IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

33 страници V  « < 31 32 33  
Reply to this topicStart new topic
> Масимилиано Алегри, специалистът от Ливорно
Дон Конте
коментар 15 Feb 2018, 16:48
Коментар #641

Juventus bench

Група: Фенове
Коментари: 632
Регистриран: 12-February 15
Потребител No.: 24 858

Цитат(mrd @ 15 Feb 2018, 14:38) *
Това си е съвсем отделен въпрос. Все пак Джиджи спаси 1 от 2те чисти от игра. Другия гол за съжаление също беше вратарски донякъде. Все пак обаче трябва да признаем че Ериксен си е майстор на преките.

Аз не гледах мача честно казано. Ама това за буфон го говоря от доста време питайте пинк какъв лс му изпратих зимата.smile.gif

--------------------
Boksic

No Conte, no party!
Go to the top of the page

+Quote Post
nameless
коментар 15 Feb 2018, 18:24
Коментар #642

Juventus regular

Коментари: 1 557
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Цитат(mrd @ 15 Feb 2018, 13:23) *
Голям психологически демидж бате, те владяха топката 70% имаха 2 чисти положения - смях в залата, да не би да си Камен Донев под прикритие!?

Много комично, няма що. Петият в Англия, с 10 мача в Европа за 20 години, идва и те прави смешен на собствения ти стадион. 30-та минута от мача - Бернадески чисти в тъч от дъгата на наказателното ни, защото единственият в предни позиции е Игуаин - 5 метра пред него. 90-та минута, Тотнъм атакуват за 2:3, Алегри пуска Асамоа да забави времето и да свърши продължението...

Иначе всеки сам си избира какво да желае от любимия си отбор и съответно имаме различни очаквания. Ето, Алегри ти го е казал - не може всяка година финал в ШЛ, Липи и той го протвърждава. Нищо, че е 1/8 финал с/у английският гранд Тотнъм.

--------------------

+Quote Post
J.T.Ultras
коментар 15 Feb 2018, 18:52
Коментар #643

Juventus star

Коментари: 2 930
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

nameless , по принцип съм съгласен с повечето неща които пишеш. Само че Тотнъм не са чак толкова слаби колкото се предполага. Вярно е, нямат историята и опита, но все пак имат класа достатъчно. Не че ние нямаме, не я използваме на макс.. Играчите на Тотнъм са по-скъпи като сбор от тези на Юве, не са сбирщайн , имат и звезди и черноработници и млади кадри с талант. И все пак - неможе отбор с претенциите на Ювентус да изглежда така нелепо у дома. С Матюиди нямаше да е голяма разликата. Безумните мачове със селските отбори в първенството също дава отражение и докато там се прибираме да пазим резултат към 60-70мин. то с Тотнъм още в 10 мин, айде стига..Като вроден рефлекс е станало тва катеначо, повеждаш и юруш пред наказателното. Първенствата и отборите се развиват и играят друг спорт, нашите са още в 1980г. и подражават на Еленио Ерера thumbdown.gif

Този коментар е бил редактиран от J.T.Ultras на 15 Feb 2018, 18:53

--------------------
"Juventus is not selling club..." BLAH..BLAH..BLAH..

Lippi: “Prima la Juventus aveva Pogba, ora giocano Lemina e Sturaro…”

+Quote Post
since1897
коментар 15 Feb 2018, 18:56
Коментар #644

Juventus bench

Коментари: 570
Регистриран: 11-April 16
Потребител No.: 24 999

За Алегри Тотнъм са си гранд.Какво ще каже за Фулъм ми е интересно. biggrin.gif

Съгласен съм,че в Калчото има много селски отбори и няма конкуренцуя,но в Испания да не е по-различно? От 100 години си има два коня и това е.Но Реал и Барселона се спукват да взимат ШЛ.
В Германия коня пък е само един и пак са си отбор.Само в "великия" английски шампионат има адекватна конкуренция,а пък от 2012 не са я печелили май.

