IPB

Здравейте ( Вход | Регистрация )

>Реклама

>Препоръчваме ви

96 страници V  « < 94 95 96  
Reply to this topicStart new topic
> Игрални филми
nikentus
коментар 17 Jan 2018, 12:04
Коментар #1901

ювентинец

Група: Ветерани
Коментари: 4 909
Регистриран: 28-February 06
Потребител No.: 42

На теб хареса ли ти?

--------------------
Go to the top of the page

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 17 Jan 2018, 12:05
Коментар #1902

Juventus star

Коментари: 3 477
Регистриран: 23-April 06
Град: Варна
Потребител No.: 109

Цитат(nikentus @ 17 Jan 2018, 13:04) *
На теб хареса ли ти?

Да.

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 17 Jan 2018, 12:08
Коментар #1903

ювентинец

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 17 Jan 2018, 13:11
Коментар #1904

Juventus star

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 17 Jan 2018, 13:29
Коментар #1905

ювентинец

The Last Jedi is the Best Star Wars Movie Ever!!!!

Да, разбирам твоята гледна точка. Този определено има интересен задник.

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 17 Jan 2018, 14:00
Коментар #1906

Juventus star

Всеки башка луд!

--------------------
42

+Quote Post
snitch
коментар 17 Jan 2018, 17:47
Коментар #1907

Juventus champion

Коментари: 8 658
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Моите 2 стотинки - Star wars за мен е франчайз от колко вече 9 -10 филми, а последния добър беше преди...колко има-няма 30+ години.
Омразата ми към М/узвездните напълно избуя откакто Дисни сипаха на Лукас и ефективно преврърнаха SW в просто поредния cash cow, точно както направиха с Пиксар (за жалост) и с Марвел.
Да си призная - от новите филми най-голяма подигравка за мен е отрочето на wannabe Spielberg келеша Джар Джар Ейбрамс, извествен с това, че единственото нещо , в което е добър е да претопля стари манджи в нови чинии. С доста хора съм говорил, които след като реваха и на 5-то гледане на Force Awakens, след няколко месеца се поотрезвиха и си признаха, че е Мех-ав 5-/10 филм.
Рог едно - беше по-стабилен и издържан, но напълно ненужен филм , чиято цел беше да покаже отново Големия астматик на кино екрана и не на последно място да оправдае един от най-големите плот холове на първите филми.
Последния джедай ...... на мен ми беше странен, аз лично нямах толкова проблеми с него по начина, по който го виждат истинските фенове. Моята драма е просто, че е Дисни шит.

Но е някак смешно, че Дисни закопаха много стабилно героите на няколко поколения хамериканци. Han - failed father (dead), Lea - failed mother and general (dead - най-вероятно), Luke - failed jedi master (dead).

Жал ми стана за Марк Хамил, когото много харесвам - особено след като гледах няколкото клипа , в които се опитваше да светне хората още преди да почне филма. Честно, не се сещам за някой актьор , който толкова публично и постоянно да говори за разногласията си с режисьора-сценарист и продуцент.

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 17 Jan 2018, 18:12
Коментар #1908

Juventus star

Отдавна мина времето (ако изобщо го е имало), в което хабях енергия за абсолютно безсмислени спорове в интернет. Всичко винаги се е свеждало до това: моето субективно мнение е обективна реалност. Ще направя само едно уточнение. STAR WARS е "cash cow" от излизането на "Нова надежда" преди 40-тина години. Две мнения НЯМА! Веднага след филма се започва с мърчандайзинга: книги, комикси, играчки, аркадни игри, дрехи, чашчици, химикалчета и всякакви джунджурийки. Антропоморфният мишок не е открил топлата вода.

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 17 Jan 2018, 18:57
Коментар #1909

ювентинец

Цитат(snitch @ 17 Jan 2018, 17:47) *
Жал ми стана за Марк Хамил, когото много харесвам - особено след като гледах няколкото клипа , в които се опитваше да светне хората още преди да почне филма. Честно, не се сещам за някой актьор , който толкова публично и постоянно да говори за разногласията си с режисьора-сценарист и продуцент.

