IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

24 страници V  « < 22 23 24  
Reply to this topicStart new topic
> Маурицио Сари
J.T.Ultras
коментар 11 Feb 2020, 22:09
Коментар #461

Juventus champion

Група: Фенове
Коментари: 5 287
Регистриран: 2-March 12
Потребител No.: 24 643

Цитат(pinkfloyd39 @ 11 Feb 2020, 21:40) *
Не критикувам всеки трансфер, имаше и силни, ама някои от футболистите, дошли през лятото (а някои от тях и преди Сари) изобщо не изглеждат като неговия тип играчи. За мен това е просто поредният пример, че някъде нагоре се работи в един път, а надолу - каквото стане. Ето ти и един пример: Рамзи вече е уговорен, пристига, ама Сари тепърва идва след него. Не е ли странно? Не казвам, че всеки трансфер трябва да се прави от Алегри/Сари или който и да е, но пак ти казвам: бутаме до Уелс с 4-2-3-1 и после не правим много по темата там, където имаме нужда.

Цитат(nikentus @ 11 Feb 2020, 21:42) *
Тук е проблемът при нашия отбор и затова се говори от мноооооого време насам. Имаме ръководство от гурута, които имат някаква визия за това как трябва да играе отборът, но и при Сари и при Алегри нямаше съобразяване с тяхната гледна точка, а им се даваха футболисти, които Паратичи и ко са избрали.

Оставам с впечатлението, че основното изискване към бъдещия треньор е да приема каквато и да е селекция.

+100 за двата поста и особенно за думите в цитираните изречения.
Тоя модел на управление от 90те години го има само в Италия все още и единствено го има в Ювентус дето е с някакви претенции. Това го можеше Моджи, макар че дори и той допускаше грешки като правеше селекцията вместо треньора. Така е и сега - има си гурута, но те трябва само да договарят тези играчи които са изискани от тренера, не те да си ги избират на своя преценка дали ще пасне и къде ще пасне. Защото после като се закучат нещата на тях никой не им търси отговорност. И аз наивника си мечтая за чуждестранен топ тренер.... Е как, как ще дойде Гуардиола (примерно) и Паратиче ше му прави селекцията по негов вкус и модел. Той като поиска Де Бройне (пак примерно)или някой от неговото ниво от ръководството и Фабио му казва "Споко Пеп, ше измислим нещо. За мен Кевин Принс-Боатенг е по достъпен и ше свърши същата работа като Де Бройне.." Как да дойде качествен треньор тук с тоя модел на действие? Ами няма да дойде, да заповяда следващия - Гасперини, Индзаги (джуниър) или Манчини след Еврото.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
pinkfloyd39
коментар 11 Feb 2020, 22:34
Коментар #462

Juventus champion

Коментари: 7 509
Регистриран: 6-March 12
Потребител No.: 24 649

Нейм, аз Сари не мога да го критикувам за каквото и да е. Единственият ми проблем е, че е Сари - писал съм достатъчно, аргументирал съм се. От друга страна, рядко като пиша съм казвал, че донякъде го съжалявам. Не мисля, че нашето ръководство и Сари са перфектен фит. Сари е, което е - да, ще е способен да организира своя футбол, но ако има правилните играчи. Той ги няма. Аз пък съм последния човек на света, който ще седне да го обвинява, че няма да направи кой знае какво, ако прогнозата се ознаменува. Аз съм от най-големите критици на политиката, на модела, на ходовете ни. Искам да греша наистина.