Аз съм на мнение,че ако в Италия отборите имат финансова сила,Серия А ще е най-силното първенство.Имат отбори,история,самочувствие,само пари им липсват миличките.

Този коментар е бил редактиран от since1897 на 15 Feb 2018, 19:03

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 15 Feb 2018, 19:30
Коментар #645

Juventus star

Коментари: 4 569
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Нейм, правя последен опит, защото иначе си умен младеж. Личи си, не от днес, че имаш силна неприязън към всичко английско, като 85 % от форума, а това ти пречи да погледнеш по-реално на нещата. Ясно е, окей, че се предполага, че Ювентус трябва да преодолява английски отбор, който не е на нивото на най-добрия отбор там, няма исторически статут: обаче все още не сме отпаднали. Глупости в Европа сме имали винаги. Байерн можехме да ги бием в Торино, а не да се връщаме от 0:2. Реал можехме да ги прекършим с 4, но остана да треперим при 2:1. И срещу Монако, когато бяха с Мердатов, не взехме убедителна преднина. Барселона на Ван Гаал, която беше доста недооценен отбор, не я катурнахме в Италия, а Реал в Испания бяха по-добри от нас през 2003 в тогавашната среща. При Липи, колкото и силен да беше отбора, също имаше неубедителни срещи, а някои бяха в Торино. Тогава пък бяхме най-добри в света, днес сме изчерпан отбор, който се крепи на безумната си индивидуална класа, играейки в първенство, което е мъка. Насреща имаш отбор, който е on rise. Атлетико пък ще кажеш, че бяха нещо, когато започнаха възход. Борусия бяха след фалит, имаха доста мрачни години, преди Клоп да ги възроди. Тоест футболът е това, което е - отбори претърпяват развитие, вървят напред, адаптират се към днешните стандарти, за разлика от нас. Нито твърдението, че Тотнъм са нищо е вярно, колкото и да го въртиш и да го сучеш. Не че не трябва да ги бием в Италия. Разочароващо е, защото мачът отиваше на 4. Sllai е прав, че в първите 15 минути, когато играехме, Тотнъм не знаеха на кой свят са - т.е което казах, че когато ги пресираш, си нямат идея какво се случва на терена.

Ето ти, да се върнем към Капело. Тогавашният отбор прилича на този - т.е днешният е започнал да прилича на отбора на Капело. Кара го на инерция, на класа и рутина, но и онзи отбор беше надценен, защото беше архаичен за времената си. Футболът тогава набираше скорост, а ние играехме с много one way тип футболисти. Погледни Тотнъм, погледни нас. Тотнъм имат Вертонген и Дейвисон, които умеят да изнасят топката превъзходно. Тотнъм имат вътрешни халфове, които умеят да изнасят топката, които са пригодени за няколко схеми - Дайър влиза в тройка отзад, Дембеле може да бъде дръпнат напред. Тотнъм имат халф-бекове, които играят по целия фланг, нищо че не са особено класни за европейските стандарти. Тотнъм имат играчи, които атакуваш, но така отваряш пробойна в твоя отбор. Ние какво имаме? Къде е умението на 2/3 от състава ни в играта с топка, при присъствието на терена? Тотнъм имат няколко големи слабости, но Почетино е достатъчно умен, за да ги осъзнае и да опита това, което може, а то е да ги замаскира с риск. Италианската романтична школа, която е специализирала в омразата към всичко английско, много смуче от пръстите. Не се четем от вчера. Тук някой претендираше, че Имобиле е по-добър от Кейн, а че Уокър няма да е титуляр в Милан, нищо че единственият десен бек, който му е на нивото, е Карвахал. Борусия и Атлетико също не трябваше да имат силни периоди, но имаха силни треньори и играчи, които израснаха там. Същото е с Тотнъм. Но не сме отпаднали още. Болката е, че имаше вариант да си решим срещата, но няма да сме Ювентус, ако веднъж, за разнообразие, вземем да го сторим. Какви са Тотнъм в исторически аспект няма значение, когато имат днешен тип футболисти, каквито има по цял свят.

