IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

8 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Марсело Салайета, 1998 и 2001-2007: 160 мача, 34 гола, 7 трофея
Аntonio Conte
коментар 12 Aug 2007, 13:40
Коментар #1

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Незнам защо Залайета трябва да се брои като 5-ти нападател като според мен играе доста по-добре от Якинта и Паладино.Просто много по борбен и си е чист таран също така обича да стреля от далеч,така че това 5-ти нападател мисля,че е малко неусместно поне за сега.
Go to the top of the page

+Quote Post
forca_juve
коментар 12 Aug 2007, 17:54
Коментар #2

Juventus bench

Коментари: 971
Регистриран: 14-May 07
Град: ПАЗАРДЖИ/софия
Потребител No.: 500

Цитат(Didier Deschamps @ Aug 12 2007, 02:40 PM) *
Незнам защо Залайета трябва да се брои като 5-ти нападател като според мен играе доста по-добре от Якинта и Паладино.Просто много по борбен и си е чист таран също така обича да стреля от далеч,така че това 5-ти нападател мисля,че е малко неусместно поне за сега.

Много бързо почваш да правиш изводи,въобще не съм съгласен че Салайета е по добър от Якинта да не говорим за Паладино.
Якинта пропуска много това е бярно,обаче е войн,бори се докрай има голям физически ресурс.В най скоро време ще започне да играе по спокойно и головете няма да закъснеят.
Паладино е съгурно една от най големите надежди на италиянския футбол,притежава невероятна бързина и е много техничен.В контролите в който взе участие се представи на ниво.
Знаеш ли че Салайета от както е в Юве не е вкарал за сезон повече от 5-6 гола?Това че е отбелязал вчера не го прави 3 нападател.Мисля че това Раниери добре го знае и ще го пуска в игра само в краен случай.
От както го помя Салайета е синоним на непостоянство и мързел,5-ти нападател му е напълно достатъчно,като се има впредвид и възрастта му и килограмите които е натрупал

+Quote Post
pavelnel
коментар 12 Aug 2007, 18:12
Коментар #3

Дремещ

Коментари: 1 868
Регистриран: 2-June 06
Град: Fuckland islands
Потребител No.: 132

Цитат(forca_juve @ Aug 12 2007, 06:54 PM) *
Много бързо почваш да правиш изводи,въобще не съм съгласен че Салайета е по добър от Якинта да не говорим за Паладино.
Якинта пропуска много това е бярно,обаче е войн,бори се докрай има голям физически ресурс.В най скоро време ще започне да играе по спокойно и головете няма да закъснеят.
Паладино е съгурно една от най големите надежди на италиянския футбол,притежава невероятна бързина и е много техничен.В контролите в който взе участие се представи на ниво.
Знаеш ли че Салайета от както е в Юве не е вкарал за сезон повече от 5-6 гола?Това че е отбелязал вчера не го прави 3 нападател.Мисля че това Раниери добре го знае и ще го пуска в игра само в краен случай.
От както го помя Салайета е синоним на непостоянство и мързел,5-ти нападател му е напълно достатъчно,като се има впредвид и възрастта му и килограмите които е натрупал

Позволи ми да не се съглася с нито една дума ,която си написал .Якинта може и да е войн ,а Пала да е надежда ,но в момента Сала е по-добър от тях и само някой ,който продължава да живее с илюзията ,че Марсело не струва ,може да го отрече .Често казано на мен от "боренето" на Яки ме боли глава вече ,защото виждам ,че няма досега никакъв ефект .Предпочитам "мързеливия " ,но рационален и ефективен пичага ,който никога не е мрънкал от наложения му статут в Юве .Вкарвал е малко голове на сезон ,защото рядко е почвал титуляр и твърде често резерва .И миналият сезон игра добре в Серия Б винаги ,когато имаше възможност .Отбеляза решаващи голове и на моменти ни учуди с играта си .В контролите досега засенчи Пала , а Яки направо го издуха .След толкова дълги години като 5-и избор за нападател ,мисля че вече е време да се издигне в йерархията и ако Алекс и Трез са безспорната титулярна двойка ,то Сала е следващия най-логичен вариант за заместник на някой от тях двамата .Ако Паладино и Патока докажат с игра ,а не с абстрактни претенции,че са по-добри от него ,тогава може да се преосмисли положението .

