IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

51 страници V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Ювемания - въпроси и коментари
bianconero
коментар 13 Aug 2006, 08:29
Коментар #1

Juventus star

Група: Фенове
Коментари: 2 834
Регистриран: 20-February 06
Град: Пловдив
Потребител No.: 9

В тази тема няма да се дават прогнози - ако някой се обърка - проблема си негов.
Тук всеки може да коментира резултатите от кръга или да пита за нещо което не му е ясно.

Защо е необходима тази тема. Ами темата в която се играеше Ювемания 2 стигна 30 страници и то при доста ниско участие - средно да е имало по 4 участника на кръг.
Тук очаквам активността да е в пъти по-голяма. При 10-15 редовни участника това прави да кажем по една страница с прогнози на кръг, а за целия сезон ще станат около 50 страници - може и повече.
И понеже ще има въпроси - тоя защо взима повече от мен или защо са ми орязали точките и други подобни а да не забравяме и коментарите след всеки кръг - кой как се е издънил или кой как е уцелил нещо - сами си направете сметката защо е нужна тема за коментари.

Пак казвам - тази тема не е за прогнози. Тук може да се пише за всичко свързано с играта но не се дават прогнози.
Съответно другата тема е само за прогнози и класиране и евентуално някои уточнение на правилата.

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
hri100
коментар 13 Aug 2006, 11:42
Коментар #2

I LOVE JU

Група: Ветерани
Коментари: 8 100
Регистриран: 22-July 06
Град: емниц
Потребител No.: 159
Фен клуб: 677/284

Ето го и първия коментар на един новобранец,който за първи път ще участва.Играта ми се струва доста интересна и се чудя как досега не са участвали повече хора.("4-ма средно на кръг" ohmy.gif )

Имам и няколко въпроса:

1.За допълнителните въпросиsad.gifне тези,които си задал ти, а тези на Зебрата)
1.1. Отговорите трябва да се изпращат като ЛС на този, който ги е задал?
1.2. И за тях ли крайният срок е както и за другите(титуляри,резерви и т.н..)?
1.3. Не смятате ли, че с малко повече ровене из "необятното интернет пространство" могат да се намерят отговори на всички въпроси и така тази част от играта става почти безмислена?(можех и да си замълча и да печеля точки ама какъв е смисълът)

2.За голмайсторитеsad.gifтук ми е ясно,но все пак малко уточнение не е излишно, мисля)
2.1.Ако дам за 1 кръг примерно: 0:6 и голмаистор само Трезеге(и 6-та гола) и той вкара да речем 3 гола, печеля 50 т. така ли?Изобщо какви са критерийте за това кой шмикерува и кой не?Малко е субективно,не мислиш ли?Или пък друг пример: резултат 0:8-4 гола Трез и 4 гола Алекс?!?
2.2"Няма голмайстор"-това означава, че няма голмайстор за Юве,нали?т.е. ако примерно Наполи ни бие 1;0 (ха-ха само как звучи biggrin.gif ),то тогажа няма голмайстор,нали?

3. За червените картони:
3.1. Значи...давам аз прогнози за 4-ма играчи всеки мач и ако не получат картони не губя нищо?!?

4.За допълнителните въпроси,които ти си задал:
4.1."Краен срок 1-и Октомври"-до тогава ще са изминали няколко кръга и ще има, макар и малка, яснота върху повечето въпроси.Както и ти си споменал-за купата ще са минали предварителните кръгове....?

Ами това е.Ще се радвам да уточниш.Моля да ме извиниш ако задавам глупави въпроси,ама...за мен е важно всичко да е ясно.

--------------------
Новият "Ювентус Люфле", с мнооого пълнеж...

+Quote Post
bianconero
коментар 13 Aug 2006, 12:30
Коментар #3

Juventus star

Първо да обясня за ниската активност на участниците - доста преди края на Ювемания 2, juve_tifos и Garrett бяха дръпнали с много точки пред останалите и беше ясно че един от тях ще спечели. Това отказа доста хора да играят.
А някои други се отказаха по необясними причини като например шампиона в Ювемания 1 - Ravanelli.