Ти имаш твои очаквания, че ще бием всеки, когато използваме името си само. Това няма да се случи, не и когато не вървим напред, а тъпчем назад, вземайки засилка за три крачки назад. Вече няма реджисти, вече няма дефанзивни крила, вече няма бекове и централни, които разцъкват на 2 метра като нашите. Футболът е доста различен. Тотнъм може да са нов отбор, който няма възможностите на Ювентус, но нишката се къса там, че Тотнъм са най-силни там, където ние сме най-слаби. Ето това може да направи разликата, ако не видим организирам и фокусиран Ювентус. Разликата вече няма да идва от това, че сме Ювентус - отбор, който е с почти 7 поредни титли, не знам кой дубъл ще стане други ден, с финалите в Европа. Киелини, Асамоа, Лихтщайнер, Маркизио, Стураро и Кедира/Манджукич, ако не им бъде ограничена ролята... Това е една отиваща си епоха. Скорост, владение на топката, роля на терена, взаимозаменящи се единици. Не знам защо от лятото насам половината форум се прави на луд, когато уж иска да говорим за футбол. Атлетико го издухаха, защото и Симеоне отказва да погледне смело напред. Тук вече Алегри има някаква вина, но не може просто да е единствено негова. Ние нямаме футболна основа и хич не ме интересува какво толкова сме спечелили. бонучи и Алвеш дали е трябвало да си тръгнат - да, ако бяха дошли правилните заместници. Неумението вече не си личи толкова силно, защото всички треньори искат да владеят топката. Няма как да владееш топката, когато нямаш тези футболисти. На мен тези неща са ми втръснали да ги пиша, защото и да ги повтарям, нищо не се променя - нито в Ювентус, нито истината става различна. Аз не виждам един модерен халф тук, който да прави всичко това, което правят модерните халфове. Не виждам един бранител със скорост, който да е дийп плеймейкър. Не виждам един халф, който да е удачен в движение да смениш вида на центъра, както става при Тотнъм, примерно (и при всички други).

Алегри ще си тръгне. Аз искам да наблюдавам много по-различен Ювентус като философия, както иска и Нуклео, убеден съм. Проблемът е друг, а не е като да не го знаеш. А той е, че Алегри в регрес е в пъти повече от Манчини, Прандели, Мадзари и Сари. Едната енергия, тази свежест, която ще дойде с новото лице, не ми е достатъчна. Искам Хайнкес, искам Почетино и Гуардиола (Зидан не толкова много), много харесвам Симоне, но искам да се позабърза малко. Но ще дойде ли някой от тях? Знаеш, че няма да платим за треньор. Така че е безсмислено някакви подмятания кой от коя секта е. Аз съм фен на Ювентус на първо място. Ювентус не е Киелини и Маркизио, камо ли да е Алегри. Т.е съм готов на доста повече като промяна на философията, отколкото повечето тук. Но да е разумно. След като спечелим титлата след 7 кръга, свободен е да си ходи. Но да дойде треньор. Не искам италианец, защото италианците са от една школа, която е потънала доста. Алегри е уникален, Конте е кажи-речи. Чакам до края на сезона, че напоследък Симоне нещо е стопирал, а това не ми харесва. Но искам коренно различно движение, постройка, роли на терена, вид. А че трябва повече, когато си седем пъти поред шампион - о, трябва. Но не е като три лета поред аз най да не съм доволен от трансферите, защото не виждам ъпгрейди в този отбор. Ъпгрейд не е просто да замениш Салайета с Дибала. Ъпгрейд е да промениш качеството на отбора, а ние не го правим. В Европа нямам очаквания, защото от четири месеца най-малко пиша, т.е имам 250 мнения, че тази година ще е грозно. Ти виждаш нещо, което не си очаквал, а аз нещо, което прогнозирам. Затова и не съм толкова учуден. Моето мнение е, че играчите изневериха доста. Ако е така, значи съм прав, че отборът си отива. Твоето е, че трябва да ги сгазим. Можеше да стане. Ще видим в реванша, но този Ювентус няма класата за КЕШ и вината не е просто в Алегри.