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 12 Aug 2007, 18:19
Коментар #4

I LOVE JU

Група: Ветерани
Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Цитат(pavelnel @ Aug 12 2007, 07:12 PM) *
Позволи ми да не се съглася с нито една дума ,която си написал .Якинта може и да е войн ,а Пала да е надежда ,но в момента Сала е по-добър от тях и само някой ,който продължава да живее с илюзията ,че Марсело не струва ,може да го отрече .Често казано на мен от "боренето" на Яки ме боли глава вече ,защото виждам ,че няма досега никакъв ефект .Предпочитам "мързеливия " ,но рационален и ефективен пичага ,който никога не е мрънкал от наложения му статут в Юве .Вкарвал е малко голове на сезон ,защото рядко е почвал титуляр и твърде често резерва .И миналият сезон игра добре в Серия Б винаги ,когато имаше възможност .Отбеляза решаващи голове и на моменти ни учуди с играта си .В контролите досега засенчи Пала , а Яки направо го издуха .След толкова дълги години като 5-и избор за нападател ,мисля че вече е време да се издигне в йерархията и ако Алекс и Трез са безспорната титулярна двойка ,то Сала е следващия най-логичен вариант за заместник на някой от тях двамата .Ако Паладино и Патока докажат с игра ,а не с абстрактни претенции,че са по-добри от него ,тогава може да се преосмисли положението .

Еми май е така. Остава само да видим, дали Цезар ще се ръководи от моментната форма на играчите, както твърдеше. Ако е така, трябва да има няколко "изненадващи" промени в очаквания титулярен състав, но аз лично не вярвам Раниери да изпълни обещанието си.

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
pavelnel
коментар 12 Aug 2007, 18:24
Коментар #5

Дремещ

Ами и аз не вярвам ,дори се прокрадва една еретична мисъл в главата ми ,а тя е ,че Раниери може да направи опит да наложи дуета Яки-Трез,което за мен ще си бъде ритуално самоубийство .Стига ми един Капело,който фаворизираше Ибрахимобич за сметка на Алекс и не искам да си представя какво ще стане ,ако Раниерката "пусне" на Яки .

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 12 Aug 2007, 18:28
Коментар #6

I LOVE JU

Група: Ветерани
Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Цитат(pavelnel @ Aug 12 2007, 07:24 PM) *
Ами и аз не вярвам ,дори се прокрадва една еретична мисъл в главата ми ,а тя е ,че Раниери може да направи опит да наложи дуета Яки-Трез

Ха, тая мисъл отдавна се е прокраднала в моята глава. Ще стане страшно....

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
forca_juve
коментар 12 Aug 2007, 19:11
Коментар #7

Juventus bench

Цитат(pavelnel @ Aug 12 2007, 07:12 PM) *

Ти с един отбелязан гол на Салайета направи това умопомрачително заключение че е по добър от Якинта и Паладино.Каде му видя рационалното и ефективното на уругваеца.През минали сезон в Серия Б е вкарал 4 гола(все пак добре с оглед на статистиката му).Ако става въпрос Божинов е бил много по ефективен от него(6 гола за първенство,2 за купата).Той ако беше много добър щеше поне да попадне в националния отбор за Копа Америка.Мисля че при първата добра оферта(съмнявам се някой да я отправи) Цезар веднага би се разделил с него.Това е най непостоянния играч подвизавал се скоро в Ювентус,затова започва рядко титуляр и се подвизава на терена повече като резерва иначе има качества които вече 7-8 ма година не може да разкрие заради мързела,непостоянството и безразличието от това че е постоянно резерва.

+Quote Post
Hristo
коментар 12 Aug 2007, 19:19
Коментар #8

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Цитат(hri100 @ Aug 12 2007, 07:48 AM) *
Тоя Мексес просто за пореден път затвърди титлата "най-омразен играч" в моето съзнание, след като миналата година на същата контрола се сдърпа с Алекс, а сега и с Недвед. Няма по-голям боклук от тоя.