Цитат
1.За допълнителните въпросине тези,които си задал ти, а тези на Зебрата)
1.1. Отговорите трябва да се изпращат като ЛС на този, който ги е задал?
1.2. И за тях ли крайният срок е както и за другите(титуляри,резерви и т.н..)?
1.3. Не смятате ли, че с малко повече ровене из "необятното интернет пространство" могат да се намерят отговори на всички въпроси и така тази част от играта става почти безмислена?(можех и да си замълча и да печеля точки ама какъв е смисълът)
За въпросите на ZEBRA. - когато той зададе въпрос / например - кой е този на снимката / ще уточни до кога е крайния срок. Възможно е крайния срок за отговор на въпроса му да е различен от този за даване на прогнозата за кръга - а именно 12 часа преди началото на мача.

Отговора му се изпраща чрез ЛС - това се прави с цел никой да не преписва.

А за намирането на отговора - ха ха, те въпросите са такива че за някои трябва не малко а много време да се ровиш в интернет пространството за да намериш правилния отговор.
Например миналата година беше пуснал няколко снимки на играчи на Юве с перуки и очила - маскирани като рокаджии и като те пита кой е зад барабаните ходи да търсиш с google. smile.gif
Или пуска една снимка на Дзамброта с дядо Коледа - познайте кой е дебелака в червено - кой да знае че бил Моджи.
А около нова година бях пуснал няколко детски снимки на Дел Пиеро, Златан, Недвед и Канаваро - трябваше да се познаят играчите - направо си е невъзможно да се открият отговорите в нета.
А и идеята е да се научи нещо за историята на Ювентус защото за да отговориш дори само на един въпрос ще прегледаш доста страници.
Наистина в мрежата има всичко но не винаги може да го намериш така че не е толкова лесно.

Цитат
2.За голмайсторитетук ми е ясно,но все пак малко уточнение не е излишно, мисля)
2.1.Ако дам за 1 кръг примерно: 0:6 и голмаистор само Трезеге(и 6-та гола) и той вкара да речем 3 гола, печеля 50 т. така ли?Изобщо какви са критерийте за това кой шмикерува и кой не?Малко е субективно,не мислиш ли?Или пък друг пример: резултат 0:8-4 гола Трез и 4 гола Алекс?!?
2.2"Няма голмайстор"-това означава, че няма голмайстор за Юве,нали?т.е. ако примерно Наполи ни бие 1;0 (ха-ха само как звучи  ),то тогажа няма голмайстор,нали?

Значи ако пишеш че Трезеге ще вкара 6 гола а в действителност вкара 3, получаваш точките които са предвидени за 3 вкарани гола - а именно 50.
Може би трябва да се дават точки само ако прогнозата е за х гола и играча вкара х гола.

За шмекеруването - да се разберем отсега. Всички знаят че Ювентус не е от най-резултатните отбори - собенно при Капело. smile.gif
И от 1994 година когато Раванели заби 5 гола на ЦСКА играч на Юве не е вкарвал повече от 3 гола.
На сезон средно мисля че се отбелязват по около 3 хеттрика.
През миналия имаше 2 - един на Алекс и един на Трезеге.
През по-миналия се сещам само за един хеттрик на Златан.

Така че още веднъж казвам - бъдете реалисти. Резултати като 0:8, 7:1, 9:2 се случват веднъж на 10-20 години.

А за тия които пишат 0:8 с по 4 гола на Алекс и 4 на Трезеге само и само да улучат някой голмайстор. Първо - изпускате шанса да познаете точния резултат като давате толкова оптимистични прогнози и губите 10т. Второ - много рядко Трезеге и Алекс вкарват заедно в един мач а още по-рядко вкарват по повече от 1 гол.
Една прогноза 0:2 или 1:3 с по един гол на Алекс и Трезеге е много по рационална, защото от 10 мача поне 2 или 3 ще свършата така а за 0:8 ще трябват много повече мачове.

До този извод и сами може да стигнете но трябва малко време.

А за варианта в който няма голмайстор - предвидил съм го за всеки случай но мисля че никой не е давал в прогнозата си че Юве няма да отбележи гол.
За мача с Милан през март аз бях писал 0:0 точен резултат но доста по-късно се усетих че трябва да си дам 5т за това защото на практика това се случи за първи път.
А и доколкото съм забелязъл - от няколкостотин прогнози в Ювемания незнам дали има и 10 в които някой да е прогнозирал загуба и винаги в прогнозата има поне 1 голмайстор.

Цитат
3. За червените картони:
3.1. Значи...давам аз прогнози за 4-ма играчи всеки мач и ако не получат картони не губя нищо?!?
Аз се сещам за 3 мача в последните десет години в които са били изгонени по 2-ма играчи на Юве. В отбора вече не са Монтеро и Давидс.
През миналия сезон в Серия А червените картони бяха 3, в ШЛ - 4, и за купата на Италия мисля че имаше 1. За 53 мача - 8 червени картона.
Засега в прогнозите не съм засичал повече от 1 прогнозиран червен картон а в поне половината прогнози липсват червени картони.