The Last Jedi: Sad Mark Hamill

И аз не съм особен фен на МВ. Просто съм изненадан от бързото разлагане на митологията създадена от Лукас. Първият филм, който гледах от поредицата беше Епизод 1: Невидима заплаха през 1999 г. на кино. Хареса ми. Беше бонбон за очите. Никой от филмите от поредицата не е имал "Уау" ефект върху мен. Въпреки това ги намирам за приятни филми с някакво послание и свят, който е със солидни рамки макар и малко нелогичен и повърхностен.

Проблемът е, че решенията за филма се взимат от специален борд в Дисни, чиято цел е да се следва установен модел за успех, който включва определено ниво драма, екшън, обрати в действието и т.н. Тоест, филмът трябва да стане Междузвездни войни - трансформърс едишън. Това е жалко, защото МВ има изграден солиден свят. Общо взето те разрушават този свят и ни дават нов, който е пълен с алогизми и дупки в сценария. За сметка на това визуално филмът няма равен и е бонбон за окото.

Все ми е тая за Междузвездни войни, но язък за пропиляната възможност. Толкова много ресурси имат и сервират такова нещо. Така или иначе Дисни вече са си избили парите от покупката на правата. Многото филми на Марвел, които излизат в последно време са на същия принцип, както действа Дисни - имат определена формула и я следват филм след филм. Въпросът е, че Марвел успяват да задоволят феновете си често, а това е рядкост с този подход.

За мен този филм е христоматиен пример за това как не трябва да се съсипва създаден свят и да се прахосват възможности и ресурси. Учуден съм, че има хора, на които им харесва, но и много от хардкор феновете на сагата се учудват, че някои харесват Епизод 1... Общо взето все тая biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
nikentus
коментар 19 Jan 2018, 10:09
Коментар #1910

ювентинец

Adam Savage & Neil deGrasse Tyson: Favorite Movies & Blade Runner 2049

Вчера гледах Blade Runner 2049. 10/10. Не мога да разбера какъв проблем имат хората със скоростта на филма или че бил дълъг? Толкова ли сме станали нетърпеливи, пристрастени към пукотевицата и страхуващи се да останем в тишина и спокойствие? Прекрасен филм.

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 19 Jan 2018, 13:47
Коментар #1911

Juventus star

Weta Workshop - Blade Runner 2049 Miniatures

Adam Savage on Blade Runner 2049's Massive Water Set!

Adam Savage Explores the Blade Runner 2049 "Farmhouse" Set!

--------------------
42

+Quote Post
snitch
коментар 19 Jan 2018, 21:10
Коментар #1912

Juventus champion

Коментари: 8 658
Регистриран: 26-February 06
Град: Велико Търново
Потребител No.: 32

Цитат(nikentus @ 19 Jan 2018, 11:09) *
Adam Savage & Neil deGrasse Tyson: Favorite Movies & Blade Runner 2049

Вчера гледах Blade Runner 2049. 10/10. Не мога да разбера какъв проблем имат хората със скоростта на филма или че бил дълъг? Толкова ли сме станали нетърпеливи, пристрастени към пукотевицата и страхуващи се да останем в тишина и спокойствие? Прекрасен филм.

Вкусове и вкусове. Не съм голям фен на оригинала, но много, много харесвам Дени Вилньов - Затворници е един от любимите ми филми от последните години. Arrival и Сикарио също са страхотни.
Блейд Рънър 2049 за мен е солиден филм, който харесах, провокира ме като зрител, но надали ще гледам пак. Няма какво да се лъжем - муден е, на моменти реално без да има нужда - някъде по средата почна яко да драгва и беше на път да ме изгуби. Колегата с когото ходих точно по средата на филма се отказа и почти заспа. Още един минус, това че любимият ми Ханс Цимер много се изложи със саундтрака (дори и Дюнкер не ми хареса толкова работата му, въпреки че с Нолан винаги се старае да е на върхово ниво). Затворници също беше ...по-бавен филм, но според мен историята, съспенса и актьорската игра не ми позволиха да се отплетя от екрана.

Абе , както казах - вкусове и вкусове, нео ноар сай фай филмите не са my cup of tea.

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 19 Jan 2018, 21:36
Коментар #1913

Juventus star

Дори филмът да беше два пъти по-дълъг, нямаше да забележа. С часове мога да гледам как някой спинър (полицейската кола) лавира между сградите с продуктово позициониране. За малко и аз да се диспергирам и да стана част от Лос Анджелиската мъгла. Подобно на оригинала, 2049 създава изключителна атмосфера. Май е първият филм, който съм гледал два пъти на кино.