Сега ако беше тук wonderfull, щеше да ни пита дали го знаем "онова момче от Рома" и да ни разправя колко е велик и как трябва да дойде в Юве post-294-1158668614.gif То ако вземем Мексес, което е абсурдно, Ювенутс ще се превърне в бойно поле, имайки предвид отношенията му с Алекс и от вчера с Недвед tooth.gif В един момент имах чувството, че Недвед щеше да му скочи на бой. Много дразнещ тип, който търси слава на гърба на нашите икони angry.gif А онова влизане от вчера на Алекс си беше поне за жълт картон, че дори можеше и червен. Направи ми впечатление как след тази балтия Недвед веднага му скочи и защити Алекс clap.gif

Цитат(forca_juve @ Aug 12 2007, 08:11 PM) *
Това е най непостоянния играч подвизавал се скоро в Ювентус...

Това не се ли отнасяше за Дзебина? Няма да коментирам мнението ти за Салайета, защото е доста несериозно и просто не си заслужава да се коментира. Все пак уважавам мнението ти, колкото и несериозно и субективно да е то в случая.

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
pavelnel
коментар 12 Aug 2007, 19:42
Коментар #9

Дремещ

Цитат(forca_juve @ Aug 12 2007, 08:11 PM) *
Ти с един отбелязан гол на Салайета направи това умопомрачително заключение че е по добър от Якинта и Паладино.Каде му видя рационалното и ефективното на уругваеца.През минали сезон в Серия Б е вкарал 4 гола(все пак добре с оглед на статистиката му).Ако става въпрос Божинов е бил много по ефективен от него(6 гола за първенство,2 за купата).Той ако беше много добър щеше поне да попадне в националния отбор за Копа Америка.Мисля че при първата добра оферта(съмнявам се някой да я отправи) Цезар веднага би се разделил с него.Това е най непостоянния играч подвизавал се скоро в Ювентус,затова започва рядко титуляр и се подвизава на терена повече като резерва иначе има качества които вече 7-8 ма година не може да разкрие заради мързела,непостоянството и безразличието от това че е постоянно резерва.

Ще ме принудиш да направя едно проучване за последните 5 години с цел да установя кой е по-ефективния нападател от двамата -Яки или Сала .Най-коректно е да бъде изчислен коеф. отразяващ броя на отбелязаните голове спрямо изиграните минути ,ала това вероятно ще бъде малко по-трудно ,отколкото ,ако в знаменателя е бр. изиграни мачове .Почти съм убеден ,че и в двата случая Сала ще има по-добър показател и тогава какво пак ще измислиш незнам .Ти си силно предубеден спрямо него и в момента предпочиташ да говориш повече с неприязън,отколкото да гледаш обективно на нещата . Старая се да избягвам да се конфронтирам с привърженици на Юве ,ала след като не спират да бълват глупости просто е неизбежно .Салайета към днешна дата превъзхожда Яки най-вече с полезността си на терена и докато Винченцо не докаже противното няма да си променя мнението .Също така не намирам смисъл един ювентинец да фаворизира един компрометиран ,нов за отбора играч ,пред друг ,който е донесъл толкова много радост на привържениците на Старата госпожа .Не ми пука ,че Сала е бил ,е и ще бъде резерва ,но на Алекс и Трез , а това не е малко .Пък ти се радвай на Яки ,който бяга по тъча като муха без глава .

Цитат
Ти с един отбелязан гол на Салайета направи това умопомрачително заключение че е по добър от Якинта и Паладино

Особено това изречение показва брутално невежество и тенденциозно отношение към Сала .Гледай мачове на Юве .Препоръчвам ти го .

--------------------

+Quote Post
superniki
коментар 12 Aug 2007, 19:42
Коментар #10

Juventus star

Коментари: 4 780
Регистриран: 1-March 07
Град: Дупница
Потребител No.: 369

Кво стана тука бре излиза че Сала заслужава да е 3-ти нападател post-294-1158668614.gif .Той за б отбора не став вие го направихте играч който заслужава златната топка.То вижте ква свиня не че го мразя ама не става за повече от 5 нападател.Страшно се радвам на головете му колкото и макло да са те но на него му се оставя твърде голям шанс да се докаже а той не го прави вече 9 години.В ЮВЕ нз да е имало такъв играч и дали ще има.Догодина Джовинко стига да се представи на ниво ще стане 5 нападател сигурен съм или поне така искам.