Ограничението от 4 червени картона съм го сложил защото при повече мисля че мача се прекратява.

Пак се повтарям - не търсете изненади - или поне не всеки път. Бъдете реалисти. Това не е еврофутбол да търсиш голяма печалба с малък залог.

Цитат
4.За допълнителните въпроси,които ти си задал:
4.1."Краен срок 1-и Октомври"-до тогава ще са изминали няколко кръга и ще има, макар и малка, яснота върху повечето въпроси.Както и ти си споменал-за купата ще са минали предварителните кръгове....?
Колко мача ще са минали ? Най-много 3 за купата на Италия и 3 от Серия Б която започва на 15-ти септември. А общо мачовете ще са 42 в Серия Б, максимум 11 за купата на Италия и ако има баражи още от 2 до 4 мача. Или мачовете ще са между 43 и 57.

И повярвай ми, дори и до нова година да е крайния срок / както беше в Ювемания 2 / това няма да увеличи точните отговори на допълнителните въпроси - или с нищо няма да помогне на участниците. Защо ли - ами можеш да видиш какво стана миналия сезон.

Други въпроси ?

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 13 Aug 2006, 13:13
Коментар #4

I LOVE JU

Беше доста изчерпателен.Благодаря за което,но все пак пак не ми стана ясно.Ще си давам по 4 картона всеки път и това си е.Ако стане стане,ако не нищо не губя.Така ли е?Не казвам, че ще го правя ама нали трянва да няма шмикеруване.Трябва да измислиш нещо като наказателни точки ли,незнам.И другото,йоето е:

"Първо да обясня за ниската активност на участниците - доста преди края на Ювемания 2, juve_tifos и Garrett бяха дръпнали с много точки пред останалите и беше ясно че един от тях ще спечели. Това отказа доста хора да играят.
А някои други се отказаха по необясними причини като например шампиона в Ювемания 1 - Ravanelli."

За да не стават подобни неща(някой да дръпне доста и за другите да няма смисъл), е добре да има нещо като седмично класиране.Не е задължително да има награди за седмичните победители,но поне някакви бонус-точки ли,незнам.Ти ще го измислиш.не се съмнявамsmile.gif

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 13 Aug 2006, 13:36
Коментар #5

Juventus star

Съмнява ме че някой ще дава по няколко червени картона на мач.
В Ювемания 1 бях решил че ако някой започне да дава хокейни резултати или да прекалява с картоните ще отпада от играта но до там не се стигна.

И още нещо за червените каротини - мисля че досега няма случай някой да е познал такова нещо - играч който да получи червен картон.

Разчитам на участниците че ще се отнасят сериозно и няма да пишат половината отбор за голмайстори а другата половина че ще бъдат изгонени.

Ако това се случи значи участника е миланист или интерист под прикритие и ще пиша едно ЛС на някой админ да го награди за цялостен принос към форума. smile.gif

Цитат
За да не стават подобни неща(някой да дръпне доста и за другите да няма смисъл), е добре да има нещо като седмично класиране.Не е задължително да има награди за седмичните победители,но поне някакви бонус-точки ли,незнам.Ти ще го измислиш.не се съмнявам
Седмично класиране ще има след всеки кръг. Обикновенно до 24 часа след мача класирането е готово. Ако не е готово значи имам много сериозна причина за да не съм го направил.

Бонус точките вече казах за какво ще са - за познат титулярен състав и за познати всички въпроси за кръга - съответно 10 и 50 точки.

А за бонуси за победителите в отделните кръгове - това със сигурност ще увеличи много разликата така че не е практично.

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 13 Aug 2006, 14:13
Коментар #6

I LOVE JU

А за бонуси за победителите в отделните кръгове - това със сигурност ще увеличи много разликата така че не е практично.
*

[/quote]

Е да де, ама така както ти сам каза, ако някой се откъсне за другите няма смисъл.Трябва да измислиш нещо.Опитай...
Инече и аз се надявам да няма шмикерувачи или както ти ги наричаш "миланисти и "интеристи".Просто исках всичко да е ясно и точно регламентирено и ти благоаря за изчерпателните отговори,но май ще трябва да се надяваме на лоялност от страна на участниците и на твоята компетентност относно това кой е "Ювентинец" и кой "миланист".Мерси

пп:С нетърпение очаквам 1 кръг

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 13 Aug 2006, 14:33
Коментар #7

Juventus star

За да не се откъсват няколко души пред основната група трябва участниците да са сериозни. Какво имам предвид. Ами трябва да се следят новините около отбора - кой е контузен, кой е наказан, кой играе с контузия, кой е заплашен от наказание.
Не трябва да се пропускат кръгове защото средно за един кръг се печелят около 20 точки и при 5 изпуснати кръга разликата с лидерите ще стане над 100т.