(не е дискусия за сравнение)

Но има нещо друго: да върнем лентата. С Алегри ударихме кьоравото. Никой не е очаквал, че Алегри ще се окаже адекватен, камо ли добър. Някои бяхме пропити от омраза, ако щеш. Доста от нас тотално не взеха под внимание, че Алегри имаше шампионска титла, че направи добри игри в Европа с доста некадърен състав. Както и да е. Кога дойде Алегри? Ювентус беше гладен. Ювентус се беше завърнал вкъщи, но още си беше някогашния европейски гранд. Сари кога идва? Сари идва след една от най-големите ни епохи. Алегри надгради това, което беше започнато. Тя империята е изградена, моделът го има, но просто Сари идва в момент, в който наистина не мисля, че е нашият човек. Ако политиката ни ще е на първо място, трябва хамелеон. Който да се адаптира, който да се пригоди, който да е мотиватор. Не казвам, че Сари не е мотиватор, но ми се струва, че е друг тип треньор. Той показва пътя, а след това казва "Вие сте, забавлявайте се". Алегри е детайлен треньор. Той се хвърля в грозното, за да е сигурен, че успехът няма да избяга. И все пак, 2019/20 сме. Ювентус е обезсмислил футбола. Ювентус се развива, върви нагоре, но за всеки Роналдо/Де Лихт, си остава едно такова пренебрежение: дай да влачим още 5 години едни и същи, дай да не обърнем внимание на този и онзи пост. Ювентус се нуждае само от една Европа - да, факт. Не че трябва да пренебрегва домашната сцена. Ювентус иска да върви рамо до рамо с другите - да е привлекателен. Каквото и да сложиш, един Роналдо и Де Лихт не оправят другата говнария. Да, опитва се Сари. Няма план Б, но не му е безразлично. И да, прав е, колкото и да е смешно, ако "търси помощ" от Буфон, бонучи и така нататък. Проблемите започнаха отдавна, а заявката на ръководството е ясна. Но щом линията ще е показваната - точно Сари не е човекът. Ако бяхме минали в леко транзитен период - да кажем с Де Лихт бяха дошли още няколко хлапета - ето тогава може би щеше да е по-удачно. Сари щеше да има повече време да изгради стил, да го окомплектова, развие. Но тук се иска успех, исха се победа. Сари знае да печели директно, но не да е хитър. И все пак, Алегри дойде тогава, когато над нас нямаше очаквания, а просто бяхме стартирали. Сари идва, когато замираме, а крещим НИЕ СМЕ НОМЕР 1. Нещата не са просто до Сари. Да, може би Почетино или Жили Жоцов ще ни направят идея по-адекватни. Все тая. От години неглижираме халфовата линия. От години търсим печелившата сделка. От години се предоверяваме на този и онзи. Аз от много време пея, че Ювентус не може да се надиграва на Анфийлд и Камп Ноу - Алегри беше хитър, за да го осъзнава, но Сари е твърде смел, за да чака. Не се надиграваш с плужеци, които не могат да ходят. За Бога, нашият най-добър футболист, който не е Роналдо/Дибала, има 25 минути в Европа в последните 2 години. Ние не можем да контролираме център, не можем да го защитаваме. Сари просто не може да направи нищо. Той е това, което е. И съгласен съм с теб: на Клоп му трябваше време. Но сам видя, че политиката там се промени с Клоп. А и Клоп си е Клоп. Имаше успехи. Аниели и Паратичи няма да се променят. Нито Ювентус. В Ювентус се иска успех. Няма да клекнат на треньор, няма да градят състав, за да е доволен. Не мисля, че си прав, че Алегри е послушко, но да - той просто е такъв ум, че му се играеше играта. Все измисляше какво да направи. Знаеш, че е така - защото както има грешки, така сме играли срещу доста силни състави с Ернанеш и прочие. Сари няма на 70 години да стане дефанзивен коуч, който да скрие тая плява в някаква абсурдна система. Други трябваше да са ходовете, за да е разбираемо защо Сари. Единият вариант - дайте му време, почнете да подменяте състава. Ама виждаш, че Матюиди преподписва, Куадрадо, Пянич сигурно и той. И ти сам знаеш, а и се вижда, че това не са неговите хора. Човекът е добър в едно направление, но това не е ювентинското. Просто има разминаване. От гледна точка, че тук трябва някой тактик, който да мъчи нещата на битка - да. Затова аз няма да имам проблем, ако отпаднем от Реал. Слаби са, не сме отпаднали още, ама и ние не сме вързали.