Ето нещо иронично: ако Али и Дайър бяха жабета, тук щяхме да четем ферманите. Знаем си се, ай стига.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 15 Feb 2018, 19:52

--------------------
"Дори А. Аниели скандира името на голмайстора Бенатия"

+Quote Post
mrd
коментар 16 Feb 2018, 15:02
Коментар #646

Juventus regular

Коментари: 1 437
Регистриран: 17-July 12
Потребител No.: 24 704

Аз само не разбрах каква е връзката между това че Тотнъм не са гранд със способността им да играят добър футбол СЕГА(не преди 5,10,15 години). Хората си цъкат, а ние се изложихме, това е факт. Както те си цъкаха а ние се излагахме обаче, създадоха само 2 положения от игра. Това за мен значи че и когато сме зле, не сме толкова зле все пак. Този шамар ако е трябвало да дойде, дойде точно в точното време срещу точния съперник.
Не мисля че трябва да вадиме гилотината... кво правиме ако ги бием 3:0 в Лондон?

+Quote Post
nameless
коментар 17 Feb 2018, 03:24
Коментар #647

Juventus regular

Цитат(mrd @ 16 Feb 2018, 15:02) *
Аз само не разбрах каква е връзката между това че Тотнъм не са гранд със способността им да играят добър футбол СЕГА(не преди 5,10,15 години). Хората си цъкат, а ние се изложихме, това е факт. Както те си цъкаха а ние се излагахме обаче, създадоха само 2 положения от игра. Това за мен значи че и когато сме зле, не сме толкова зле все пак. Този шамар ако е трябвало да дойде, дойде точно в точното време срещу точния съперник.
Не мисля че трябва да вадиме гилотината... кво правиме ако ги бием 3:0 в Лондон?

Връзката е, че уж сме отбор с претенциите за топ 5 на Европа, отбор, който за разлика от преди 5-6 години, започна да харчи не малки суми за футболисти (да, понякога с цената на напускащи). Тотнъм са симпатичен отбор с един пробив във Висшата лига, от миналата година. По същото време ги шамареха из Европа, като прани гащи. Тази година не са толкова убедителни - и пак са там където са били почти винаги - в борбата за топ 4. Колко играят добър футбол не знам, защото както написах преди мача, тази година редовно си ги пляскат в гостуванията им в Англия. Та, по същество, щом си ок да сравняваш отбор, който за 20 години няма никакви успехи, камо ли традиции, с Ювентус - ок, твоя си работа. За мен фаворитът в този мач бяхме ние и това, че противникът е имал 2 опасности за целия мач не ме грее особено, след като гледах Ювентус, наврян в собстеното си поле, през 70% от мача...на собствения ни стадион. Какво ще стане ако бием 3:0 - предполагам ще се радваме - в момента коментираме 2:2, в Торино.

@pink. Горенаписаното е част от обосновката ми към теб, също. Иначе нямам нищо против английският футбол, не съм предубеден. Едно време дори харесвах Нюкасъл на Шиърър, някои от сезоните на Анри и Бергкамп, както и Челси на Дзола. Обаче съм тотално против хайпа към всеки отбор от най-висшата лига на галактиката, който предостави приличен сезон-сезон и половина.