Още нещо - давайте си прогнозите 2-3 дни преди крайния срок или още по-рано защото всичко се случва - я форума забие / случвало се е няколко пъти /, я интернета изчезне / когато вали обикновенно изчезва за час или ден /, я компа почне да си прави каквото иска / нали затова е компютър / или ви се наложи да заминете за някое място където няма достъп до интернет - все още има такива места по света. След като веднъж сте пуснали прогнозата винаги може да си я редактирате докато изтече крайния срок за даване на прогнозите.

Цитат
май ще трябва да се надяваме на лоялност от страна на участниците
Ами да, първо се надяваме а после .... после ще видим. smile.gif

Цитат
пп:С нетърпение очаквам 1 кръг
Първия кръг вече започна и аз може да съм дал прогноза но има още около 138 часа време за даване на прогнозите - до 9:30 на 19-ти август.
Забележете само кога най-опитните участници си дават прогнозите.

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 13 Aug 2006, 15:00
Коментар #8

I LOVE JU

Първия кръг вече започна и аз може да съм дал прогноза но има още около 138 часа време за даване на прогнозите - до 9:30 на 19-ти август.
Забележете само кога най-опитните участници си дават прогнозите.
*

[/quote]

Искаш да кажеш, че примерната ти прогноза всъщност ти е реалната?smile.gif

--------------------

+Quote Post
Garrett
коментар 13 Aug 2006, 15:28
Коментар #9

fino alla fine

Група: Admin
Коментари: 2 346
Регистриран: 26-February 06
Град: Варна
Потребител No.: 30
Любим футболист: Pavel Nedvěd

Трябваше да направим пред-сезонна Ювемания - прогноза колко точно от титулярите ни ще останат и колко не. sleep.gif

--------------------
This is our celebration, earned by the sweat of our brows.
It’s the celebration of all those who have always believed.
It’s the celebration of all you Juventus supporters, who instead of abandoning us made your voices even louder.
It’s the celebration of all those who roared for a Serie B goal the same way they did for the one that brought us the Scudetto.

+Quote Post
bianconero
коментар 13 Aug 2006, 15:40
Коментар #10

Juventus star

Цитат
Искаш да кажеш, че примерната ти прогноза всъщност ти е реалната?
Нищо не е реално. smile.gif

Мога да си я редактирам прогнозата ако искам - имам време.

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 13 Aug 2006, 18:12
Коментар #11

Juventus star

Цитат(Didier Deshamp)
И ТУКА ЛИ МОЖЕ ДА ДАВАМЕ ПРОГНОЗИ,ЗАЩОТО ДАДОХ И В ДРУГИЯТ?

ИМАМ ПРЕДВИД ЧЕ ДАДОХ САМО В ДРУГИЯТ

Значи някои хора все още на са разбрали че има 2 теми - една за прогнози и една за коментари. Все пак играта едва сега започва но поне в темата за прогнози внимавайте какво пишете. В нея трябва да имате по едно мнение на кръг. За всичко останало е тази тема.

Пак се повтарям - всякакви такива въпроси като по-горе цитираните са за тази тема а в другата се пускат само прогнозите.

Няма значение къде ще давате прогнози - тук или в спортбг.
Идеята е потребителите които са си свикнали със форума - който и да е той да могат да играят без да се местят.

Няма нужда да се дават прогнози на двете места.

Всъщност за да огранича такива прояви - ако има разлики в прогнозите в двата форума ще анулирам прогнозата.

Така че - избирате си един форум и играете в него.
Ако първо сте се регистрирали тук пускайте прогнозите си тук.
Всъщност предлагам всички които са регистрирани вече тук да играят само тук. Темата в спортбг я оставям за някои други участници - има и фенове на други отбори които се пробват понякога.
Когато правя класирането ще обобщавам в едно мнение всички прогнози.

