от Гетцлаф, Линдхолм, Пери, Кеслър, Ракел, Силвърбърг и т.н. Запознат съм с плейофната история между Нешвил и Анахайм, но досега винаги те влизаха като фаворити, а сега ще е обартното, та знае ли човек. Но определено не отписвай Анахайм. Вече в евентуален финал ситуацията става по-засукана. Имаш Тампа, които са тежък фаворит от първия ден на сезона и ъпгрейднаха нереално много на дедлайна. Невероятна дълбочина, страхотен вратар и защита, най-резултатната атака, най-добрия пауърплей, най-добрия играч в лигата, който дори не е Стамкос biggrin.gif Ще влязат в плейофите със защита Хедман - Дотчин, Макдона - Джирарди и Сергачев - Стралман, което е абсурдно добро общо взето. А след като споменах Рине като кандидат за Везина, редно е да се отчете, че и Василевски е такъв. Все пак правилно си споменал, че най-впечатляващия отбор от редовния сезон рядко печели плейофите, но Тампа определено са най-изявения кандидат за Стенли, за разлика от Капс, които в предни сезони печелиха Президънтс трофи и пълнеха гащите моментално в плейофите. Други отбори, които не са за отписване са Питсбърг и копелдаците Брюинс, които могат да бият всеки в седем мача, ако успеят да вдигнат на крака Бержерон, Макавой, Чара, Бакъс, Неш и Дебръск.

Шаркс привидно се представят над очакванията, но това се дължи на вече споменатото ниско ниво на конкуренцията и представянето под стандартите най-вече на Анахайм, Едмънтън и Калгари. Преди сезона очаквах да се борим за уайлд кард, а в крайна сметка ще влезем в плейофите вероятно като втори в дивизията, но това не е много реално. Добрите страни са ясни - спешъл отбори и защита, но липсва скоринг дори с добавянето на Ивендър Кейн, който е страхотна крачка напред. Лидерите са елитни но не са първа младост, а отново изиграха дълъг редовен сезон с много ice-time, поради което е възможно отново да свалят оборотите в най-лошия момент, както стана миналата година. Програма максимум октровено е финал на конференцията, като към днешна дата и това изглежда прекалено оптимистично и го казвам само защото ако излезем от първия рунд, вторият ще е срещу победителя от Вегас и първия уайлд кард. Наистина трябва някакво идеално стечение на обстоятелствата за да се стигне дотам. Все пак май предстои поредна серия с Кингс, при което ще е невъзможно да не се хайпна до небето. Ранната прогноза за Стенли все пак ми остава Тампа, но има да се изиграе още доста, преди да разберем.

Този коментар е бил редактиран от div на 20 Mar 2018, 16:52

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
div
коментар 10 Apr 2018, 01:04
Коментар #502

Juventus regular

Изток:
Тампа Бей - Ню Джърси
Бостън - Торонто
Вашингтон - Кълъмбъс
Питсбърг - Филаделфия

Запад:
Нешвил - Колорадо
Уинипег - Минесота
Вегас - Лос Анджелис
Сан Хосе - Анахайм

--------------------

+Quote Post
europefan
коментар 10 Apr 2018, 15:42
Коментар #503

Juventus star

Коментари: 2 766
Регистриран: 13-September 08
Град: Добрич
Потребител No.: 1 333

Време е за плейофи!

Интересни участници има тази година и очаквам много вълнуващи сблъсъци с изненадващи резултати.

Няма как да не отбележа, че за краткото време, от което гледам по-сериозно хокей и подкрепям Нашвил, те, от отбор средна ръка, достигнаха до финал за Стенли миналия сезон и шампиони от редовния сезон тази година. Исторически времена наблюдаваме и се надявам това да е началото на превръщането на Предс в сериозен фактор в лигата, а не фойерверк, който да ни топли след 10 години.

И още нещо - тази година ще се запомни и с дебюта на българина Александър Георгиев на вратата на Рейнджърс. Пожелавам му дълга и бляскава кариера в НХЛ! Жалко, че не можа да помогне на тима да спечели квота за плейофите.