И да сме тесногръди, и да не сме, Ювентус е отбор, който винаги е блестял с тактика. С поведение. С манталитет. Бил е, защото защитата е била грандиозна. Тя от известно време не е - и Алегри не я оправи, сега е още по-зле. Може аз да не разбирам, ама точно Сари не ми мяза на човека, който прави класически Ювентус. Не че има оправдание да играем като Струмска слава, разбираемо е, но просто не виждам как Сари ще изкласи. Затова съм против Курзава и темподобни. Стига чикии, еби му майката. И в крайна сметка, годината е 2020. Ювентус направи всичко, освен едни 45 минути на финал. Не е просто вина на Алегри, че "сме си такива". Винаги сме били по сметките, играли сме хитро, пестеливо, освен ако не се налага. Ние сме всичко, което Сари не е. А точно в този момент - умножено по 200.

И знаеш ли кое боли? Че бяхме близо. Пак можем да сме близо, дори да спечелим, но бяхме много близо. И точно финалните 1-2 хода не ги направихме. Хубаво е да се ебаваме с Джан, Кансело и Бернардески - яко е, че са ми любимци, ама тях години наред ги мъчи Паратичи, не аз, Нуклео или ти. Дойдоха и какво? Големите ни цели не стават за Ювентус. Здраве му кажи, приятел. Ако това не е красноречиво, че нещо смърди... Сари не ми е приятен, ама искам да успее. Просто наистина, без някаква промяна, не мисля, че ще направи нещо. Този отбор направи каквото можа. Има още футболисти, но трябва да започне една чистка. Не става година след година да мъчим с едни и същи играчи, които са тотален минус. Втори Алегри няма да дойде. Кокошарските сметчици просто няма да минават вечно. За мен единствения начин някой да се светне е ей така някой да вземе да ни изпочупи каските с една четворка. Единствената вина на Сари е, че просто толкова си може. Можем да сме идея по-добри, ама пак няма да сме достатъчно в крайна сметка.

Този коментар е бил редактиран от pinkfloyd39 на 11 Feb 2020, 22:38

+Quote Post
Teogo0alll
коментар 12 Feb 2020, 11:31
Коментар #463

Juventus regular

Коментари: 1 726
Регистриран: 21-January 08
Потребител No.: 851

Имало е две срещи. Едната в неделя следобяд с Паратичи , Киело и Буфон. На нея се е обсъждало главно поведението на играчите, в съблекалнята на полувремето с Верона е имало конфликти. Дали са се обещания за подобряване на обстановката, да няма цупене при смяна и т.н.
Втората среща е била между Аниели и Сари. Тя е била насрочена по-рано, не е била специално заради загубата от Верона. На нея Аниели е дал кредит на доверие към Сари.
Във въпросната статия се описваше по-детайлно как играчите отказват да слушат Сари, а и как той нещо не приема добре това.

Поствам я и на английски, който иска да я прочете. Englisha не е мн добър, но се хваща за кво иде реч:

Two dinners in Turin, a new start.‬

‪Sunday evening the dinner between Paratici, Chiellini and Buffon.‬
‪Monday evening the one between Agnelli and Sarri (already planned time ago). ‬

One common goal: get out compact from this moment of crisis and minimize friction.

According to Gazzetta dello Sport (Luca Bianchin and Fabiana Della Valle), more than a tactical question, it is a problem of behavior and approach: at Juventus, players are not used to Sarri's quick manner and colorful language and not everyone likes them.
In Verona, in the changing rooms the climate wasn’t peaceful and Sarri seems to have vehemently reprimanded some of the players, creating some tension.

Even Ronaldo's mood was very bad, angry at the defeat and for not having been supported by his companions.
During the dinner with Chiellini and Buffon, Paratici got the support of the senators for the common good. For example, complaints about being replaced should no longer be seen.