Ясно е, че нямаме 11 перфектни титуляра, с още поне 3-4 класни резерви. Ясно е, че дори на някои позиции Тотнъм ни превъзхождат, или поне линията, или крилото им е по-силно от нашето. Обаче, като цяло това е Тотнъм, а ние сме Ювентус. Вторият в Англия, със спечелени 2 купи на Мики Маус за 20 години, с/у 6 кратен шампион на Италия, с 2 финала за 3 години, в ШЛ. Дори, ако оставим традициите и успехите от последните сезони, то и моментната форма е в наша полза. Да не говорим за трансферите - 200млн. в жива сила за 2 години, с/у колко...Тотнъм кой са купили последно? Самият ти, @pink, си изкарвал стартовите състави на европейски шампиони, с тотални карикатури в тях. А ние ревем, че нямаме сносен десен бек или пък халф, който да е Видал, Иниеста и Шави в едно. Та ако Алегри ми излиза, след мача, с твърдението, че шансовете били 50-50 и не можело да играем финал всяка година, то няма как да не се ядосам. Това е пораженческо мислене, също както в почти всеки мач, от декември до сега, след като нещата не се развият по перфектният начин, гостодин тактически гений, сгъва цирка и прибира отбора да пази резултата. Дори в Торино. Пак натъртвам на това нещо, утре ще дойдат Беневенто и ще ни пресират на 30-тия метър, защото виждат, че може. Едно време, гостуващите отбори от първата минута заставаха с 10 човека зад топката. А това е и към @mrd, който явно не ми схвана идеята за психологиеския демидж - манталитета и настройката на играча е почти толкова важна, колкото и футболните му умения. Ако имаш един играч, като Коща например, който е почти изцяло офанзивно настроен, свикнал да мачка и да атакува противника, да създава и да реализира, та ако един такъв играч го караш през мач да се прибира и да се бута с разни говеда, да прави неща, които очевидно не може, ти му сриваш увереността и самочувствието. След 2-3, 5 мача, когато има ситуация 1:1 вместо да финтира ще върне назад, защото от експлозивно крило, треньорът го е превърнал в черноработник. Поради тази прични, някои играчи изживяват тотална ренесанс, при дадени треньори, а други зациклят и се превръщат в посредствени сенки на това, което са били. Аз, за съжаление, този сезон, с малки изключения, виждам доста повече от второто. Дали Алегри е основният виновник - за мен - да. Той е човекът, който реди състава, който дава инструкции преди и по време на мача. Тотнъм да ни бяха изравнили от 2 корнера и дори 50-50% владеене на топката, разбирам. Да имахме пропуските от предишни мачове, разбирам. Но тази глуха защита, това 2-2, след 2-0 в 10-тата минута ми идват в повече.

Този коментар е бил редактиран от nameless на 17 Feb 2018, 03:34

--------------------

+Quote Post
Дон Конте
коментар 17 Feb 2018, 09:10
Коментар #648

Juventus bench

нейм, изчакай и реванша, че там Дон алегри е подготвил изненади! smile.gif

--------------------
Boksic

No Conte, no party!

+Quote Post
since1897
коментар 17 Feb 2018, 10:30
Коментар #649

Juventus bench

Виждам,че много колеги от форума вярват,че чашата е наполовина пълна след първия мач в Торино.Хубаво е да има оптимизъм,дано и в тренъора и играчите цари такъв.

+Quote Post
Дон Конте
коментар 17 Feb 2018, 11:25
Коментар #650

Juventus bench

След Торино е наполовина празна, дано след втория да е изцяло пълна. smile.gif

--------------------
Boksic

No Conte, no party!

+Quote Post
nameless
коментар 17 Feb 2018, 15:38
Коментар #651

Juventus regular

@Дон Конте, аз продължавам да вярвам, че ще се класираме. Особено с възстановения Дибала. Въпросът е - има ли смисъл, след като, отборът играе за "к'вот стане"? Цяла година се опява, че ШЛ е топ приоритет и като дойде 1/8 финала с/у Тотнъм ...емиии то не може всяка година финал biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 17 Feb 2018, 15:56
Коментар #652

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 5 269
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Опява кой? Защото аз не съм чул Алегри да го казва. Опяват Марота и Аниели и то доста, нищо, че не направиха това, което трябваше да направят за трето поредно лято и след втори финал в Шампионската лига за 3 години, Ювентус продължава да има бюджет за нови като Саутхемптън и трябва да продава, за да купува. Аз нямам нищо против критиките към Алегри, ама тези двамцата някак минават между капките, нищо, че трансферната ни политика е ташак, вече не знам колко години. Иначе на претенции го докарваме. Искаме Шампионската лига, ама в същото време ако може да не дадем никакви пари или възможно най-малко.