--------------------

+Quote Post
div
коментар 12 Apr 2018, 06:57
Коментар #504

Juventus regular

Скучновата първа вечер в плейофите. Питсбърг размазаха Филаделфия за 15 минути и до края на мача вкараха общо 7. Това, което си струва да се отбележи е, че два франчайза записаха първи плейофни победи в историята си - Джетс и Вегас. От мача на Джетс хванах само последния период и доминираха сериозно, а атмосферата е уникална. Шайфеле и Лайне затвърждават впечатленията, че са страхотни играчи и че в Уинипег предстоят много сезони плейофен хокей. Вегас и Кингс ''спукаха'' шайбата, или както е там хокейния израз за физически мач без особено много интригуващи моменти. Заслужена победа за Вегас като цяло. Не, че особено ми пука за Кингс, но очаквах по-адекватна реакция след като пуснаха гол в 4-тата минута, а те изиграха мача все едно не са изоставали в нито един момент. Продължавам да смятам, че те ще са отборът, който ще продължи от тази серия, но Вегас са компактни, имат опит, доста скорост, а като искат могат да играят и силово. Откакто влязоха в лигата са нещо като хокейна версия на Лестър в шампионския им сезон - всички чакат да спрат да печелят, а те не спират вече прекалено много време. Утре вечер пет мача.

ПС. Колкото до Рейнджърс, те не се и целеха в плейофите. По средата на сезона решиха да правят ребилд, трейднаха си капитана Макдона, Джей Ти Милър и Неш и събират пикове. Би трябвало догодина да са един от най-слабите отбори. Георгиев не съм го гледал, но е интересно какво ще стане там. Лундквист е титан, но е на 36, бори се с контузия постоянно, а договора му не се вписва точно в идеите за ребилд. 8.5 милиона на сезон до 2021-ва тежи доста за отбор в ситуацията на Рейнджърс, така че интересно дали няма да го трейднат, макар че е малко вероятно.

Този коментар е бил редактиран от div на 12 Apr 2018, 07:05

--------------------

+Quote Post
odyssey7
коментар 15 Apr 2018, 08:52
Коментар #505

Juventus regular

Коментари: 2 326
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

https://www.youtube.com/watch?v=ueCmoOzBa_o - уникален гол на Форсберг.

+Quote Post
europefan
коментар 15 Apr 2018, 16:28
Коментар #506

Juventus star

^ Имах удоволствието да гледам мача, в който падна този гол вчера. Страхотен мач се получи. Нашвил вече води с 2-0 в серията с Колорадо. На практика това беше първият цял мач на Предс, който гледах този сезон и много ми допадна играта. Много ефективни, със самочувствие и класа са моите хора. Изглеждат като тим, който може да повтори успеха от миналата година, а защо не и да спечели Стенли.

Колорадо от своя страна са симпатичен млад отбор, който играе с много желание и без да се притеснява, че излиза срещу по-класен съперник.

От понеделник серията се мести в Денвър. Очаквам ентусиазмът и домашната подкрепа до доведат до една победа за Лавините, за повече ми се струва, че все още нямат сили и класа. Намирисва ми на 4-1 краен резултат от серията.

--------------------

+Quote Post
div
коментар 15 Apr 2018, 17:54
Коментар #507

Juventus regular

Цитат(europefan @ 15 Apr 2018, 16:28) *
От понеделник серията се мести в Денвър. Очаквам ентусиазмът и домашната подкрепа до доведат до една победа за Лавините, за повече ми се струва, че все още нямат сили и класа. Намирисва ми на 4-1 краен резултат от серията.

И на мен ми изглежда като 4-1, като едната победа им я давам само от уважение към линията на уникалния този сезон Макинън, иначе други аргументи нямат. Авс определено са най-случайния отбор от всички 16 в плейофите, при все, че са симпатичен клуб. Миналата година им беше исторически слаб сезон, а сегашния го започнаха с раздяла с Дюшен, при което хората ги брояха за един от трите най-слаби отбора, но Макинън влезе в god mode и ги класира. Реално той трябва да спечели Харт, ако хората преценят, че Макдейвид не заслужава под предтекст, че не е на плейофи.

Иначе Флайърс отговориха на размазването от Пенс с победа с 5-1 и взеха сплит в Питсбърг. Тази вечер са във Филаделфия. Сан Хосе пък спокойно си взеха и двата мача в Анахайм, но ако може да се разчита на някой да пропилее преднина в плейофите, това са баш Шаркс. Дъкс не играха нищо първите два мача, та засега изглежда добре, но знам ли. Прогнози за продължаващи - Брюинс, Лайтнинг, Капс, Пенс, Шаркс, Предс, Вегас (?, лол), Джетс. От първоначалните ми прогнози се променя само победителя от Вегас и Кингс.

Одисейски, доколко следиш и кого подкрепяш?