Колкото до сравнението Яки-Сала тука няма спор.Яки е с класи над Сала.Не че е твърде класен а че класата на Марсело е сведена до минимум.За 9 години няма никакво право да мрънка моля престанете да хвалите че не мръмка.Не ка всеки се постави на негово място то трябва да си еб*ти наглеца за да кажеш ИСКАМ ДА СЪМ ТИТУЛЯР за сметка на ТРЕЗАГЕ който за 7 СЕЗОНА ИМА 140 гола.Когато Удинезе игра в ШЛ Яки ги класира и от всички най-добре се представяше той.Ако Марсело отиде в отбор като Удинезе и там ще изгуби титулярното място.Просто той е типичен южноамерикански неосъществен талант.В българските отбори сме се нагледали на такива а и в чуждите.А за Паладино мисля че трябва да стане малко по-остър още е твърде ялов в нападение.

--------------------

+Quote Post
forca_juve
коментар 12 Aug 2007, 19:43
Коментар #11

Juventus bench

Цитат(icaka @ Aug 12 2007, 08:19 PM) *
Това не се ли отнасяше за Дзебина? Няма да коментирам мнението ти за Салайета, защото е доста несериозно и просто не си заслужава да се коментира. Все пак уважавам мнението ти, колкото и несериозно и субективно да е то в случая.

Да и за него се отнася,ти кво?Не може да повярваш че в един отбор може да има повече от един непостоянен играч ли?Случайно да не си Бекенбауер та да не заслужавам да ми коментираш мнението,което всъщност го правиш.Много футболни специалисти се навидиха тука,ако мойте некомпетентни мнения не се връзват с тези на някой от ''футболните критици'' пишещи из форума,няма да пиша повече та всичко да си е както трябва. post-294-1158668126.gif

+Quote Post
pavelnel
коментар 12 Aug 2007, 19:49
Коментар #12

Дремещ

Цитат(superniki @ Aug 12 2007, 08:42 PM) *
Кво стана тука бре излиза че Сала заслужава да е 3-ти нападател post-294-1158668614.gif .Той за б отбора не став вие го направихте играч който заслужава златната топка.То вижте ква свиня не че го мразя ама не става за повече от 5 нападател.Страшно се радвам на головете му колкото и макло да са те но на него му се оставя твърде голям шанс да се докаже а той не го прави вече 9 години.В ЮВЕ нз да е имало такъв играч и дали ще има.Догодина Джовинко стига да се представи на ниво ще стане 5 нападател сигурен съм или поне така искам.

Ами аз доколкото виждам винаги се е гледало на Сала като на пожарен вариант и никога не са го лансирали за титуляр .И той се справя чудесно в тази си роля .Ако си гледал контролите на Юве без превръзка на очите може и да си установил ,че в момента Сала се справя ПО-ДОБРЕ ОТ ЯКИНТА .И то много по-добре .Не е само мое мнение , а може би на 3/4 от привържениците на Юве ,които пишат по форумите у нас и по-света .Но предубеждението и ината са велика сила -те увреждат зрението и слуха явно .

--------------------

+Quote Post
Ivan Delchev
коментар 12 Aug 2007, 20:15
Коментар #13

Primavera player
**

Коментари: 274
Регистриран: 20-April 07
Град: Асеновград
Потребител No.: 473

Мисля че, се води странен спор. Разбира се че, Раниери ще фаворизира Якуинта все пак той си го доведе не съм сигурен че , това е правилно но той си взима решенията. Сала определено ще бъде резерва много пъти е влизал на пожар и е помагал той си има своето място в Ювентус за Якуинта обаче не съм сигурен но има време да ме опровергае. Ще се радвам да се срамувам за мнението си за него.

+Quote Post
bianconero
коментар 12 Aug 2007, 20:29
Коментар #14

Juventus star

Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 9

ФАКТ 1
Салайета има 30-40 гола за Юве в официални мачове. Якуинта има 1 - в контрола и на празна врата.

ФАКТ 2
Салайета е направил много повече от Яки за Юве към днешна дата - като се почне от двата гола срещу испанските грандове които едва ли може да се измери по някаква скала какви емоции да донесли на феновете на Юве, и се мине през головете му за купата на Италия, в ШЛ и за шампионата.
Понеже е станало въпрос за миналия сезон - в Серия Б - поне 2 мача реши - единия с единствен гол в Болоня а другия път с 2 гола пак при едно гостуване.
И още нещо - Салайета беше доведен в Юве от Марчело Липи който знаем колко често греши макар че казва и хубави думи за Якуинта.