The always excellent Guido Vaciago from Tuttosport talks more about the dinner between Agnelli and Sarri.
Maurizio Sarri, in the last few weeks, has experienced the thrill of the “meat grinder”, which tends to start after each non-victory, until it swirls furiously in the event of two defeats in a short period of time. Not later than few weeks ago, Sarri had lunch with Allegri (at the award ceremony for the Golden Bench) and he had joked with his predecessor about the storm that broke out around Juventus at the first uncertainty («A draw and everyone goes crazy»), finding in Allegri total and amused understanding.

In short, Sarri and Agnelli at dinner did not seem to be two facing the imminent end of the world and not even the extinction of hopes of winning something this year . The rule at Juventus is pretty clear: nobody is sacked during the season (unless there is a need to avoid an epochal disaster): the Coach is judged at the end, based on the results achieved.
Agnelli has obviously renewed confidence in Sarri considering that Juve is first in Serie A and in full swing on all fronts. Of course, the other confirmation that Sarri has had is that a rather sudden turnaround is appropriate, given the Scudetto circumstances: Inter gassed and launched, Lazio very dangerous.

Everyone must row on the same side, the players must give more and Sarri must find the right alchemy and bring the motivations back to the maximum.

+Quote Post
nameless
коментар 12 Feb 2020, 12:20
Коментар #464

Juventus regular

Коментари: 2 463
Регистриран: 20-March 07
Град: Sofia
Потребител No.: 417

Айде, сега Нуклео да ми обясни пак как Сари е назначен понеже е послушко. Не одобрявам излишните забележки и ненужните критики, обаче е факт, че голяма част от днешните футболисти са абсолютни примадони и не дават копче да им се каже. Това за смените, особено, е нелепо. Дибала продължава да гледа в земята всеки път като го заменят, въпреки, че е нясно, че не може да изкара повече от 70 минути в мача.

Ако това за конското по време на почивката с/у Верона е вярно, то напълно одобрявам постъпката на Сари.

--------------------

+Quote Post
Teogo0alll
коментар 12 Feb 2020, 12:33
Коментар #465

Juventus regular

Коментари: 1 726
Регистриран: 21-January 08
Потребител No.: 851

То май като цяло май си ги псува каруцарската и на тренировки хаха.Нещо, което не се нрави на нашите звездички.
Отделно футболът на Сари изисква голямо тичане от първата до последната минута, а нашите хубусници или не искат да го правят, или не могат.
Бях попадал на инфо, че дори не разрешавал на играчите да вдигат ръка на съдията да искат нарушение при изгубена топка, а веднага да тръгват да пресират опонента
Друго си беше последните две годинки да поведеш с 1:0, да се забиеш отзад, разчитайки на Киело, късмета или вратаря, пък в края на месеца банковите сметчици така или иначе се пълнят.

+Quote Post
NUCLEO1985
коментар 12 Feb 2020, 12:53
Коментар #466

Juventus champion

Група: Admin
Коментари: 7 936
Регистриран: 22-February 06
Град: Свищов/София
Потребител No.: 25

Цитат(nameless @ 12 Feb 2020, 12:20) *
Айде, сега Нуклео да ми обясни пак как Сари е назначен понеже е послушко. Не одобрявам излишните забележки и ненужните критики, обаче е факт, че голяма част от днешните футболисти са абсолютни примадони и не дават копче да им се каже. Това за смените, особено, е нелепо. Дибала продължава да гледа в земята всеки път като го заменят, въпреки, че е нясно, че не може да изкара повече от 70 минути в мача.