--------------------

+Quote Post
europefan
коментар 15 Apr 2018, 18:53
Коментар #508

Juventus star

Цитат(div @ 15 Apr 2018, 17:54) *
Сан Хосе пък спокойно си взеха и двата мача в Анахайм, но ако може да се разчита на някой да пропилее преднина в плейофите, това са баш Шаркс. Дъкс не играха нищо първите два мача, та засега изглежда добре, но знам ли. Прогнози за продължаващи - Брюинс, Лайтнинг, Капс, Пенс, Шаркс, Предс, Вегас (?, лол), Джетс. От първоначалните ми прогнози се променя само победителя от Вегас и Кингс.

BTW Дъкс така почнаха и срещу Предс в предните сезони. Някак на шега им взехме първите два мача в Анахайм, после Гетцлаф решаваше да играе и взеха двата мача в Нашвил. Та ако се случи нещо такова, няма да е само по вина на Шаркс. Но като цяло смятам, че ще ги елиминирате без драма.

За Вегас - някъде през февруари - март говорих с един познат, който следи НХЛ доста преди мен и той бе на мнение, че този отбор ще е е изненада не само в редовния сезон, но и в плейофите. Вижда ги много напред.

--------------------

+Quote Post
odyssey7
коментар 15 Apr 2018, 18:59
Коментар #509

Juventus regular

Коментари: 2 326
Регистриран: 6-January 09
Град: Добрич/София
Потребител No.: 1 612

QUOTE(div @ 15 Apr 2018, 19:54) *
Одисейски, доколко следиш и кого подкрепяш?

Харесвам от дете Питсбърг заради Яромир Ягър. За следене освен резултати и тук таме репортаж нямам възможност. Просто часовата разлика е убийствена. Може би ако живеех зад океана бих дал шанс на американските спортове, без Наскар, както и частни уроци за да разбера правилата на бейзбола, който е религия зад океана.

+Quote Post
europefan
коментар 15 Apr 2018, 21:32
Коментар #510

Juventus star

^ В интерес на истината през редовния сезон в събота и неделя има мачове и в човешки за България часове - 21, 22, 23 часа. Случвало се е да има срещи и от 19 часа. При плейофите вече е много сложно, но пък вчера имаше цели два мача от 22 часа - Нашвил - Колорадо и Ню Джърси - Тампа Бей.

--------------------

+Quote Post
div
коментар 18 Apr 2018, 07:57
Коментар #511

Juventus regular

Не мога да реша дали ми е по-мъчно, че Кингс са аут от плейофите, или че Милан са аут от Лига Европа. Нека утре се случи същото с Анахайм, които успешно поставят собствен стандарт в представите за мръсна игра.

ПС. Интересен факт от изтока: от последните 9 мача на Капс в първия рунд на плейофите, 8 са влезнали в ОТ.

Този коментар е бил редактиран от div на 18 Apr 2018, 08:05

--------------------

+Quote Post
europefan
коментар 22 Apr 2018, 19:08
Коментар #512

Juventus star

Нашвил се поизложиха в мач номер пет и изненадващо за мен загубиха с 1-2. Колорадо намали резултата в серията на 3-2 и утре рано сутринта е домакин в шестия мач. Очаквам победа и да се класираме напред, където вече чакат Джетс. Не изключвам и драма от нищото, ама няма да ми е много приятно.

Div, честито елиминиране на Дъкс и успех в серията с Вегас. Интересен сблъск ще е, но си мисля, че Вегас ще продължат.

--------------------

+Quote Post
div
коментар Вчера, 03:25ч.
Коментар #513

Juventus regular

Благодаря. Най-лесната серия, която някога съм гледал и ще гледам. Дъкс с 2 even strength гола за 4 мача biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
europefan
коментар Вчера, 11:10ч.
Коментар #514

Juventus star

Нашвил не допусна драми и отстрани с 4-2 Колорадо. Шестият мач в Денвър бе показателен - 5-0 и смазващо превъзходство на Предс. Форсберг продължава с впечатляващите попадения. Сякаш загубата в Нашвил ги посъбуди и им показа, че Авс няма да се бият сами. Следва серия с Уинипег, която ще е доста по-тежка от тази с Колорадо. Джетс са много солиден отбор, който е готов за плейофи, видно дори и само от начина, по който се разправиха с Минесота в предния кръг. Все пак съм оптимист и прогнозирам финал на Запад след 4-3 в серията с канадците.

Div, какви са ти нагласите за серията с Вегас?

--------------------

+Quote Post

26 страници V  « < 24 25 26
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 25th April 2018 - 18:20ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team