ФАКТ 3
Почти всеки който идва в Юве, идва с репутацията на играч над средното ниво, НО дори звезди в други отбори като Салас, О'Нийл, Бланшар, Миркович, Димаш и други не успяват да направят почти нищо.
За момента колкото и ниска да е класата на Сала, все пак я има докато през времето когато сме гледали Яки не сме се сещали за тая дума а за някои други.

Иначе по-голяма гпупост от това че Сала бил свиня, че класата му била сведена до минимум, че бил поредния южноамерикански неосъществен талант, че бил с класи под Якуинта, мисля че е само твърдението че Дзебина е защитник.

За защитниците на Якуинта - освен няколкото добри думи на Липи за него които вероятно е казал от учтивост и старата му спава от Удинезе човек няма за какво да се хване. Тия "плюсове" сравнени с досегашните му мачове за Юве обаче не важат. Засега Якуинта е най-скъпата дървесина в Италия - по-скъпа от Джилардино който поне вкарва понякога.

И понеже сте почнали сравнение между Сала и Яки - що не направите и едно сравнение между Паладино и Яки - като се замисля май май и Пала е дебела свиня която става само за Серия Б и е с класи под Яки.

--------------------

+Quote Post
Hristo
коментар 12 Aug 2007, 20:45
Коментар #15

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 6 274
Регистриран: 24-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 110

Цитат(forca_juve @ Aug 12 2007, 08:43 PM) *
Да и за него се отнася,ти кво?Не може да повярваш че в един отбор може да има повече от един непостоянен играч ли?Случайно да не си Бекенбауер та да не заслужавам да ми коментираш мнението,което всъщност го правиш.Много футболни специалисти се навидиха тука,ако мойте некомпетентни мнения не се връзват с тези на някой от ''футболните критици'' пишещи из форума,няма да пиша повече та всичко да си е както трябва. post-294-1158668126.gif

Тези заплахи "няма да пиша повече" по едно време бяха актуални, но никой не им обръща внимание. Все пак не те караме насила да пишеш тука, така че това си зависи изцяло от теб. Но ако спреш да пишеш само защото си на различно мнение с някого...малко странно изглежда. По тази логика аз от няколко месеца би трябвало да съм спрял около 20-30 пъти. Но ако не можеш да обориш опонента си с думи и факти или не можеш да защитиш тезата си, май наистина е по-добре да се замислиш wink.gif

По темата нямам какво повече да кажа. Много често съм говорил за Салайета и мнението ми за него е известно на почти всички, няма да го натяквам отново. Още повече, bianconero и pavelnel са казали всичко и нямам какво повече да добавя.

ПП: Не съм Бекенбауeр wink.gif

--------------------
"Se sono un uomo felice, è perché ho dato tutto per la Juventus", Giampiero Boniperti

+Quote Post
superniki
коментар 12 Aug 2007, 21:52
Коментар #16

Juventus star

ФАКТ 1 Яки има 5-6 мача има 1 гол Сала има за 9години има около 40 гола.Мился че за 9 години които не вярвам да изкара ама за поне 4-5 ЯКИ ще вкара повече голове от Марсело.
ФАКТ 2 Сала е направил много повече от което и да било ново попълнение Тиаго,Алмирон,Андраде, Яки и т.н защото той е от 9 ГОДИНИ в Торино а те от 1 месец логично е.Ще ти дам един пример Канаваро Емерсон Златан за 2 сезона направиха десетки пъти повече отколкото Марсело за 9.
ФАКТ 3 Можем да прибавим и Виейра към това число(на провалите).Якинта също не идва със статут на супер звезда а на доказан играч.Не можеш да кажеш че в последните години Яки вкарва по-малко от САЛА.Погледнах в сайта и видях че Якуинта за 3 години има повече от 40 гола.
ФАКТ 4 Якуинта е национал печелил световно първенство докато Сала не го викат за Копата дори и за тунето в Англия.
Че САЛА е надебелял неимоверно много в последно време мился че трябва да гледаш с други очи на света.ДЕБЕЛ е което му помага в единоборствата но пък не можеше да тича и да скача за трофея Бира Морети.
Колкото за Пала не го мисля за толкова добър колкото се опитваме да го изкараме.Има талант и бъдеше определено обещаващ талант.Трябва много работа късмет и НЯКОЙ ДЕН може да стане СУПЕРЗВЕЗДА.За този сезон не виждам как ще вкара повече от 5-6гола
Въпреки че не ценя качествата на САЛАго уважавам само и единстено щото е наш-играч защото има много хора които открито мразят някой наши играчи.