Не искам да споря с теб повече за Алегри, защото нито аз ще те убедя в нещо, нито ти мен, но само още едно допълнение, понеже гледам, че го казваш вече няколко пъти - това с шансовете 50:50 е от изтърканите клишета, които всеки треньор казва - от Вили Вуцов до Зидан. Онзи ден Гуардиола каза, че още не са се класирали и във футбола всичко е възможно, нищо, че биха с 4:0 Базел в Швейцария. Няма и как Алегри да каже пред медиите, че сме били фаворити, ама сме ги изпуснали, защото следващия ден трябва да тренира тези играчи. На тях им го е казал, бъди сигурен. Това, че няма как да играем финал всяка година също е така. Няма треньор в света, който на осминафинал ще излезе пред медиите и ще каже, че отборът му е фаворит за финал поне.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
since1897
коментар 17 Feb 2018, 17:24
Коментар #653

Juventus bench

Нуклео,мойте уважения,но аз си спомням как в началото на сезона Алегри каза някакви приказки от сорта на "Амбиция за Киев" или там където е финала тази година.Убеден съм,защото във форума имаше и леко приповдигнато настроение, като "Алегри си е повярвал" " Говори спокойно за Киев и т.н. "

Иначе,че ръководството са си за бой,си е ясно от всякъде smile.gif

+Quote Post
nameless
коментар 17 Feb 2018, 18:38
Коментар #654

Juventus regular

Нуклео, прав си - няма как да си променим мнението един на друг, за това и за последно пиша в темата на Алегри, преди следващия мач. Аз Марота отдавна съм го отписал и нямам никакво желание да го намесвам в коментара - там нещата са ясни. НО, за трансферното лято няма как да се съглася, защото то беше проведено почти изцяло под инициативата на Алегри:
- Бонучи и Алвеш бяха разкарани, след слуховете, че точно мистера им е вдигнал мерника. Дали е вярно - не знам, но изглежда като нещо, което егоцентрик, като Алегри би направил.
- Взехме Берна и Коща - така необходимите играчи, които могат да направят разликата в закучен мач. Разнообразие, което толкова ни липсваше в Кардиф. Допълнителни опции, за да не се чуди Алегри кой да е следващия, на който да му промени позицията.
- Матюиди. Беше ясно, че центъра се нуждае от мускули, при всички проблеми на Маркизио, напусналият Лемина и абсолютната дупка Стураро.
- Де Шилио - синът на Алегри си изглеждаше от всякъде негов рикуест. Дали се е примирил, че Марота и ко. няма да му докарат нещо по-класно или пък е имал вярата, че ще възроди кариерата на малкия Малдини, не знам.

Та, като дръпнем чертата, това са 120+млн. дадени за входящи играчи, при това по-голямата част от тях доказани, играчи, които идват и влизат в отбора, като титуляри. С/у 40млн. за Бонучи, който в Милан продължава да доказва, че не е бил дори най-добрият защитник в Юве, пък какво остава за Европа. Плюс 17млн. за резервата Лемина, който въпреки всички шансове, които имаше - не впечатли. Еми не, не мисля, че след подобен бизнес Алегри има извинение да отпадне от ШЛ на 1/8 финал, от отбор, който дори не мога мога да се сетя кой играч са взели това лято.

Този коментар е бил редактиран от nameless на 17 Feb 2018, 18:39

--------------------

+Quote Post

33 страници V  « < 31 32 33
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 24th February 2018 - 02:29ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team