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 20 Jan 2018, 11:00
Коментар #1914

ювентинец

Да, със сигурност е въпрос на вкус, а и предполагам на нагласа. Преди да гледам филма знаех, че ще видя нов и различен свят. За мен сградите, пустоща, развалините не бяха само декор. Виждайки огромните гета в Лос Анджелис, виждам и огромната беднотия и се чудя каква политическа система имат, какво е разделението на властите, какво е значението на парите, на труда и ресурсите. Разрушените сгради и паметници също разказват история, отношението към отпадъците, отглеждането на храна, сградата на корпорацията, която прави репликантите, всички разказват тяхната история. Този филм съвсем спокойно можеше да има 20-ина репликли и пак щеше да е с масивна история, НО само за този, който я търси. Ако си седнал за да гледаш някоя лесно смилаема история, която да ти вкарва в гърлото идеите си, ще си разочарован. Аз бях с нагласата, че трябва да следя под лупа филма за да видя многото идеи, които са там. Точно такива филми харесвам.

Със следващите клипове не търся да убеждава някого в нещо, а искам да дам храна за размисъл на хора като мен, които се опитват да създадат пълнокръвна история с интересни персонажи. Връщам се отново към МВ:Епизод 8, защото това наистина е пример за разваляне на история по учебник.

Why Star Wars: The Last Jedi is an (Objectively) Bad Movie - Доста добре обяснени на пръв поглед някои от пропуските в историята на филма. Клипът е на млад писател, който (като мен) има нужда да сподели потресаващите елементарни проблеми в сценария.

Further Thoughts on The Last Jedi - втора част от неговия преглед. Напълно съм съгласен с неговото мнение, че още от предния епизод (7) трябваше да започне нова цикличност, която да наподобява предисторията, а не да се копира Епизод 4. Особено съм му благодарен за есето на Пол Греъм - Как изкуството може да е добро. Ето линк към есето - http://www.paulgraham.com/goodart.html

Roz Weston Rants Against 'The Last Jedi' | STAR WARS - една от най-забавните критики към МВ8, слагам го for the lulz biggrin.gif

Всичко най-хубаво на тези, които им харесва, за всеки влак си има пътници. bf.gif

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 20 Jan 2018, 17:45
Коментар #1915

Juventus star

A reading of the full text of the Baseline test as presented in the Blade Runner 2049 art book
- пълният текст (написан от Гослинг)
- из "The Art and Soul of Blade Runner 2049"

Вдъхновението за това е поема в романа на Набоков "Pale Fire" (виждаме книгата в дома на "K").

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 20 Jan 2018, 23:15
Коментар #1916

ювентинец

Ash Thorp and Maciej Kuciara

Syd Mead

http://conceptartworld.com/inspiration/bla...-illustrations/

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 23 Jan 2018, 17:29
Коментар #1917

Juventus star

Ники, виж тук. Има един тон концептуални рисунки. Май няма нужда да събирам парички за "The Art and Soul of Blade Runner 2049" biggrin.gif, макар че там има и немалко допълнителна информация.

--------------------
42

+Quote Post
nikentus
коментар 22 Feb 2018, 13:29
Коментар #1918

ювентинец

Arrival Trailer (2016)

Много, много приятна изненада. Дори контактът с извънземните не ме впечатли толкова, колкото посланието за времето като оръжие, представено чрез личната трагедия на героите. Май този режисьор е добър, а? biggrin.gif

--------------------

+Quote Post
A_D_P_10
коментар 15 May 2018, 20:02
Коментар #1919

Juventus star

Bohemian Rhapsody: The Movie - Official Teaser Trailer (HD)

--------------------
42

+Quote Post

96 страници V  « < 94 95 96
Reply to this topicStart new topic
2 потребител(и) четат тази тема (2 гости и 0 скрити)
0 Потребител(и):

Олекотена версия Час: 16th July 2018 - 01:04ч.

> Forum Information:

Copyright: © www.juventus-bulgaria.com 2006 - 2012. Всички права запазени.
Author: Екип на Juventus-Bulgaria.Team