--------------------

+Quote Post
pavelnel
коментар 12 Aug 2007, 22:17
Коментар #17

Дремещ

Твоя факт1 си е направо факт 0 ,щото такава му е фактическата стойност .Яки за 5 мача вкара един гол на празна врата и се скъса да пропуска ,а ако не се лъжа Сала има за около 80 минути игра страхотен гол и удар в гредата срещу Интер .
Никой не ти сравнява Златан със Сала , а с Яки .Пък и да си призная не виждам какво толкова решаващо е направил за нас Златю .Тва за десетките пъти го отдавам на склонността ти да преувеличаваш значително .
Яки е вкарал повече от Сала ,което е напълно нормално с оглед на изиграните от него минути за клубният му отбор .Всички в Удинезе работеха за него .Ето затова казах ,че не е коректно да се гледа броя на изиграните мачове ,защото в голяма част от тях Салайета е играл между пет и десет минути като смяна .
Казвал съм го и друг път-Яки има толкова голям принос за световната титла на Италия ,колкото Парис Хилтън за образователната система на САЩ.С други думи ,който е да беше на негово място щеше да се представи ,ако не по-добре ,то не и по-зле .
Сала си е такъв още от миналото лято и не виждам да се е променил много .Дебел не дебел,скачал не скачал ,все пак игра по-добре от Яки в минитурнирчето .Правилно е да уважаваш такъв играч със значим принос в новата история на Юве ,но я пак се замисли дали не го мразиш ?!!

Това го пиша не за да оплюя Яки ,а просто ,защото такова е положението в момента .Бесен съм от изявите на това момче досега,но не съм го отписал и все още се надявам да се превърне в много полезен играч за Юве .Всички ще имаме полза от това .

--------------------

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 12 Aug 2007, 23:14
Коментар #18

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

Ей Форца Залайета като е вкарвал за Юве Якинта още не е знаел какво е това световен футбол па камоли Паладино дет е гледал пред телевизора.

Якинта-какво е Якинта бе направил 1 сезон в Удине и то що годе добър и вече голяма звезда.

Паладино-бъдещ талант ама се стига само до там.

Така,че недей ми прави сравнение на Залайета с тях,защото Залайета като вкара онзи гол на Реал Якинта е играел в някой посредствен отбор,а пък Паладино е гледал телевизия.

П.С.Започват да се виждат истинските фенове не такива като Форца дето ще ни казваш то големи разбирачи имало еми да,който разбира си го разбира не само да дрънка измислици.

П.С.2 Ники от теб не съм очаквал да говориш такива неща за Залайета post-294-1158668126.gif

+Quote Post
superniki
коментар 12 Aug 2007, 23:48
Коментар #19

Juventus star

Цитат(Didier Deschamps @ Aug 12 2007, 09:14 PM) *
П.С.2 Ники от теб не съм очаквал да говориш такива неща за Залайета post-294-1158668126.gif

Виж са Както казах уважавам САЛА щото е наш играч.Това че не ценя качествата му е друг въпрос.Както съм казал и в други постове можеш да видиш страшно много съм се радвал на неговите голове.И продължавам да го правя.Просто не ми е симпатичен това е.Сигурен съм и че ти имаш такива играчи но повтарям аз го уважавам въпреки че не му симпатизирам.Ако продължава така да вкарва и да се налага ще го призная.Това ми е мнението.И все пак най-важното е отбора няма значение кой ще вкарва дали САЛА ЯКИНТА ПАЛАДИНО АЛЕКС ТРЕЗ ЛЕГРО БУМСОНГ ДЗЕБИНА ПАФКАТА АЛМИРОН и всички други-НАЙ-важен е отбора.