Айде, сега да не си изкривяваме думите. Казах, че е послушен от гледна точка на това, че Паратичи продължава да си прави каквото си иска с трансферите и не се съобразява изобщо с мнението на треньора. Това визирах. А не дали псува играчите и им крещи. Трансферната ни политика продължава да се определя от директора, а не от треньора. Това беше и основната причина да махнат Алегри, според същите тези италиански медии, цитирани в текста - говореше се, че Алегри иска "революция" в състава, т.е. смяна на повече играчи. Паратичи и Недвед бяха на друго мнение и смятаха, че може да стане с 2-3 попълнения, резултатът беше Сари. Сари сега е принуден да работи така, както Алегри и Конте преди него - решенията не се взимат от треньора. Ако се взимаха от треньора, играем 4-3-1-2, без да я имаме тази единица зад нападателите в състава. Сигурно щяхме да вземем някого, знам ли, а не да мъчим играчи, които очевидно не стават за тази позиция.

И дори да махнат Сари, ще вземат друг такъв, който трябва да слуша директора. Някой го беше споменал по-нагоре - няма как да дойде Гуардиола, защото Гуардиола няма да работи с играчи, които не е поискал.

--------------------
FORZA MAGICA JUVE!!!

+Quote Post
Vess
коментар 12 Feb 2020, 16:21
Коментар #467

Primavera player
**

Коментари: 378
Регистриран: 30-January 19
Потребител No.: 25 353

Връщането на Макс е най-добрия вариант.

+Quote Post
Kirilov
коментар 13 Feb 2020, 11:53
Коментар #468

Juventus champion

Коментари: 8 748
Регистриран: 28-April 14
Град: София
Потребител No.: 24 823

Цитат
От италианските пощи не останаха очаровани от коментар на наставника на Ювентус Маурицио Сари и му отговориха подобаващо. "Ако исках да избегна напрежението, щях да подам заявление за работа в пощата", заяви треньорът.
Той коментираше с какво напрежение е свързана неговата професия. Изявленията му дойдоха, след като "бианконерите" загубаха от Верона миналия уикенд и отстъпиха първото място в класирането на Интер. Последва вечеря, но която присъстваха Сари, президентът Андреа Аниели и спортният директор Фабио Паратичи. Тя породи доста спекулации относно бъдещето на на наставника, въпреки че той обясни, че срещата е планирана преди време.
От италианските пощи поканиха треньорът да ги посети, за да види, че и при тях има достатъчно напрежение. "Противно на твърденията на г-н Сари, напрежение съществува в пощите. Отговорни сме пред гражданите, бизнеси и публични администрации, се казва в изявление на компанията. - Каним г-н Сари да отдели няколко минути от ценното си време, за да разбере, че Пощите са най-голямата компания в страна. Чакаме го в един от 15 000-те ни центрове, за да се запознае с работата ни отблизо".

tooth.gif

--------------------

+Quote Post
Beroe_Juve
коментар 13 Feb 2020, 12:19
Коментар #469

Juventus regular

Коментари: 1 066
Регистриран: 13-June 12
Град: stara zagora
Потребител No.: 24 696

Сари е изключително прост и започва тотално да се излага

+Quote Post
Vess
коментар 13 Feb 2020, 14:00
Коментар #470

Primavera player
**

Коментари: 378
Регистриран: 30-January 19
Потребител No.: 25 353

Пресаташето трябва да му обясни някои неща и как да се държи пред медиите.

Този коментар е бил редактиран от Vess на 13 Feb 2020, 14:00

+Quote Post
masterhp
коментар 16 Feb 2020, 13:01
Коментар #471

Juventus hero

Коментари: 11 710
Регистриран: 22-December 07
Град: Pripyat
Потребител No.: 802

Цитат(Vess @ 13 Feb 2020, 15:00) *
Пресаташето трябва да му обясни някои неща и как да се държи пред медиите.

Tи ако за 60 години не си се научил, няма кой да те промени. Друг е въпроса защо сме си позволили да наемем такъв типаж човек. Никой не го харесва като човек, а май и като треньор biggrin.gif

--------------------
"синьо-черното не ми отива!"

+Quote Post

24 страници V  « < 22 23 24
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 18th February 2020 - 18:12ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team