--------------------

+Quote Post
hri100
коментар 14 Aug 2006, 15:30
Коментар #12

I LOVE JU

При тази изчерпателност от трана на bianconero, все още има неразбрали smile.gifИ все пак- още веднъж:
ТУК СЕ ПИШЕ, А ТАМ СЕ ДАВАТ САМО ПРОГНОЗИ!!!
Не може ли някой да изтрие писаниците на Didier Deshamp от другата тема та всичко да си е чисто?

--------------------

+Quote Post
bianconero
коментар 15 Aug 2006, 21:50
Коментар #13

Juventus star

Като гледам никой още не се е засилил да дава прогнози и това е добре защото съм пропуснал едно важно уточнение.

Знака и резултата които ще прогнозирате са за редовното време на мачовете.
Не че Мартина ще стигне до продължения но поне за в бъдеще да е ясно.

--------------------

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 15 Aug 2006, 22:53
Коментар #14

Juventus champion

Коментари: 7 530
Регистриран: 31-July 06
Град: Русе
Потребител No.: 171

bianconero аз пуснах в спортбг обаче сега не ме пуска нещо.

+Quote Post
bianconero
коментар 15 Aug 2006, 23:27
Коментар #15

Juventus star

Цитат(Didier Deshamp @ Aug 15 2006, 11:53 PM)
bianconero аз пуснах в спортбг обаче сега не ме пуска нещо.
*
Не си мисли че само ти имаш проблеми със спортбг.
Има периоди от 2 до 5 дни когато е невъзможно да влезеш.
Все пак това е българския спортен портал - според една класация е втория по посещаемост спортен сайт в България - има хиляди потребители и раздели за най-различни спортове - а освен това и май нещо много не го поддържат напоследък. А от 4-5 месеца все си мисля че е на изживяване и всеки момент може да изчезне ама се държи все още.
Е, напоследък уж нямаше проблеми но.....

Това е предимството играта да се играе в 2 форума - обикновенно единия е наред. Това беше една от причините играта да се премести тук.

А за прогнозата ти - понеже само ти беше дал такава в спортбг, мога да ти предложа да си я дадеш тук, аз ще ти изтрия вече направената прогноза в спортбг и за в бъдеще играй само тук.

--------------------

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 16 Aug 2006, 12:55
Коментар #16

Juventus champion

Аз хубаво ще я дам пак ама тук немога да намеря другата тема,и го няма онова с тиретата аз пак ще ги сложа ама бях пейстнал онова датата на мача часа и това. wink.gif

+Quote Post
bianconero
коментар 16 Aug 2006, 13:34
Коментар #17

Juventus star

Цитат(Didier Deshamp @ Aug 16 2006, 01:55 PM)
Аз хубаво ще я дам пак ама тук немога да намеря другата тема,и го няма онова с тиретата аз пак ще ги сложа ама бях пейстнал онова датата на мача часа и това. wink.gif
*

Eto ti tiretata a kyde e drugata tema - ako ne znaech po-dobre se otkazi ot igrata.

1-ви кръг на Ювемания

Мартина - Ювентус / в Бари / 19-ти август 21:30 - прогнози до 9:30 на 19.08.2006

титуляри-
-

-
-
-
-

-
-
-
-

-
-

резерви
-
-
-

знак и резултат
, :

голмайстор/и
-

червени картони
-

--------------------

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 16 Aug 2006, 17:20
Коментар #18

Juventus champion

Не бе знам ама просто се обърках тука.

+Quote Post
Аntonio Conte
коментар 16 Aug 2006, 17:21
Коментар #19

Juventus champion

И дадох прогнозата си тук в форума.

+Quote Post
bianconero
коментар 17 Aug 2006, 18:18
Коментар #20

Juventus star

Засега има 8 участника които са дали прогнози а има и поне още 3-4 които ще се включат днес или утре.

Това добре, но въпреки че предупредих за някои грешки и въпреки че има още време за редактиране на прогнозите има една грешчица която видях.
Някой е писал Трезеге и като титуляр и като резерва. Това автоматично прави прогнозата му за титулярите и резервите невалидна.
Все още обаче има време да се поправи.

Обикновенно пиша ЛС на тия които са се объркали но вече мисля да не го правя. Май най-добре е човек да се опари веднъж та после да внимава.

И за още една прогноза мога да кажа нещо - Riddler е писал резултат 0:3 но е пропуснал да пише кои са голмайсторите. Това не е грешка но е начин за губене на точки.

Който иска да си редактира прогнозата има още около 38 часа. smile.gif

--------------------

+Quote Post

51 страници V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
1 потребител(и) четат тази тема (1 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 21st November 2018 - 02:17ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team