--------------------

+Quote Post
Bianco^Nero
коментар 13 Aug 2007, 00:24
Коментар #20

God Fuck The Queen

Коментари: 2 447
Регистриран: 23-July 06
Град: Благоевград
Потребител No.: 161

Цитат(superniki @ Aug 12 2007, 08:52 PM) *
ФАКТ 1 Яки има 5-6 мача има 1 гол Сала има за 9години има около 40 гола.Мился че за 9 години които не вярвам да изкара ама за поне 4-5 ЯКИ ще вкара повече голове от Марсело.
ФАКТ 2 Сала е направил много повече от което и да било ново попълнение Тиаго,Алмирон,Андраде, Яки и т.н защото той е от 9 ГОДИНИ в Торино а те от 1 месец логично е.Ще ти дам един пример Канаваро Емерсон Златан за 2 сезона направиха десетки пъти повече отколкото Марсело за 9.
ФАКТ 3 Можем да прибавим и Виейра към това число(на провалите).Якинта също не идва със статут на супер звезда а на доказан играч.Не можеш да кажеш че в последните години Яки вкарва по-малко от САЛА.Погледнах в сайта и видях че Якуинта за 3 години има повече от 40 гола.
ФАКТ 4 Якуинта е национал печелил световно първенство докато Сала не го викат за Копата дори и за тунето в Англия.

Мнението ми е идентично с повечето форумисти, като bianconero и pavelnel са казали всичко, но все пак...

По факт 1 - това ти какво мислиш няма особено значение - и аз съм мислил, че привличането на отделни играчи през годините е страхотен ход, но не се е оказвало така, например Марсело Салас или Патрик Виейра. И двамата бяха мегазвезди в предишните си отбори, но в Юве не направиха нищо значимо поради една или друга причина. Та затова ти говорех, че ти може да си мислиш и че Якинта ще вкарва по 30 гола на сезон, но това какво ще се случи е друг въпрос. Нека първо това, което ти си мислиш стане, пък тогава ще коментираме wink.gif

Факт 2 - ами щом е логично, че Салайета е направил много повече, от което и да е било ново попълнение, защо не го уважаваш поне малко, а го обиждаш ?! Нека твоя любимец Якинта да вкара победни голове на Реал и Барса и да ме накара да скоча от канапето и да си ударя главата в тавана от радост и ще го уважавам, колкото Салайета smile.gif А и за тези 9 години Салайета изигра доста малко мачове, а и май беше преотсъпен на Севиля, ако не се лъжа по времето на Анчелоти. Сравненията ти с един Ибрахимович са ти крайни неуместни, защото за тези два сезона Златан има около 70 мача и 23 гола. Е, не мисля, че силния наистина първи сезон и уникално слабия втори, за който той бе един от главните виновници са "десетки пъти" повече от това, което е направил Салайета за Юве. Тук си задай въпрос защо вече четирима треньори го държат в отбора - Липи, Капело, Дешан и сега Раниери ( Анчелоти го изключвам, защото той си имаше доста други нападатели ). Явно тези специалисти смятат, че той е поне в малка степен полезен на отбора, щом не са го изгонили wink.gif

Факт 3 - Якинта бе постоянен титуляр в Удинезе доста години, така че не е логично да има по-малко голове от Салайета, докато уругваецът е бил най-много четвърти нападател. Якинта бе основен нападател на фриуланите, докато тук има и други сериозни имена - Дел Пиеро, Трезеге, Паладино...далеч по-трудно е в Юве, отколкото в Удинезе, а и той там не беше някаква машина - погледнах и аз като теб статистиката и видях, че най-доброто му постижение е 14 гола на сезон. Един Лукарели редовно си бележеше по 20 в отбор, горе долу от класата на Удинезе. Да не говорим за Хюбнер или други още по-анонимни нападатели.

Факт 4 - Мога да ти изброя немалко играчи световни шампиони, нямащи почти никаква заслуга за титлата на своя национален отбор. За мен и на Световното Якинта също бе дупка, просто си вкара положението в мача с Гана, както биха го направили и много други не чак толкова класни нападатели, включително и Салайета, в останалите мачове, в които Липи го пусна, той разочарова. Интересното е, че това е и единствения му гол в офиален мач за Скуадрата.
Салайета има немалко мачове за Уругвай, но и аз останах изненадан, че не беше включен в състава за Копа Америка. Той иначе изтърва дузпа на плейофа за класиране на финалите за Световното в Германия срещу Австралия sad.gif

--------------------
ДЕЛ ПИЕРО ДОЖИВОТ В ЮВЕ! БЕЗ ПРАВО НА ОБЖАЛВАНЕ!

+Quote Post

8 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 25th September 2020 - 21:37ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team